Interviu

Utenos radijo laida „Kapišonas“ (HipHop.lt 2007)

Kažkaip, rašydami straipsnius ir imdami interviu, daugiausiai dėmesio skiriame didmiesčiams, tuo tarpu provincija (hiphopo kultūros prasme kartais provincijoje būna daugiau judėjimo, negu didžiuosiuose miestuose), taip pat nemiega. O Utenoje nemiega… Wega. Kas ji? Susipažinkime – čia Egidija, aštuoniolikmetė uteniškė, o Utenos „Indros“ radijuje ji veda hiphopo kultūrai skirtą laidą „Kapišonas“. Tad, savo gėdai visai neseniai sužinojusi apie šią radijo laidą, nutariau pakalbinti jos vedėją, manau, jūs irgi ne tiek daug žinote apie ją. Jūsų dėmesiui – trumpas interviu. Pirmiausiai įdomu būtų sužinoti daugiau apie pačią Egidiją a.k.a. Wegą. Beje, ji ne tik domisi hiphopu, veda radijo laidą, bet ir organizuoja renginius. Be to, kas susipažinęs su Utenos grupe „Oxy-Gen Squad“, gali prisiminti, kad ši mergina ne taip seniai dar ir kūrė tekstus bei repavo.

 

 Egidija, papasakok mūsų skaitytojams apie save. Kas tu, kaip susidomėjai hiphopu ir ką jame veiki? 

 

Wega: Taigi… Esu Egidija arba tiesiog Wega. Šiuo metu ruošiuosi abitūrai. Paskutiniai metai, o tada jau bandysiu išplaukti į platesnius vandenis, tikslaus kelio dar nežinau, bet stengsiuosi rasti geriausią. Hiphopo kultūra domiuosi jau kokius 5 metus. Viskas prasidėjo nuo susidomėjimo MC’ingu. Startavau su šiokiais tokiais paaugliškais tekstais, kuriuos „paviešindavau“ kartu su Utenos repo atstovais – „Oxy-Gen Squad“. Bėgant laikui gimė idėja kiekvienais metais Utenoje rengti visai nemažą renginį pavadinimu „Gyvenimas kitokiu ritmu“. Šis kasmetinis įvykis jau prigijo ir, žinoma, yra šiokia tokia tradicija bei laimė uteniškiams, nes čia renginių skirtų hiphopo kultūrai tikrai nėra daug. Bėgant laikui vis daugiau dėmesio skyriau šiam renginiui, o susidomėjimas MC’ingu daugiau mažiau pasitraukė į šalį. Galbūt dėl „Gyvenimo kitokiu ritmu“, o galbūt ir dėl kitos veiklos vieną dieną mane pakvietė dirbti į Utenos radijo stotį „Indros Radijas“ („IR“) – vesti bei „turėti“ autorinę teminę laidą, kurią vėliau pakrikštijome „Kapišonu“.

 

 O dabar plačiau, kaip atsirado laida „Kapišonas“? Kieno tai buvo idėja, kodėl būtent toks pavadinimas? 

 

Wega: „Kapišono“ atsiradimo istorija gana paprasta. Radijo stotis „IR“ ruošėsi naujam sezonui, o su juo kaip naujienos į eterį buvo „išleistos“ pora laidų. Viena iš jų – „Kapišonas“. Pavadinimas – daugiau ekspromtinis. Galvojome ilgai ilgai, tačiau nieko nesugalvojome. Galiausiai vienas iš radijo vadovų nusijuokė, kad tiktų laidą pavadinti „Kapišonu“. Juokas juokais, tačiau visi sutikome. Koks hiphoperis be kapišono? (juokiasi)

 

 O kaip radijo stotis priėmė šią laidą? Kaip jos vadovai, savininkai žiūri į šią iniciatyvą? 

 

Wega: Radijo stotis šią laidą priėmė, manyčiau, draugiškai. Velnių negaunu (juokiasi). Nebūna pykčių ir tada, kai prisigalvoju naujienų, pasikeitimų ar tiesiog tada, kai į radijo studiją atsivedu svečių, kurie pagyvina laidą.

 

 Kuo ypatinga ši laida? Kokia jos koncepcija, koks turinys? Iš kur imi jai informacija ir pan.? Ar pati ir kokiu principu pasirenki, kas groja laidoje?  

 

Wega: Seniau „Kapišonas“ tilpdavo į vieną valandą. Tačiau gruodžio 15-tąją įvyko pasikeitimų radijo dažnyje, na, o su šiais pasikeitimais atsirado naujienų ir „Kapišone“. Dabar šią laidą klausytojai gali girdėti netgi dvi valandas. Per jas pristatau 4 „Kapišono“ rubrikas, kurių metu skamba naujienos iš Lietuvos bei užsienio hiphopo pasaulio scenos ir užkulisių, taip pat didelis dėmesys „Senam patefonui“ (šios rubrikos metu eteris atiduodamas oldschoolui ir hiphopo pradininkams). Na o paskutinėje skiltyje „Be kapišono“, klausytojams pristatau bei kalbinu įvairius atlikėjus, šioje kultūroje gyvenančius ir jai nusipelniusius. Informaciją laidai „gaudau“ iš spaudos, interneto, na, o po renginius, koncertus dažnai tenka ir pačiai pakeliauti arba bent organizatorius pakalbinti. Laidoje grojanti muzika dažniausiai susijusi su naujienomis, kurias būnu pasiruošusi pristatyti (nauji albumai, debiutai, naujienose nusipelnę atlikėjai ir t.t.).

