Interviu

„Legato“ – atsvara iš ekrano giedantiems gaidžiams (2009)

Jau kurį laiką Lietuvoje įsivyravusi ekonominė krizė palietė ir šalies atlikėjus. Visai neseniai dauguma jų prie Seimo piketavo prieš jiems nepalankų įstatymą ir skundėsi, kad dėl susiklosčiusios prastos ekonominės situacijos sumažėjo jų honorarai ir koncertų skaičius. Bet ne visi atlikėjai savo kailiu jau spėjo pajusti ekonominės krizės padarinius. Kai kurie jų ir toliau tęsia savo pradėtą veiklą.
Nors Lietuvoje klausytojų ausis yra užkariavusi popmuzika, jos paįvairinti neatsisako ir kitokių muzikinių stilių kūrėjai. Vieni tokių – repo grupė „Legato“. Ją prieš porą metų subūrė du vaikinai: Deivydas Katinas (Deiwuzas) ir Igoris Ragozinas (Yga), išleidę debiutinį albumą „Po viena saule“.
Deiwuzas ir Yga klausytojų teismui ketina pateikti antrąjį savo albumą „Eteris“. Tokį pavadinimą vaikinai jam parinko todėl, kad kiekviena albume esanti daina yra kaip televizijoje skleidžiama naujiena apie džiaugsmą, smurtą, liūdesį ir kitas persipynusias gyvenimiškas peripetijas. Albumo titulinė daina taip pat pavadinta „Eteris“.
Grupės „Legato“ nariai tikino, kad muzika kuriama iš kasdienių išgyvenimų ir emocijų, kurios juos lydi. Anot vaikinų, kartais jų kūryba tampa šnipštu, o kartais gaunasi tai, ką vėliau galima perkelti į skaitmeninį pavidalą.
„Mūsų muzika yra apie mus, apie supančią aplinką su visais įmanomais „prieskoniais“: nuo giedančių gaidžių iš televizijos ekranų (pseudoatlikėjų – Alfa.lt), iki politinių peripetijų. Nesistengiame kažkam įtikti ar lygiuotis į kokią nors grupę“, – kalbėjo Deiwuzas.
Atlikėjų teigimu, Lietuvoje nėra nieko populiaresnio už popsinę muziką, tad kol kas repo muzikos stilius lieka podukros vietoje.
„Jau beveik metus bandome išleisti naująjį albumą, bet dėl tam tikrų priežasčių užsivėlinome ir niekaip negalėjome įgyvendinti savo norų. Džiaugiamės, kad pagaliau visos negandos baigėsi ir albumas greitai pasirodys parduotuvių lentynose. Tikriausiai išties galioja posakis „Per kančias – į žvaigždes“, nes mums pavyko pasiekti savo užsibrėžtą tikslą“, – teigė vienas iš grupės lyderių D. Katinas.
Anot jo, antrasis albumas „Eteris“ išsiskirs savo subtilumu: „Jis bus velniškai geras, kokybiškas, užvedantis, o kai kurie muzikiniai kūriniai net ašarą vers nubraukti. Manome, kad ne vienas mūsų gerbėjas, besiklausydamas naujojo albumo, ims linksėti galva ir sakys, kad jis geresnis nei debiutinis mūsų albumas. Juk jeigu per tris metus įrašytume albumą, kuris būtų šlykštesnis nei „Po viena saule“, tai kokiam velniui dar kažką daryti? Tuomet geriau spjaut į viską ir nedaryti nieko. Mes kuriame repą, o tai – gyvenimo muzika. Bet iš tiesų apie muziką sunku kalbėti – ją reikia klausyti.“
Repo grupė neieško naujų klausytojų, o ir toliau išlieka ištikima savo gerbėjams.
„Turime savo klausytojų ratą, kurie mus priima su visais privalumais ir trūkumais bei „įskaito“ mūsų kūrybą. Mums tokio pripažinimo pakanka, nes neturime tikslo tapti superžvaigždėmis. Be to, mums nusispjaut į tai, kiek pavyks parduoti muzikinių plokštelių, nes tai nėra pagrindinis mūsų tikslas“, – tikino D. Katinas.
Vaikinų teigimu, jie nenori pasipelnyti, bet tikisi, kad apie juos sužinos daugiau repu besidominčių žmonių. Anot jų, daugelis repo gerbėjų net nežino ar „Legato“ grupė egzistuoja, nes ši per retai rodosi viešumoje.
Prisijungti prie „Legato“ dueto panoro repui prijaučiantis Vaidas Baumila ir vilniečių repuojančios grupės „G&G Sindikatas“ nariai – Andrius Glusakovas (Pushaz), Kastytis Sarnickas (Kastetas), „Eterio“ prodiuseris – Donatas Juršėnas (Donciavas).
Autorius Jurga Gaidytė

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close