Įdomu!Straipsniai

7L & Esoteric (HipHop.lt 2006)

Kuo žymus Bostonas? Tikrai ne vien Bostono krepšinio komanda “Seltics” ar Lary Bird’u, tačiau ir tuo, kad šiame krašte gimė nemažai Hip Hop veikėjų: Skitzophernics, Porn Theaters Ushers, Virtuoso, Non-Prophets, Rushya, Akrobatik, Clockworx, Ed O.G., Mr. Lif, AOI, L the Head Toucha, Fakts One, Karma, bei šio straipsnio herojai, duetas – 7L & Esoteric.

7L & Esoteric… Šis duetas savo muzikinę karjerą pradėjo 90 metų pradžioje, tai buvo puikus laikas, jo terpėje iškilo tokie žmonės, kaip Big Daddy Kane, Rakim, Chuck D, Kool G. Rap, LL Cool J. Tas laikmetis alsavo tikra Hip Hop’o kultūra. Esoteric’as (grupės MC) lipo ant Bostono rap’o scenos su niekuo nebendradarbiaudamas, tiesiog skaitė savo lyrika ir negalvojo apie tolimesnę ateitį. 1992 metais radijo stotis Salem State College pakviečia jį vesti vieną iš radijo laidų. 7L (DJ ir kolektyvo prodiuseris) netyčia išgirdęs šį radijo šou be perstojo skambindavo į eterį ir užsisakinėdavo kūrinių, tuo tarpu Esoteric’as, nustebintas tokio muzikinio skonio, radijo eteryje gyrė šį klausytoją. Na, o toliau viskas klostosi savaime, 7L prisipažįsta, kad pats kuria muziką ir siūlo radijo DJ’uj bendradarbiaut, pastarasis sutinka. Suėję kartu jie nutaria sukurti savo projektą, grupę ir pavadiną ją – God Complex. Po ilgų metų bendrų koncertų, demo įrašų bei savo meistriškumo gerinimo, grupė duoda visiems apie save žinoti bendrame darbe: Architects of Intellect / God Complex – “Split” EP. Šis EP žymiai pakėlė leiblo Brick Records akcijas, jis buvo palankiai priimtas kritikų.

Pirmasis grupės diskas pavadinimu – “God Complex“, buvo pripažintas vienu iš novatoriškiausių 1996 metų diskų ir puikiai priimta New York’e, Los Angel’e, Kanadoje ir net Europoje. Leiblas Brick Records dar labiau sustiprėjo, vėliau sekė kompiliacija, kurioje buvo surinkti visi Bostono repo talentai: “Rebel Alliance“. Iš tikrųjų šis rinkinys padarė grupei didelį postūmį.

Neužilgo grupė išleidžia vieną iš daugelio savo singlų: 7L & Esoteric – “12”, kuriame galima buvo rasti naujas kūrinių “Protocol” ir “Be Alert” versijas, kurie buvo “Rebel Alliance” rinkinyje. Kūrinys “Be Alert” ne šiaip sau tapo hitu, bet tikra klasika. Šios kompozicijos instrumentalui buvo panaudotas semplas iš kultinio filmuko “Transformeriai”. Dėka šio semplo, dueto kūrinys pateko į garsų New Yorko radijo šou Stretch ir Bobbito, po kurio šį kūrinį grojo praktiškai visos šalies radijo stotys.

1997 metais, Esoteric ir 7L smarkiai susidraugavo su komanda iš Filadelfijos – Jedi Mind Tricks, ir jie nutarė padaryti bendrą projektą, prie kurio prisijungtų dar ir Bahamadia, Chief Kamachi ir Virtuoso. Šis projektas buvo pavadintas “Army Of The Pharaohs”. O jau po metų, 1998 m., visose prekybos vietose galima buvo rasti ir projekto vaisių, jau klasika tapusį singlą – “Five Perfect Exertions”, kurį išleido JMT’s Superegular Recordings. Tačiau dėl kažkokių neaiškių priežasčių projektas nesulaukė pratesimo, nors Hip Hopo klausytojai iš ryškaus kolektyvo su nekantrumu laukė pilnaverčio albumo.

1998 metais, dueto kompozicija “Def Rhymes” pakilo į aukščiausias Amerikos muzikinius čertus. Esoteric’ą ir 7L patenka į pirmuosius žurnalo The Source puslapius, bei į TV šou Sway & Tech’s Wake Up Show, kuriame būna kviečiami ryškiausi Amerikos rapo atstovai.

