Straipsniai

2pac Shakur – Gyvenimas ir Mirtis…

Tikriausiai niekas nedrįs su manim ginčytis jei pasakysiu, kad Tupacas Shakuras buvo vienas iš ryškiausių visų laikų ir daugiausiai dirbančių žmonių Hip Hop’o pasaulyje. Nepaprastai galinga savo jėga, savo filosofija, savo teisingai parinktu žodžiu įkūnijo kiekviename iš mūsų savo nepaprastai įdomaus, bei gan skaudaus gyvenimo dalį. Tupacas turėjo labai didelę gamtos dovaną. Ji drąsiai galima lyginti su tokiais didžiais kalbėtojais ir kovotojais už tiesą, už afroamerikiečių teisias, kaip Malcolm X ar Martinas Liuteris Kingas. Manau, juos vienija ne tik kova už tiesa, bet ir tai, kad jie visi paliko ši gyvenimo labai jauni – pragyvene vos 25-ius savo gyvenimo metus. Tupacas nebuvo gangsteris, Tupacas buvo karys: – “Aš buvau niekas, dabar aš kažkas ir noriu, kad visi kiti butu kažkuo. Jei aš galiu ir tu gali”. Tupacas budamas vos septyniolikos metu mane ir tikėjo, kad gali pakeisti pasauli. Tupacas buvo ne tik juodaodis žmogus iš geto, jis buvo išsilavinęs juodaodis žmogus iš neturtingu New Yorko kvartalų. Jis daug skaitė, taip plėsdamas savo žinias ir įžvelgdamas jose išsigelbėjimą. Bendraudamas su žmonėmis Tupacas stengdavosi kuo daugiau iš to gauti žinių, ir tai ką žinojo ir ką galvojo stengėsi įdiegti kitiems žmonėms. Jis skaitė tokias knygas, kaip: “Ponder on this”, “Food for thought”, “Alignment”, “Ancient Mysteries”, “Astrology”, “The Buddha”, “Challenge”, “Christ”, “The Impact of color”, “Our state of consciousness”, “Medicine”, “The Moon”, “The Occult teachings”, “The Tibetan book of the dead”, “Roots”, “Kabbalah”, “The Prince”, “Thought and “Meditation”, ” The Phenamenon of man”, “Malcolm X”, “Cultural literacy” ir kitka.

Busimo reperio pažintis su tamsiąja gyvenimo puse prasidėjo dar tada, kai jis buvo dar negimęs. Jo mamyte Afeni Shakur, revoliucines juodaodžiu organizacijos “Juodosios Panteros” veikėja, buvo suimta ir apkaltinta teroro akto ruošimu dar būdama pirmame neštumo mėnesyje. Berniukas, vardu Lesane Parish Crooks (toks yra tikrasis Tupaco vardas), gimė 1971 metų birželio 16 d. New Yorke, Bronxe. Varda sūnui Afeni parinko pagal Inkų indėnų vado vardą – Tupac, jų kalboje reiškia – “Švytinti Gyvatė”, o Shakur – arabų kalboje reiškia – “Dėkingas Dievui”. Berniuko tėvas Garlandas su Afeni iš esmės išsiskyrė tik gimus sūnui. Gyvenimas be tikro tėvo buvo pats didžiausias Tupaco Shakuro vaikystes ir jaunystes skaudulys. Nelinksma buvo ir vargana buitis, su mamyte Afeni gyvenant juodaodžių kvartaluose. “Jie, mama ir jos bendraminčiai, nuolat “malė šūdą” apie revoliuciją, o mes nuolat gyvenom skurde, – vėliau pasakojo reperis. – Tos jų idėjos man tapo beprasmės”. Vaikystė prabėgo Harleme. Afeni Shakur pastebėjusi berniuko kūrybingumą, stengėsi jį nukreipt tinkama linkme. Turėdamas tik dvylika metų, Tupacas jau vaidino viename iš Harlemo teatrų, spektakle – “A Raisin in the sun”: – “Nemėgau savo tuometinio gyvenimo, tačiau supratau, jog pradėjęs vaidinti, galiu tapti kažkuo kitu, pakeisti savo gyvenimą”.

