AtlikėjaiStraipsniai

Savojo pseudonimo vertasis – Celph Titled (HipHop.lt 2010)

Kiek pamenu, kai tekdavo jo klausytis, nesvarbu, kokiame amplua jis dalyvautų –  mc ar beatmaker’io, labiausiai įsimindavo viską sprogdinantis pirmykštis, “žalias” ir sunkus skambesys, veržlus, agresijos pritvinkęs repavimas. Lyg koks Sepulturos atitikmuo repe. Universalus, įvairiapusis – tokie epitetai būtų turbūt geriausi jam apibūdinti. Tačiau jo pseudonimas yra būtent toks, nes jokiais kitais epitetais jo neapsakysi. Tokios “markės” laikymas ir leido jam tapti tuo, kurio vardą vargu ar yra negirdėjęs žmogus, besidomintis hip-hopu. Taip, tai jis –  “Faraonų klikos” (Army of the Pharoahs) vienas iš daugybės kareivių – Celph Titled (kitaip žinomas The Rubix Cuban pseudonimu).Tai žmogus, dirbęs su daugybe žinomų veikėjų, tokių kaip Apathy, Boogiemonsters, L-Fudge, Rise, Louis Logic, J-Zone, Masterminds, 7L & Esoteric, Rahsheed, Lexicon, Soul for Real, Kurious, Apani B-Fly, Lord Digga, Shabaam Sahdeeq, King Sun, Big Scoob, Truth Enola, tokiais veteranais kaip  Kool G. Rap, Ice-T. Visų nė neišvardysi. O kur dar kiti Celph’o projektai tokie, kaip The Demigodz, Equilibrium, Boss Hog Barbarians . Kartais net nustembi, kaip vyrukas visur spėja suktis.Jis gimė Tampoje, Floridos valstijoje, iš kurios šis Lotynų Amerikos kilmės veikėjas vėliau emigravo į “Didįjį Obuolį” Niujorką. Iš Lotynų amerikiečių gausiai gyvenamos Floridos jis pateko į tikrų tikriausią kultūrų katilą, todėl natūralu, kad Niujorke jis buvo įtakojamas įvairiausios muzikos. Kaip teigia pats Celph Titled, hiphopu jį užkrėtė vyresnieji pusbroliai, kurie tuo metu taip pat repavo, beatboxino. Pasak Celph’o, tai buvo maždaug 1984-ieji metai. Nenuostabu, kad tų laikų repas sukelia malonius jam prisiminimus – iki šiol mėgstamiausias jo albumas yra Big Daddy Kane darbas „Ain’t No Half Steppin“. Celph pats save prisimena kaip asmenybę, kuri visuomet buvo kūrybiška – jam visai neblogai sekdavosi piešti. Bet vos tik išgirdęs repo įrašų, nusprendė, kad tai yra erdvė, kurioje jis nori save realizuoti.

Pasidavimo pusbrolių įtakai logiška pasekmė buvo pirmieji demo įrašai, pasirodę 1992 metais. Pasak paties tų demuškių autoriaus, tai buvo nesuskaičiuojama galybė prastų įrašų. „Demo“ periodas tęsėsi maždaug iki 1997-ųjų metų, kuomet Celph su savo dviem draugais iš gimtosios Floridos Dutchmassive ir Majik Most susibūrė į grupę. Trio pasivadino Equilibrium. Prie jų prisijungė ir Dj Kramtronix.

1998 – ųjų metų pabaigoje Celph jau turėjo savo leiblą, kuris vadinosi Atomik Recordings. Jame ir buvo išleisti 2  pirmieji oficialūs relyzai. Pirmasis – šeimininkų – Equilibrium – singlas. Ten buvo Tampos miesto himnas (neoficialus, žinoma) „Fahrenheit 813“. Taip pat „Critical Conditions“, įrašytas kartu su Vex Boogiemonsters. Pastarasis buvo įrašytas naudojant Windows 98, garso takelyje panaudojant kaip semplą garsą iš Windows 95-osios versijos. Sklando kalbos, kad net pats Bill Gates dėl to turėjo grupei pretenzijų. Kitas singlas buvo grupės Walkmen darbas. Pasak paties grupės lyderio, nemažai dainų, kurios buvo įrašytos, niekada taip ir neišvydo dienos šviesos.

Kaip solinis mc Celph Title debiutavo 2001 metais, išleisdamas EP „Right Now“. Prie muzikinės pusės nagus šiek tiek prikišo ir legendinis Mark The 45 King, tarp kurio šedevrų – Eminem „Stan“ ir Jay-Z „Hard Knock Life“. Tai buvo net daugiau sėkmingas relyzas – dainos iš šio darbo buvo grojamos daugybėje radijo stočių, palankiai apie jas atsiliepė legenda Funkmaster Flex, ko gero žymiausia ir viena iš autoritengiausių pasaulyje hip-hopo radijo laidų Wake Up Show. Tai buvo didžiulis šuolis į priekį undergroundo mc karjeroje, bet visos sumaišties kaltininkas  išliko stebėtinai kuklus, teigdamas, kad „tai tėra mažas žingsnelis link kažko didingesnio“

Paraleliai su savo įsibėgėjusia soline karjera Celph‘as yra ir dar vienos grupės – The Demigodz – vienas iš šulų. Grupė, kuri savo įspūdingu sąstatu nenusileidžia ir jau minėtai Army of the Pharoahs chebrai – Apathy, Celph Titled, Louis Logic, Open Mic, Esoteric, Rise, El-Fudge, Spin 4th, One Two, Motive and Styles of Beyond, už pultų turinti tokius Dj – Chum the Skrilla Guerilla, Cheapshot & 7L.  Visa šita pusdievių  komanda, kaip grupė, debiutavo 2002 metais „Godz Must Be Crazier“ albumu. Pats Celph asmeniškai prodiusavo maždaug pusę šio albumo.

2006 metais su Apathy jie išleidžia bendrą albumą, pavadintą „No Place Like Chrome“, kuris susilaukia palankaus kritikų įvertinimo. Tais pačiais metais išleidžiamas didelės apimties darbas –  iš keturių (!!!) diskų susidedanti kompiliacija „The Gatalog: A Collection Of Chaos“, kuriame surinkti bendri gabalai su mase įvairiausių veikėjų : 7L, jau  minėtas Apathy, Mike Shinoda, J-Zone, Styles Of Beyond. Prie muzikinės pusės prisidėjo tokie žmonės, kaip Preemo, Kno, Mike Shinoda, nors didžiąją dalį ir šio darbo atliko pats Celph. Tais pačiais metais išeina ir debiutinis Army of the Pharaohs albumas „The Torture Papers“. Kaip matome, 2006 metai šiam veikėjui buvo tikrai įsimintini ir produktyvūs. Šiemet išėjo trečiasis Faraonų albumas „The Unholy Terror“ (prieš tai, 2007 metais išėjo  „Ritual of Battle“).

Visus šiuos metus Celph Titled buvo susitelkęs ties kūryba dalyvaujant įvariuose projektuose, prodiusuojant kitų kolegų gabalus. Džiugu, kad jis nemažina apsukų, ir jau spalio pabaigoje išeis naujas albumas – Celph Title bendras darbas su kitu gigantu – BuckwildD.I.T.C komandos – „Nineteen Ninety Now“

 

P.S. Jei kas norite turėti visus gabalus, albumus prie kurių prisidėjo šios apžvalgos herojus, užmeskite akį čia – http://www.discogs.com/artist/Celph+Titled

 

Autorius Kęstas Vasilevskis – Kiesha

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close