Albumai

Statik Selektah – „Population Control“ [Showoff Rec/Duck Down Music; 2011]

Statik Selektah (pagal pasą Patrick Baril), reziduojantis Bostone, kur persikėlė iš gimtojo Lawrenco baigęs koledžą. Dešimtajame dešimtmetyje įkvėptas radijo laidų su Funkmaster Flex ir DJ Premier grojama muzika, tuomet dar tiesiog DJ Statik ėmė groti jam patinkančią muziką mokyklos vakarėliuose ir įvairiuose lotynų bendruomenės sueigose.

 

Ir štai po trijų rinktinių albumų, krūvelės kolabo EP ir gan nemenko mixtapų kiekio Statik Selektah spalio pabaigoje išleido naują savo „mix“ (vadinkime taip) albumą „Population Control“.

 

Neveltui aš paminėjau Funkmaster Flex, nes asmeniškai man Statik darbai labai primena tai, ką paskutinį XX a. dešimtmetį darydavo Flex, daug geros muzikos, krūva svečių – tiek žvaigždėtų, tiek debiutantų. Be to, Statik turi ypatingai patinkančio besiilgintiems praeito amžiaus pabaigos muzikos DJ ir prodiuserio reputaciją.

 

Pažvelkim į albumo pliusus.

 

Visų pirma, kaip minėtų grandų atveju, Statik savo albumu pristato visą eilę naujų negirdėtų vardų – vien mergaitė Nitty Scott MC ko verta, energingas, stiprus vokalas, tekstai prisotinti idėjos.

 

Antras dalykas, galinga žvaigždžių puokštė – čia jums ir Talib Kweli, ir Premier su Babu ir Caze, o kaip dar nepaminėsi Brother Ali arba Sean Price.

 

Nepamiršta Statik ir gerų draugų, kurių dėka ir su kurių pagalba padarė sau vardą – Termanology ir R.E.K.S., savo bendražygių iš „Showoff Records“.

 

Kaip ketvirtą punktą galima užskaityti teisingą sprendimą dėl visokių R&B atlikėjų, tai padaro albumą skaniu kąsneliu netgi komercinėms radijo stotims, būtent tai, jeigu prisimenate, anuomet darė Flex paskutiniuose albumuose.

 

Didelis pliusas muzikinė pusė, galbūt nieko tokio „WAUUU“, bet sukuriamas gero vakarėlio įspūdis – daug draugų, „kabinanti“ muzika, pertraukos pailsėti ir pabendrauti.

 

Nors, pamąsčius, galingas ir platus svečių sąrašas būtų problema ir minusas, jeigu Statik sumąstytų surengti albumui skirtą vakarėlį arba kokį turą, sudėtinga ir brangu būtų sukviesti tokią „gaują“ po vienu stogu.

 

Man asmeniškai labiau patiktų, jeigu Statik daugiau parodytų save iš technines didžėjavimo pusės, ir nors iš dalies jis tai kompensuoja „A DJ Saved My Life“, bet vėlgi su kitų didelių vardų pagalba.

 

Na tai ką, Statik dar kartą įrodė, kad nusimano apie tai, ką mėgsta hiphopo publika, kaip padaryti gerą tūsą, kaip surinkti ir susitarti su krūva MC, ir kaip galima būti vertinamam už gan senamadišką skambesį, pasinaudoti nostalgijomis ir varyti į šviesią ateitį su vinilais ir patefonu, apsivyniojus mikrofonais. Skanaus besiklausant.

 


 

 

TRACKLIST:

01- Population Control (feat. Sean Price & Termanology)

02- Play the Game (feat. Big K.R.I.T. & Freddie Gibbs)

03- Groupie Love (feat. Mac Miller & Josh Xantus)

04- New York, New York (feat. Styles P, Saigon & Jared Evan)

05- Sam Jack (feat. XV, Jon Connor & The Kid Daytona)

06- Never a Dull Moment (feat. Action Bronson, Termanology & Bun B)

07- You’re Gone (feat. Talib Kweli, Colin Munroe & Lil Fame)

08- They Don’t Know (feat. Pill & R.E.K.S.)

09- Down (feat. Push! Montana & LEP Bogus Boys)

10- Let’s Build (feat. Chace Infinite, JFK, Mitchy Slick & Wais P)

11- Smoke On (feat. Dom Kennedy & Strong Arm Steady)

12- The High Life (feat. Kali, GameBoi & Chris Webby)

13- Half Moon Part (feat. Skyzoo, Chuuwee & Tayyib Ali)

14- Black Swan (feat. Nitty Scott MC & Rapsody)

15- Harlem Blues (feat. Smoke DZHA)

16- Gold In 3D (feat. STS & Dosage)

17- Damn Right (feat. Joell Ortiz & Brother Ali)

18- Live & Let Live (feat. Lecrae)

19- A DJ Saved My Life (feat. DJ Premier, DJ Babu, Scram Jones & DJ Caze)

– Secret Bonus Track: “My Friends”

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close