1986 metais, Tupacas su mama persikraustė i Baltimore. Ten netikėtai jis buvo priimtas i Baltimores menų mokyklą: – “Ta mokykla galutinai išgelbėjo mane nuo grimzdimo vis gilyn į gatves gyvenimą, – kalbėjo Tupacas – pradėjau kurti eilėraščius, vaidinau įvairiuose mokyklos spektakliuose”. Tuo metu Tupacas, jau žinomas kaip MC New York vardu, sukūrė ir pirmąjį savo repo tekstą, kurį parašė sukrėstas draugo mirties, kuris buvo nušautas per ginkluotus gaujų karus.

1988 metais, Shakuru šeima persikrausto gyvent į Claifornia, Marin City. Čia Tupacas neatsilaikė gatves kerams ir su savo kaimynu pradėjo prekiaut narkotikais. Tu pačiu metu rugpjūtį, Tupaco patėvis, Mutulu Shakur – nuteisiamas 60-iai metų kalėti už ginkluotą banko apiplėšimą ir šnipinėjimą, kurį įvykdė 1981 metais.

1990 metus, manau, galima vadinti Tupaco karjeros pradžia. Tais metais jis prisijungia prie jau klasika tapusios repo grupės – Digital Underground, kurioje jis atlieka keletą vaidmenų iš karto. Jis buvo ne tik grupės gastrolių administratorius, bet ir šokėjas, bei aišku ir vienas iš grupės balsų. Kaip pasakoja Digital Underground grupės lyderis – Shock-G, po kiekvieno koncerto, po kiekvieno renginio Tupacas imdavo į rankas mikrofoną ir skaitydavo savo eiles. Jo lyrika buvo turininga, ir laikui einant buvo vis geresnė ir geresnė. Net ir tie, kurie neklausydavo repo, galėjo pasakyti, kad jis yra talentingas. Taip jis gavo galimybę įrašyti su grupe bendra kūrinį, ir tai buvo “Same Song”, iš albumo “This is an EP Release”, bei vėliau prisidėjo prie “Sons Of The P” albumo įrašymo. – “Tai buvo didelis įvykis, dar nei vienas juodaodis iš šio rajono nebuvo to pasiekęs”, – pasakoja artimas Tupaco bičiulis, reperis Ray Luv. Tais metais Digital Underground buvo nominuota Grammy apdovanojimui.

1991 metai, lapkritis, Tupacas įrašo debiutini savo albumą – “2Pacalypse Now”. Tokių singlų pagalba, kaip “Trapped” ir “Brenda’s Got A Baby”, šis jaunas žmogus tampa žinomas visai Amerikai. Pirmasis albumas savo viduje sutalpino 13 kompozicijų. Albumas atspindi gatvės gyvenimą, manau, jį drąsiai galima vadinti tamsiu albumu. Albumu, kuriame be užuolankų kalbama apie daugelį socialinių problemų.

1992 metais, prasideda Tupaco, kaip aktoriaus karjera. Jis nusifilmuoja Earnesto Dickersono filme “Juice”. Dar po metų, 1993-siais, jis nusifilmuoja su garsiąja Janet Jackson, Johno Singletono filme – “Poetic Justice”. Tų pačių metų vasarį, po vienų metų kūrybinės tylos, Tupacas įrašo antrąjį savo solinį albumą – “Strictly for My N.I.G.G.A.Z.”, kuris greitu laiku tampa platininiu.

