Interviu

Dada: „Svarbiausia išlaikyti balansą tarp logikos, grožio ir fantazijos.“

Tikriausiai ne vienam lietuviško repo gerbėjui grupė „Mental Crew“ buvo girdėta ir matyta scenoje ne kartą, tačiau jau kuris laikas iš šių vaikinų fronto nieko naujo negirdėti. Taigi, suskubau pasidomėti kas gi nutiko aktyviesiems vilniečiams ir kalbinu Danielių Franckevičių, geriau žinomą Dada pseudonimu.

 

Šis veikėjas galėtų pasigirti ganėtinai nemenku reperio stažu, nes karjerą pradėjo dar 2002-ais metais. Be veiklos grupėje jis taip pat pasižymėjo kaip vienas įspūdingesnių žodžio virtuozų ir dažnas internetinių Mc Battlų dalyvis. Tad su malonumu siūlau iš arčiau susipažinti su Dada.

 

 

Turbūt dauguma lietuviškojo rap’o gerbėjų yra girdėję apie tave. Tu buvai grupės „Mental Crew“ narys. Ar tai buvo pirmasis tavo projektas, o gal esi turėjęs ir kitų?

Taip, tai buvo pirmasis ir pats reikšmingiausias projektas. Mūsų grupę sudarė septyni nariai iš kurių šeši – vokalistai. Nors ir neišleidom nei vieno albumo, bet dainų sukūrėme pakankamai daug, kad įsiamžintume žmonių atmintyje.
Taip pat esu įrašęs kelias dainas su kitais atlikėjais. Įdomiausia buvo dirbti su Smog`u, nes jis daugiau nei pusę gyvenimo praleido Maskvoje. Tiesa, lietuviškai kalbėjo tobulai, bet visgi repuodavo gimtąja kalba.

 

Jau senokai iš „Mental Crew“ sklinda tyla, tik vienintelis Tigris nustebino gerbėjus išleisdamas savo solinį darbą „Džemas“. Ar tai reiškia, kad jūsų, kaip grupės veikla yra galutinai sustabdyta ar visgi dar planuojate atgaivinti seną kolektyvą?

Buvo laikas kai mes visi bandėm eiti savo batais, aš su Arty į mc battlus, Tigris solinį albumą pradėjo, kiti tiesiog viską metė. Manau mums trim sekėsi tiesiog puikiai atskirai, todėl vėl susibūrus kažkas nebesiklijavo, nes pasikeitė požiūris į kūrybą. Dar įtakojo ir tai, kad mes visi esame draugai, pažįstami po 15-20 metų. Anksčiau nuolat leisdavom laiką kartu, dabar būna nesimatom ištisus mėnesius.

 

Kaip tavo paties veikla šiuo metu susijusi su rap‘u? Ar turi kokių nors planų ateičiai? Anksčiau buvai gan dažnas internetinių mc battlų dalyvis, tačiau dabar net ir juose tavęs nesimato.

Šiuo metu aš ir raviu ir laistau, bet buroko kaip nėr taip nėr (juokiasi). Battluose dalyvaučiau jeigu jie būtų trumpesni, tarkim 1-2 dainos. Apskritai repas darosi per sunkus, šitiek tekstų reik prirašyt, pavydžiu roko artistams. Kažkada norėjau išleisti trumpų dainų albumą, gal dar pavyks tai įgyvendinti, bet mano siekiai šiandien – žymiai kuklesni.

 

 

Kalbant apie tavo kūrybą, ji visuomet būdavo kitokia. Tekstai priblokšdavo, atrodo labai paprastomis frazėmis, tačiau visa technika ir žodžių žaismas priversdavo linguoti ne vieną galvą. Kas tave įkvėpdavo? Kaip juos sukurdavai?

Niekas taip gerai neįkvėpia kaip pati muzika. Rašydamas stengiuosi pateikti mintis šviežiai ir įdomiai, nenukrypstant nuo temos. Svarbiausia išlaikyti balansą tarp logikos, grožio ir fantazijos. Dainos rašosi man begalo sunkiai, galbūt dėl to, kad rašau taip kaip mokė „G&G Sindikatas“ – „Tie kas kuria lyg būtų paskutinė daina – jie gyvens amžinai!“.

 

Kadangi turi sukaupęs nemažą kraitį dainų, kurią galėtum pavadinti pačia reikšmingiausia ir kodėl?

Visos dainos reikšmingos, bet išskirčiau galbūt „Tritaškis“, nes tai pirmasis ir vienintelis gabalas, kurį nuo instrumentalo kūrimo iki dainos suvedimo atlikau pats. Iš techninės pusės tik naujausiuose kūriniuose dar galiu save šiek tiek pakęsti, nes nesu sukūręs tokios dainos, kuria šiandien didžiuočiausi. Pažadu ateityje nustebinti klausytojus.

 

Sakai rap‘as „mutuoja“ ir tampa per sunkus ir todėl pavydi rokeriams. Tai kodėl tuomet pradėjai repuot, o ne bruzgint elektrinę gitarą?

Viskas paprasta. Pasirinkau būtent repavimo stilių, nes neturiu gabumų dainuoti. Mane nuo vaikystės traukė muzika, užaugau su radija. Nuo ryto iki vakaro klausydavau visokį pop‘są ir išgirdęs gerą gabalą įrašydavau į kasetę. Velniškai daug kasečių buvau prikaupęs. Mama gailisi, kad neleido į pianino pamokas vaikystėj, nes pasakojo, kad kai mažas buvau svečiuose buvo klapas nuo kurio paskui tik per jėgą nuplėšė.

 

Na ir pabaigai skelk kokį palinkėjimą nuo širdies mūsų skaitytojams ir savo gerbėjams!

Ačiū visiems kas kartais parašo į Facebook‘ą ir klausia kada sukursiu naują dainą. Tomis dienomis supykstu ant savęs, kad esu toks „lochas“ ir puolu kurti. Tad pykdykit mane!

Autorius Sandra Sereikaitė| shilta.lt

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close