1999 metais, išleidžiamas albumas “Speaking Real Words”, kuris iš tikrųjų yra kompiliacija, sudaryta iš senesnių dueto kūrinių. Po to 7L & Esoteric dirba prie kitų projektų, vienas po kito leidžia singlus. Pagaliau po sėkmingų darbų su vienu iš grupės Wu-Tang Clan narių – Inspectah Deck, 2001 metų vasarą, išleidžiamas debiutinis grupės pilnavertis albumas “The Soul Purpose”. Gražūs 7L ir kovinga Esoteric’o lyrika prikaustė besidominčius rapo muzika. Tais pačiais metais grupė gavo Boston Music Award apdovanojimą “Geriausias metų Hip Hop albumas”. Vėliau kolektyvas išsiruošia koncertiniam turui po Europą ir Ameriką. Po koncertinio turo, 2002 metų rudenį, grupė išleidžia antrą pilnavertį savo albumą – “Dangerous Connection”. Po šio albumo 7L & Esoteric’as pasijunta tarsi ant bangos. Pradeda dirbti su tokiais žmonėmis, kaip: J-Live, Jedi Mind Tricks, Kut Masta Kurt, Mr. Lif, DJ Vadim, DJ Spinna, Akrobatik, Count Bass D. Taip pat, Esoteric rašo bendrus darbus su Jedi Mind Tricks ir mini-albumą “Demigodz”. 7L aktyviai prodiusuoja Tragedy Khadafi & Havoc (Mobb Deep), Shabazz the Disciple, Outerspace, Main Flow, o taip ko gi išleidžia bendrą albumą su Beyonder – “Vinyl Thug Music”.

Grįžtant prie antrojo grupės albumo “Dangerous Connection“. Galima paminėti, kad darbas prie albumo truko ilgokai. Keitėsi track listas, kai kurie kūriniai buvo tiesiog perrašinėjo. Tuo pačiu, šiek tiek pakriko reikalai su jau patikrintu leiblu Brick Records. Albumas buvo išleistas be jokio promo. “Pas mus buvo daug medžiagos, tačiau kūrinių skaičius dar nekalba apie tai, kad yra albumas. Albumas turi turėt koncepciją. Kūriniai turi būti surišti vienas su kitu. Būtent dėl to mes tik 60-ia procentų patenkinti “Soul Purpose” albumu, na o aktyvus darbas prie albumo “Dangerous Connection”, mes juo patenkinti 100-u procentų. Meinstreamas? Taip, juo gali būti bet kas. Tai visiškai skirtinga muzika. Mes nesiruošiam daryti kažko panašaus, tačiau tai mums ne duoda daugiau prioritetų ar daugiau pagarbos. Tai tik muzika, nepamirškite. Kartais atlikėjas net negalvodamas dirba masėms. Nors aš suprantu, kad Hip Hop’as su laiku keičiasi ir aš palaikau tai, tačiau gaila, kad repas vis labiau ir labiau tolsta nuo savo šaknų”, – prisipažįsta Esoteric’as.

2004 metais, išleidžiamas trečiasis grupės albumas “DC2: Bars Of Death“. Visų pirma tai labai subrandintas diskas. 12 metų patirties leidžia kurti šedevrus. Šiame albume svečių ložes užėmė tokie žmonės, kai: Army Of The Pharoahs (tiksliau Vinnie Paz, Outerspace & King Syze), Demigodz (Apathy Celph-Titled ir Rise), MainFlow, taip pat MC iš Bostono: Beyonder, KT ir Uno The Prophet. Dueto skambesys nepasikeitė nei kiek, visi kūriniai albume išlaikyti savame stiliuje. Džiugina, kad albume nėra madingo, elektroninio skambesio, prie kurio perėjo nemažai reperių.

Galima drąsiai teigti, kad 7L & Esoteric yra duetas, kuris įrodo, kad Amerikoje yra puikus underground’as. Iš tikrųjų, Hip Hop’as sparčiai keičiasi, atsiranda nauji stiliai, naujas skambesys, kai kam tai priimtina, kai kam ne. 7L & Esoteric – tai stiprus, garantuotas undergroundinio, tikros, nesugadintos muzikos ženklas…

Diskografija:

“Speaking Real Words – EP / 1999 / Direct Records

“Mic Mastery – 12” / 2000 / Direct Records

“Call Me E.S. – 12” / 2001 / Direct Records

The Soul Purpose / 2001 / Brick Records/ Direct

“Jealous Over Nothing – 12” / 2002 / Direct Records

“Dangerous Connection” / 2002 / Brick Records

“Watch Me – 12” / 2002 / Brick Records

“Herb – 12” / 2002 / Brick Records

“Do It! (Cage DISS) – 12” / 2003 / Brick Records

“DC2: Bars Of Death” / 2004 / Babygrande

Autorius Korleone

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close