AlbumaiNaujienos

1 albumų kovoje susitinka legendiniai darbai: G&G [Alchemija] vs UZI [Surišti Viena Virve]

Galbūt ir simboliška, kad du legendiniai albumai, kurie savo laiku buvo šviežias oro gurkšnis augančiame Lietuvos hiphope pradės albumų kovas, kurių pabaigoje sužinosime, ką jūs vertinate labiausiai ir kas galės vadintis geriausiu Lietuvos repo albumu.

Pirmasis albumas G&G Sindikato Alchemija pasirodęs 2004 metais. Pagrindiniai hitai: Degančiu sniegu, Sindikato Smogikai, Muzika kuri saugo ir dar visai nemažai gabalų, kurias iš pirmų natų atpažintų daugelis HH mylėtojų.
Albumo apžvalgą galite rasti: ČIA
Visą albumą rekomenduojame perklausyti ir prisiminti: ČIA

Donciavas dabar prisimindamas, tai kas įvyko prieš 15 metų sakė:
Albumas “Alchemija” man tamsiausias mūsų darbas. Tiek viršeliu tiek muzikiniu kontekstu. Turbūt ir tekstų temos yra labiau filosofines nei storytelingai. (Muzika kuri saugo, degantis sniegas, rytojui reikia nedaug). Tai buvo pirmas albumas po dviejų is eilės prieš tai buvusiu kurį leidom jau po savo vėliava. Leidybinės sutartys baigėsi ir jokie terminai neapaudė, gal del to jis išėjo po dviejų metų pertraukos. Turbūt labiausiai įsiminę gabalai buvo “Muzika kuri saugo ” ir ” Degantis sniegas”, kuriam buvo beveik metus kurtas video klipas ( klipus turėjo abu pastarieji gabalai)… Man asmeniškai tai nebuvo muzikinių ieškojimų albumas. Kažkuria prasme tai buvo jau pribrendęs iš anksčiau skambesys.

Jei pirmame albume jau kalbėjome apie CD, tai UZI yra Lietuvos hiphopo šaknys ir tais laikais visi norėjo turėti jų kasetę. UZI albumas Surišti Viena Virve nuo 1996 metų iškart tapo legendiniu ir svariai prisidėjęs prie viso hiphopo Lietuvoje formavimo. O pagrindinius hitus, kaip Stukačius – tikrai yra girdėję net tie hiphopo mylėtojai, kurie tuo metu net nebuvo gimę.

Visą albumą rekomenduojame perklausyti ir prisiminti: ČIA

Matas Petrikas (EXEM) prieš kovą taip pat pasidalino mintimis apie UZI ir šio albumo gimimą:

Aš pats domėjausi hiphopu 80 gale ir 90 pradžioje, Public Enemy iki šiol man yra pavyzdys kaip muzika gali tapt socialiniu judejimu. Aišku iš mano pusės Uzi nebūtų ir be Ice-T Bodycount, Cypress Hill, bet ir 90-ųjų anglų triphop beatų. Negaliu nepaminėti ir Mista Maloi jo kalbos žaidimai parodė pati metodą.
UZI atsirado nes 90-ųjų viduryje Lietuvoje jau augo nauja karta, kuriems hiphopas buvo paauglystės gyvenimo būdas, su muzika, stiliumi, grafiti ir riedlentėmis. Iš esmės jie jau turėjo visus komponentus, bet trūko pačios muzikinės kūrybos. Mes juos pažinojome ir kasdien sutikdavom Klaipėdos gatvėse ir Prieplaukos klube, tad kažkada  su Kryžiumi nusprendėm, kad tą energiją reikia perkelt į muziką.
Uzi įrašinėjome taip, kaip įsivaizdavome, kad dirba Vakarų underground hiphopo prodiuseriai – semplinom negailestingai viską, bandėm įsivaidzuot, kaip kūriniai veiks aikštelėj, beje galėdavome pratestuoti naujus bytus Prieplaukos klube.

Lietuvių normatyvinė kalba negailestingai kertasi su pop muzikos emocijomis, o repo muzikoje tas ‘normalumas’ išvis trikdo. Tuo metu mes matėme, kad reikia siekti autentiškumo ir griauti lietuvių kalbos rėmus, ieškoti atramos buitiniame slenge, tikram ir išgalvotam dialekte.
Nežinau kiek klausytoju atkreipė dėmesį į Uzi repo ritmiką. Nors ir toli gražu netobulai, Genys ir Lauris griovė tada įprastą lėtą Lietuvišką pseudo-repo rimavimą. Pvz tituliniame gabalą ’Uzi‘ turbūt pirmą kartą Lietuvos muzikos istorijoje girdisi toks teksto kiekis per taktą. Tai buvo Genio ir Laurio nuopelnas, jie sakė ‘mes norim skambėt, kaip Wu-Tang, ne kaip Pompa’.
Uzi buvo pirmas EXEM, kaip prodiuserių projektas. Anksti supratome, kad turi būti dialogas tarp atlikėjų ir prodiuseriu, iš vienos pusės norisi šlifuoti kiek įmanoma, bet iš kitos pusės norėjosi išvengti dirbtinumo.
Autentiškumą spaudem iki maksimumo, tad vėliau nestebino kad kai kurie Lietuvos atlikėjai prusibijodavo UZI, matydami kad grėsme gali but ne tik simboline. Tie du realiai galejo ishsitraukt peilį.
Kas laimės šią albumų kovą spręsite tik jūs. Už albumus jau galima balsuoti Gatvės Lygos Facebooke https://www.facebook.com/gatveslyga/ !
Žymos

Susiję

Close