Albumai

2 DALIS LAIKJACK ! “Contra + Versatile” KAULAS PO KAULO

Versatile ir Contra apzvalga
Versatile ir Contra apzvalga

Po pirmosios apžvalgos (kurią rasite ČIA) atsirado poreikis apžvelgti ir išnagrinėti naująjį LaikJack darbą narstant”kaulelį po kaulelio”. Geram albumui negaila, tad štai pateikiame repo profesoriaus nuomonę apie kiekvieną gabalą atskirai. Jungiamės  albumą http://andrewla.bandcamp.com/album/laikjack-contra ir po vieną nuo pradžių:
“Ateivis” nors pagal laiką tai lyg ir pilnavertis gabalas, bet vis dėlto tai daugiau savitas prisistatymas, bandymas nuo pat pradžios sustatyti taškus, tarsi atsakyti į kai kurių žmonių kritiką ir nuomones… Laikas pripynė daug kampų į vieną krūvą, kai kuriuos galima pagauti, už kai kurių, kaip galiu suprasti – pasislėpusios konkrečios istorijos. Kas dėl muzikos – man asmeniškai tai kelionė laiku, pirmi taip vadinamo Trip Hopo albumai, Ninja Tunes, Nightmare on Wax … Visad svarbu gerai pradėti, o čia manau pavyko… gabalas tarsi priverčia įsiklausyti į tai, kas bus toliau.

“Mentalitetas” – abi dalys (muzika ir vokalas) tarsi įsibėgėjo ir negali sustoti… Pradžioje sudėtinga suprasti apie ką gi ten yra kalba – krūva prikarpytų minčių. Žodžiu, sukabinti vos vos… bet antroji pusė paaiškino viską… viskas tarsi pakilo ore. Man atrodo, kad tai tarsi jėgų bandymas… muzikos kūrėjas bando savo… Laikrodis – savo… nes tai ką jis padarė šiam gabale daugiau priminė poezijios formą, nei klasikinį hip hop raimą. Galėtų būt gera kompanija su Messiah, keistoka, bet į galvą neateina bendri gabalai tarp dviejų poezijos liūtų (na arba katinų…).

“Viskas tavo galioj” nuo pirmo kūrinio bandžiau rasti stiliaus ribas Laikjack kūryboj. Tai jeigu pirmam gabale dar buvo senos geros formulės, su šiuo gabalu atsiranda daugiau jazz’o garsų, supintų su klasikiniu hip hop’o bytu ir elektronikos akcentais. Kas dėl teksto… šitas vienas gal nelabai man prilimpa… suprantu, kad mes visi viską galim, mes patys galim pasirinkti, ir pilnai sutinku su tuo, kas yra norima pasakyti… bet visgi kažkas ne taip – neprilipo vienu žodžiu.

“Žmogysta” savitas pratęsimas to ką Laikrodis pradėjo gabale prieš tai… bet iš kitos pusės, norai, galimybės, stereotipai… Šiuo atveju prasidėjo viskas gan tamsiai, ir tradiciškai, net gi saviti WU akcentai, NINE ritmika vokale… bet gale raimas… tarsi susiskaldęs į gabalus… ir finale – monologas nuo kito žmogaus… kaip ir su “Viskas tavo galioj” kažkas neprilimpa, nors šiuo atveju visas tas struktūrinis chaosas gale sukūrė įdomų siužetą. Bet vėl gi – reikia sugebėti pagauti kampą.

“Karas ir Taika” – tai tarsi keletas gabalų viename… iš visos įvairovės man buvo labai įdomu klausytis to pirmų raidžių žongliravimo, ypač kad daugeliu atveju labai įdomiai yra supinta. Už šių lygtai  nevisai logiškai sudėliotų žodžių – sudėtingas kūrinys. Įdomu būtų pamatyti kaip jie sutvarkytų su visu tuom gyvai… nesu tokiu gabalu galima arba užmigdyti… arba išjudinti.

“Būk vyras” – dar vienas pamokslas… Laikrodis, mėgsta dalintis patirtimi… bet vėl gi ir muzikos ir repavimo prasme, gabalas turi daug bendro su antru ir trečiu albumo kūriniu.

“Optimistas” – mano favoritas… kaip bebūtų keista – man patinka, kaip sukarpyti fragmentai sudaro vaizdą, muzika tarsi iš kaimyninio kambario… Žmonės, dūmai, moterys… labai įdomus darbas. O kai gale merginos išlieja savo gyvenimus ir muzika pasidaro šiltesnė , norisi užjausti… nes šiaip mergos tai geros – gyvenimas tiesiog taip pasisuko…

“Malkos” – įdomus prieskonis pasilieka po šito vieno. Muzika, kaip ir pirmam kūriny, tarsi kelionė laike… vėl gi staigus pakeitimas ir jau ne pirmą kartą, ta pati formulė, kai MC keičia savo tematiką, savo kaukę, ir kartu besikeičia muzika… Turėtų būt labai gerai susidirbęs duetas, kad taip laužyti gabalus. Bet vistiek nors antra dalis ir paaiškino daug ką, apie ką gabalas – pilnai sudėtinga suprasti… Įdomu būtų išgirsti acapelą, nes man atrodo muzika ne visada padeda – kartais ji ir maišo… O čia, kaip besuk – daugiau poezija nei tradicinis raimas.

“Šeima” ne vien mane kankina nostalgijos… kaip žiūriu – vis dažniau visi bando prisiminti senus gerus laikus, rasti skirtumą… kas būtų jeigu tais laikas, kai Operos teatras buvo tampriai surištas su hip hop’o kultūra, būtų facebook’as, ar būtų viskas taip pat (?) tas pats bendravimas,draugai… Ir Shmėkla… nesu tikras, kad man patinka tai, į kokią pusę jis transformuojasi… taip viskas skamba puikiai, techniškai, galbūt sudėtingiau nei ankščiau, bet… visame tame dingo ta energija , šypsena, kuri iškėlė jį savo laiku… gal reikėtų išgirsti daugiau…

‘Išeivis “. Pradėjom su ateiviu ir štai: logiškai, bet netikėtai… kažkodėl temos pratęsimas, jau po visko, kai daug kas buvo pasakyta…(tikiu, kod norėtųsi ir daugiau) laikas miegoti…

Kaulas po kaulo, bet vis tiek liko daugybė nesuprastų momentų. Manau, kad kiekvienas gali rasti kažką įdomesnio, naujo, siūlau paleisti ne vien instrumentinę albumo versiją, bet ir tekstų, nes skaitant pačiam – būtų kitoks informacijos pateikimas… o čia labai dažnai raimai pavirsta į poeziją, muzika suvalgo to dalį… reikia erdvės…

Reiks kada nors pagauti Andrewlą… kad išgauti atsakymus į iškilusius klausimus.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close