Tupacas labai daug rašė eilėraščių mirties tematika. Tikriausiai mažai egzistuoja tokių tekstų, kuriuose nedominuotu žodis – mirtis. Manau, Tupacas bijojo ne pačios mirties, o to, kad tiesiog nespės perduoti žmonėms savo minčių. Ankstesniuose eilėraščiuose, jis rašė, kad po mano mirties, kada aš išeisiu, tu paimk mano eilėraščius, saugok ir vėliau tegul visi kiti sužino, kas ir koks aš buvau, nesvarbu ką prieš tai blogo padariau ar pasakiau. Tais pačiais metais Tupacui sukako 21-eri. Jis išsilaikė teises ir nusipirko pirmą savo mašiną. Kaip pasakoja Shakurų šeimos draugė, bei Tupaco publicistė – Karen Lee : – “Jis buvo nustebęs, kad sulaukė 21-ius metus. Mes dažnai apie tai kalbėjom, ir aš jam nuolatos sakydavau, kad jis turi baigt apie tai galvoti”. Tais pačiais metais, rugsėjį, 2Pacui nepavyksta nusifilmuoti dar kartą, jam buvo atsisakyta jo vaidmens filme ” Learning Higher”.

1994 metai, tikriausiai buvo juodžiausi Tupaco gyvenime. Tokiu įvykių sekos tikriausiai nesitikėjo niekas. Metų pradžioje Tupacas suburia grupę, kurią pavadina “Thug Life”, bei išleidžia albumą tuo pačiu pavadinimu – “Thug Life (vol. 1)”. Kovo 10 dieną, 2Pacas yra sulaikomas už Allen Hughes sumušimą, už tai kad jam nebuvo skirtas vaidmuo filme – ” Menace II Society”. Kovo 23 dieną, kino teatruose pradedamas rodyti, gan sėkmingas filmas – “Above The Rim”. Tuo sėkmė nuo gangsta repo žvaigždės ir nusisuka. Tų metų rugsėjo 7 dieną du paaugliai iš Milwaukee’io, įkvėpti 2Paco kompozicijos – “Souljah’s Story”, nušauna policijos pareigūną.

Spalis: Tupacas apkaltinamas su draugais savo viešbučio kambaryje išprievartavęs merginą (Amy Pagnozzi). Kaip pasakoja 1989-1992 metų Tupaco vadybininkė – Leila Steinberg: – “Tupacas po apkaltinimo man paskambino ir jis verkė, Tupacas nebijojo verkt, tai labai sukrėtė jį. Sakoma, kad bloga draugų kompanija dažniausiai traukia žmogų į bedugnę. Tupaco kompanija jį ir įtraukė į tą bedugnę”. Viename iš interviu su žurnalistais po teismo posėdžio, Tupacas retoriškai savęs klausė ir sakė: – “Kodėl aš dabar vienas teisme? Kodėl visos kameros ir akys nukreiptos ė mane? Teisme. Čia. Aš nieko nepadariau. Aš kaltinamas tuo, ką padarė kiti, o kur jie dabar? Kodėl aš? Todėl, kad aš 2Pacas. Ne, aš nepykstu ant jų, pykstu ant sistemos. Aš nenoriu, kad kas nors sėstu į kalėjimą. Suprantat ką aš noriu pasakyt, aš nenoriu sėst, aš to nedariau”. Paleistas už 50 000 $ užstatą, 2Pacas laukė ir bijojo proceso pabaigos.

To pačio mėnesio pabaigoje Ameriką apskrieja dar viena žinia susijusi su 2Pacu. Naktį Times Square esancioje ” Quad Recording” studijos pastato viduje yra apiplėšiamas ir peršaunamas 2Pacas. Plėšikai pasisavino papuošalų ir kitų daiktų už 40 000$, bei paliko reperio kūne 5 kulkas. Manoma, kad šis incidentas ir buvo ta kibirkštis, po kurios ir įsiliepsnojo karas tarp West Coast’o ir East Coast’o. Ne paslaptis, kad 2Pacas žinojo ir buvo tikras tuom, kas stovėjo už šio užpuolimo. Jis kaltino Christohperi Wallase’a, kitaip žinomą The Notoriuos B.I.G ir Biggie Smalls’o vardu. Nuo to laiko į kovą stojo patys didžiausi tuo metu esantys Hip Hopo pasaulyje “rykliai”: “Death Row Records” su Suge Nightu ir Tupacu, bei “Bad Boy Entertainment” su Sean “Puffy” Combs (P.Diddy), bei B.I.G. Tą pačią naktį bijodamas dėl savo gyvybės, po 3 valandų buvimo ligoninėje, 2Pacas pabėga iš jos, bei visą kitą dieną slapstosi.