 

 

Kas jau yra dalyvavęs tavo laidoje? 

 

Wega: Labai daug svečių dar nesame turėję, o ir laida palyginti labai jauna. Tačiau rubrikoje „Be kapišono“ jau svečiavosi įvairūs vietiniai hiphopo atstovai bei pradininkai Utenoje, hiphopo renginių organizatoriai ir jau į platesnius vandenis išplaukę – „Oxy-gen squad“, RnB atlikėja Ewex, albumą pristatęs Shamas ir kiti.

 

 Kuo tau patinka ši veikla? Gal galėtum papasakoti kokių nors įdomių atsitikimų iš laidos, kokių nors kuriozų? 

 

Wega: Ši veikla patinka turbūt tuo, kad pats „darbas“ yra labai artimas. Dirbti radijo stotyje, ieškoti naujienų, faktų ir man patinkančios muzikos – tikrai nėra sunku, greičiau įdomu. Taip pat džiaugiuosi ir tuo, jog turiu galimybę pakalbinti laidos svečius, įvairius hiphopo kultūros gyventojus. Na, o iš įsimintiniausių įvykių? Hm… Šiaip „Kapišone“ didesnių kuriozų lyg ir nebuvo. Galbūt tik vienas nuotykis, kai teko netgi 4-5 kartus įrašinėti skambutį Nasty Shitui (jį telefonu norėjau pakamantinėti, kad plačiau papasakotų apie „Hiphopo apdovanojimus 2006“). Tai aš nesąmonių prišneku, tai jis, tai koks radijo darbuotojas užklysta, kai jau būna paspaustas „record“.

 

 Taigi, o kokie šios jaunos laidos planai? 

 

Wega: Žinau, jog svarbiausia, kad viskas nesustotų. Sunku kažką labai tvirtai garantuoti, tuo labiau, kai nežinau, kur ir kas būsiu jau kitais mokslo metais. Tačiau jei viską pavyks suderinti „Kapišonas“ tikrai niekur nepradings. Na, nebent jo vedėjas, autorius ir „prižiūrėtojas“ gali pasikeisti. Kaip bebūtų, šiuo metu didžiausias tikslas pritraukti kuo daugiau klausytojų, pasistengti, kad laida išpildytų, kuo daugiau jų norų bei pageidavimų ir, žinoma, praplėsti besisvečiavusių ratą – manau, jog tai viena iš įdomiausių dalių.

 

 Egidija, labai ačiū už laidos pristatymą. Smagu žinoti, kad hiphopas sudomina ne tik Vilniaus radijus. Gal norėtum kažką palinkėti skaitytojams ir klausytojams? Ir, žinoma, pasakyk, kada ir kokiomis bangomis galima išgirsti laidą. 

 

Wega: Pasinaudodama galimybe, turiu pasiūlymą kiekvienam kažką veikiančiam šioje kultūroje. Galite siųsti dainas, naujienas, renginių, albumų reklamas ir visa kita, kas jūsų nuomone turi pasiekti klausytojo ausį. Taip pat „Kapišonas“ laukia ir svečių. Viena iš problemų dažnai būna ta, jog radijo stotis „IR“ įsikūrusi Utenoje, ne Vilniuje. Todėl visiems atlikėjams bei tiems, kas gyvena hiphopu ir turi ką pasakyti, turiu pasiūlymą – rubrika „Be kapišono“ jūsų tikrai laukia. Tereikia susisiekti (el. paštas: kapisonas.ir@gmail.com / radijo stoties „IR“ tel. nr.: 8 618 98055 šaukti Wegą), susitarti ir atvykti (laiką tikrai suderinsime).

 

 Ačiū, nuoširdžiai linkiu sėkmės ir naujų idėjų! Neabejoju, kad susidomėjusių atsiras, juk radijas – tai puiki proga pareklamuoti savo kūrybą, juolab, kad laidos, pasirodo, galima klausytis ir internetu! Na, dabar svarbiausia! Nepamirškite – kiekvieną antradienio vakarą nuo 20 val. iki 22 val. Radijo stoties „IR“ eteryje jūsų laukia laida visą dėmesį pašventusi hiphopui – „Kapišonas“. 

Utenoje ir jos regione – 103,9 FM, taip pat galima klausytis internete www.indrosradijas.lt

 

Autorius Alina

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close