Lapkritis:Praėjus vienai dienai po užpuolimo, 2Pacas, invalido vežimėlyje, duoda parodymus teisme dėl išprievartavimo. Paleistas už 50 000$ užstatą, 2Pacas kimba į darbą.

Tų pačių metų Vasario 14 dieną, teismas dėl išprievartavimo iškelia skaudų 2Pacui verdiktą – kaltas, bei skiria 4 su puse metus nelaisvės. Teisme 2Pacas ištaria žodžius, kurie tikriausiai privertė susimąstyti visus ten esančius žmones: – “Žinot, jūsų kilnybe, tai per daug keista byla. Jūs galit pažiūrėt į mane, ar į mano akis. Tai akivaizdu, kad jūs nesiklausote teisingumo, tai ir nėra prasmės manęs klausinėt. Man nesvarbu ką jūs darysit, nes jūs mūsų negerbiat, tai neteisingumo teismas, ir ieškoti teisybės čia yra beprasmiška. Jūs vis dar negalit pažiūrėt man į akis ir aš pasakysiu taip, daryk su manim ką norit. Aš ne jūsų rankose, aš dievo rankose”. Kai pasakoja Shock-G: -“Po tų žodžių visų esančių teisme žmonių akys sužibėjo, visi tarsi sustingo, niekas negalėjo prašnekėt keletą minučių”. “2Pacas neatsiprašinėjo už tai ką padarė, jis atsiprašė už tą situaciją į kurią buvo įtrauktas”: – pasakoja Karen Lee.

Taigi, nuo to laiko 2Pacas leidžia savo dienas New Yorke “Rikers Island” kalėjime. Keisčiausia, kad niekas, įskaitant ir “Interscope Records” nenorėjo išpirkti 2Paca iš kalėjimo. Tam reikėjo 1 50000$. Gegužės mėnesį 2Pacas veda savo draugę Keisha Morris. Per tą laiką, kurį Tupacas sėdėjo, rytiniame pajūryje (East Coast) daugelis žmonių ir radijo stotys šmeižė Tupacą. Tačiau apkalbos ir niūri kalėjimo aplinka nepalaužė 2Paco dvasios. Jis rašė lyriksus, eilėraščius, įvairiomis temomis ilgai kalbėdavo su tais žmonėmis, kurie jį lankė. Tarp jų buvo ir Suge Nightas – pagrindė “Death Row Records” galva. Tolimesnis 2Paco gyvenimas siejosi su būtent šiuo žmogumi. Suge nuo “Death Row” įkūrimo jau buvo spėjąs aplink save suburt tokius legendinius žmones, kaip: Dr. Dre, Snoop Doggy Dogg, Warren G, Tha Dogg Pound, bei Night Dogg. Jis labai troško 2Paco. Tikėjo, kad būtent 2Pacas gali “Death Row” iškelti į aukštumas. Sklinda kalbos, kad Tupacas pasirašė sutartį su Suge ant kalėjimo tualetinio popieriaus. Tai gi, 1995 metų spalį, po 8 mėnesių nelaisvės, 2Pacas už 1 000.000$ užstatą paleidžiamas iš kalėjimo. 2Pacas nieko nelaukęs iš karto kibo į darbą. Persikraustė gyvent į Los Angela ir pradėjo įrašinėti dvigubą solinį savo albumą “All Eyez On Me”.

1995 metų pradžioje išleidžiamas ketvirtasis 2Pac’o albumas – “Me Against The World”, kuris iškarto tampa multi-platininiu. O jau balandžio 1 dieną, užkopia į pirmąją Billboardo topų vietą.

Tų pačių metų lapkričio 30 dieną, Queense, New Yorke, nušaunamas artimas 2Paco draugas, bei Thug Life grupės narys – Randy Walker, kitaip žinomas Stretch vardu.

1996 metai, vasario 13 diena. Tupacas baigia įrašinėti savo dvigubą albumą – “All Eyez on Me”, kuris debiutavo daugelio čertų pirmose vietose.

Tų pačių metų kovo 29 dieną, įvyksta “Soul Train Awards” apdovanojimai, per kuriuos 2Pacas ir Biggie po ilgos laiko pertraukos susitinka akis į akį. Juokaudamas 2Pacas į jį nustatė ginklą. “Tupacas nekenčia manęs, o aš nekenčiu jo. Dviejų žmonių nesutarimas bei priešingybės išaugo iki nesutarimų tarp dviejų pajūrių. Ir šis nesutarimas kiekvieną dieną tampa vis didesnis”, – po renginio kalbėjo B.I.G.

1996 metai, balandis, 2Paco albumas “All Eyez on Me” tampa penktą kartą platininiu ir išparduotas 9 milijonu kopijų tiražu. Šis albumas yra pirmas dvigubas albumas išleistas per visą Hip Hopo istoriją. Birželio 4 dieną, 2pacas įrašo pačią karščiausią savo kompoziciją: “Hit’ Em Up”. Šis “gabalas”, bei video jam, buvo tarsi bomba, bei atsakas tiems žmonėms, kurie jį šmeižė. Tai tikriausiai pats stipriausias diss’as per visą Hip Hopo istoriją, nežinau nei vienos kompozicijos, kurioje butu sudėta tiek jėgos. Ji buvo skirta: Bad Boy Ent., Mobb Deep, Biggie, Chino Xl. Po šio įrašo pasklido kalbos, kad 2paca permiegojo su Biggio žmona, gerai visiems žinoma R&B atlikėja – Faith Evans.

Rugsėjo 4 diena, 1996 metai: “MTV Music Awards” renginys, po kurio tarp “Death Row” ir “Bad Boy” fanų įvyksta muštynės. Apdovanojimai nukeliami į New Yorką.

1996metų, rugsėjo 7 diena, Las Vegasas, Nevada. Po Mike Tyson ir Bruce Seldon kovos, Tupac’as ir Suge su savo 7 klasės BMW patraukia į Club 662 pasilinksmint. Pakeliui, jų automobiliui sustojus prieš šviesoforą, iš dešinės pusės netikėtai privažiavo baltos spalvos kadilakas ir paleido į BMW 14 šūvių. 4 kulkos pataikė į Tupac’ą: 2 į skruostą, 1 į ranką, likusi, kai 2Pacas bandė šokti ant galinės sėdynės, perskrodė jo dubenį. Keisčiausia, kad kadilakas po šūvių nuvažiavo nieko netrukdomas, o juk paskui Suge’o BMW sekė nemažas kartežas mašinų, kuriose buvo asmens sargybiniai ir Outlawz grupės nariai. Suge po šūvių iškart nuskubėjo į University Medical Center ligoninę, kurioje daktarai bandė išgelbėti jauno žmogaus gyvybę, tačiau po įnirtingos chirurgijos vis gi nesugebėjo sustabdyt kraujavimo.

Rugsėjo 13 dieną, 1996 metai, praėjus 6 dienoms kovos tarp gyvybės ir mirties, visgi mirtis paima savo viršų. 4 val. 3 min. – sustoja plakusi Tupaco Amru Shacuro širdis. Tą pačią dieną jo kūnas yra skrodžiamas, o jau kitą dieną jo kūnas kremuojamas. Šiam žmogui buvo vos 25 metai…

Gyvenimas po mirties

1997 metai, lapkričio 5 diena. Pagal 7 dienų teoriją, 2Pacas atgyja, tačiau jau kitu vardu – Makaveli. Šią dieną išleidžiamas mistinis albumas – “The Don Killuminati: The 7 Day Theory”.

2Paco mirtis buvo labai netikėta ir sunkiai įtikima. Metams einant pasigirsdavo kalbų, nuogirdų, bei keisti ženklai rodė tai, kad gal būt 2Pacas yra vis dar gyvas: – “Man kelia nuostabą tai, kad kai kurie žmonės galvoja, kad jis vis dar gyvas. Keista. Nei vienam pasaulio užkampi jis nebūtų taip ilgai tylėjęs”, – sako Karen Lee.

Prieš pat mirtį 2Pacas spėjo nusifilmuot 3 kino juostose: “Bullet”, “Grodlock’ d” ir ” Gang Related”, tačiau tik vieną filmą spėja pamatyt (“Bullet”), o kitų taip ir nespėjo. 1997 metų spalio 8 dieną, įvyksta filmo “Gang Related” prezentacija, kuriame 2Pacas atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų su tokiais filmu industrijos grandais, kaip James Belushi, Lela Rochon ir Dennis Quaid. Tų pačiu metų lapkričio 25 dieną, “Amaru Record” išleidžia pirmą pomirtinį dvigubą 2Paco albumą – “R U Still Down / Remeber Me?”. Albumas 4 kartus tapo platininiu. Singlas “Do 4 love” , parduotas daugiau nei 1.000.000 kopijų tiražu.

1998 metais, lapkričio 24 dieną, išleidžiamas antrasis pomirtinis dvigubas albumas, geriausių dainų rinkinys – “Greatest Hits”. Šį albumą, su “Changes” kompozicija prieš akyje, galima vadinti 2Paco atgimimu. Iki 2001 metų jis buvo išparduotas 4.5 000.000. kopijų tiražu.

1999 metais, “The Shakur Estate” ir Leila Steinberg išleidžia 2Paco eilėraščių knygą “The Rose That Grew From Concrete”. Šioje knygoje sutalpinta 71 eilėraštis, kuriuos Tupacas Shakuras parašė per 1989-1991 metų laikotarpį.

1999 metų gruodžio 21 diena, “Amaru Records” išleidžia bendrą 2Paco ir Outlaws albumą – “Still I Rise”, kuriame sutalpinta dar niekur negirdėtų 15 kompozicijų.

2000metais, “Amaru Records” išleidžia albumą – “The Rose That Grew From Concrete (volume 1)”. Tai 2Paco eilėraščių albumas, kuriame 25-is 2Paco eilėraščius interpretuoja garsūs atlikėjai ir reperiai. Tuo pat metu išleidžiamas jau solinis The Outlaws albumas – “Ride Wit Us Or Colled Wit Us”, kuriame taip pat galima išgirsti ir Tupaco balsą. Tačiau albumas nesulaukia didelio susidomėjimo, jis išparduotas 155.000 kopijų tiražu.

2001 metų kovo 27 diena, išleidžiamas ketvirtas pomirtinis dvigubas albumas – “Until The End Of Time”, kuris greitu laiku tampa vienu iš “karščiausių” 2001 metų repo albumų. Albumas savyje sutalpino 29 kompozicijas, tarp kurių yra toki hitai, kaip: “Until The End of Time”, “Words 2 My First Born”, “Happy Home”, “My Closest Roadogz”.

2002 metai, praėjus metams po “Until The End Of Time” albumo išleidimo, “Amuru Entertaiment” išleidžia penktąjį ir vėl dvigubą 2Paco albumą – “Better Dayz”. Šis albumas nustebina klausytojus ir 2Paco gerbėjus. Albumas, skiriasi nuo kitų po mirtinių albumų. Jis tarsi persmelktas senesniu 2Paco skambesiu. Gerbėjai albume rado 26 kompozicijas. Tarp senų dainų, jų remixų fanai rado ir naujų, dar negirdėtų kompozicijų. Toki projektai, kaip “Thug Mansion”, įrašytas kartu su Nas’u, greitai už kariauna įvairių topų viršūnes. Aš labai gerbiu Nas’a, ir mėgstu jo kūryba. Tačiau, man buvo keista, kad prodiuseriai neatsižvelgia į 2Paco asmenybę. Visi žino, kad 2Pacas nemėgo Nas’o (jis nemėgo, kad Nas’as ji kopijuoja), ir vargiai, jei butu gyvas, leistūsi su juo įrašinėti bendrą darbą. Aišku, tai tik – “jei”.

2004 metai, kino ekranus pasiekia seniai 2Paco fanų laukiamas filmas – “Tupac Resurection”. Taip pat išleidžiamas ir garso takelis šiam filmui. Garso takelį, kaip ir patį filmą prodiusavo pats Eminemas, ko pasėkoje daugumą Tupaco fanų buvo pasipiktinę. Jai filmas buvo priimtas šiltai, tai garso takelis atvirkščiai. Taip pačiai buvo priimtas ir sekantis Tupaco albumas “Loyal to the Game”, kurį taip pat prodiusavo Eminemas. Albumą sudaro 17 kūrinių, tarp kurių yra ir didelio pasisekimo susilaukęs kūrinys “Ghetto Gospel”, kuriame skamba semplas iš vienos Eltono Johno baladės “Indian Sunset” iš 1971 metais išleisto Eltono albumo “Madman Across the Water”. Su šiuo darbu 2Pacas pirmą kartą patenka į trejatuką perkamiausių albumų Britanijos topų čertuose. Tokia sėkmė siejama su Eltonu Johnu., visgi jis yra Anglas.

Tais pačiais metais pervadina Suge Knighto įrašų kompanija “The Row Records” išleidžia gyvo garso 2Paco koncertinį įrašą “Live”. Šiame albume sutalpinta 13 kūrinių atliktų vieno koncerto metu. 2Paco gerbėjai šiame albume galėjo išgirst atliekamus gyvai, tokius kūrinius kaip: “Ambitionz Az a Ridah”, “Hit Em Up”, ” “California Love”, “Tattoo Tears” ir kt.

2005 metai, rugsėjo 13 diena. Praėjus 9 metams po 2Paco mirties prie Tupaco Amuru Shakuro menų centro (Tupac Amaru Shakur Center for the Arts), kuris yra įkurtas Atlantoje, pagerbiant Tupacą, išdyko jam skirta bronzinė statula.

2005 metai, rugsėjo 20 diena. 2000 metais išleistas 2Paco poezijos rinkinys “The Rose that Grew From Concrete”, iš kurio eilėraščiai jau yra nagrinėjami Amerikos mokyklose, sulaukė pratesimo. Tokie Hip Hop’o grandai, kaip Talib Kweli, Ludacris, Dead Prez, Shock G, Bone Thugs-N-Harmony, Outlawzir dar 9 reperiai įrašė kūrinius, kurių pagrindą sudaro 2Paco eilėraščiai. Albumą išleido “Amaru Entertainment” ir Koch”. Vadinasi jis “The Rose, Vol. 2”, jo viduje galima rasti 15 kūrinių. Visas pelnas, gautas iš šio albumo skirtas “Tupaco Amuro Shakuro menų centrui” kuris yra įsikūręs Atlantoje.

Kiek šiam momentui yra žinoma, 2006 metais turėtų pasirodyti dar vienas 2Paco albumas. Jis jau dabar yra tituluojamas paskutiniu 2Paco albumu.

2Pacas išmokė mane ieškoti savo kelio gyvenime, gerbi save ir stengtis buti kažkuo. Priimti gyvenimą, bei stengtis gyventi. Kovoti su kiekviena ateinančia diena, bei su pasididžiavimu išlydėti saulėlydį. Jis nebuvo idealas, tokiu tikriausiai ir nėra. Kiekvienas turim gerąją ir blogąją puses, tai natūralu. Manau, jis buvo ne tik savo laikmečio jaunimo lyderiu, reperiu, aktorium, poetu, gal būt kai kam ir idealu. Svarbiausia – jis buvo žmogumi…

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close