NaujienosRenginiai

Ade – Primatas… tiek daug vienoj mažoj vietoj @xi20

Jau prieš kurį laiką kalendoriuje pasižymėjau Kovo 6, penktadienio vakarą.  Nes būtent tada gan keistoje vietoje – xi20 klube, Ade pristato savo naują albumą ir labai jau nesinorėjo praleisti šio veiksmo. O štai kaip ten viskas buvo…

Draugai iš anksto perspėjo mane, kad jeigu nesu buvęs xi20 ankščiau, tai gali būti sunkoka jį rasti, bet tai iš tikrųjų buvo labai lengva, nes labai jau sunku nepastebėti minios žmonių traukiančių link surūdijusių metalinių durų kažkur galinėj Kablio pusėj.

Na jo išties įdomi vietelė ir vos peržengęs slenkstį supranti, kad didesnį pogrindį koncertui turbūt būtų sunku taip iškart ir įsivaizduoti. Krūva žmonių stovinčių tamsoje, neveikiantis baras, visur seni renginių posteriai arba prisiminimai apie jos, markeriais paliktos žinutės, keistokas menas, sienos tiesiog buvo prisotintos šio klubo istorijos. O tai yra savotiškai ir turbūt vienas pagrindinių šios vietos pliusų… Tik dabar supratau, kodėl visi kalbėdami apie šią vietą vis sakydavo, “…na čia legendinė” … arba “tu ką – dar ne buvai? “ , “Na čia buvo tiek daug visko”…

21:30 ant scenos pasirodė dar vienas mums puikiai pažįstamas “avangardinio hiphopo pranašas” – Mesijus. Ade gavo solidų apšildymą ir jau nuo pirmų kūrinių pasijautė, kad garsas bus geras, klubo žmonės tikrai pasirūpino, kad viskas būtų taip kai reikia, tik iškart tapo aišku kad bus ankšta. Mesijus šį kartą pateikė gan įdomią savo senesnių ir kelių pastarųjų metų darbų programą.  Buvo mažai Vilniaus Energijos ir daugiau Mesijaus – ir tai buvo teisingas sprendimas šio vakaro kontekste. Kas ten ką besakytų apie jo dabartinius eksperimentus, kad jis nutolo nuo hiphopo ir t.t. – Mesijus yra iškirtinis MC. Jo neįmanoma sumaišyti su niekuo. Žavi tai, kaip jis pateikia savo mintis, kaip jis supranta savo meną, o kai visa tai perkelta į tokią specifinę vietą, jo pasirodymas įgauna dar kelias papildomas spalvas. Kiek žinau greitu metu Mesijus irgi planuoja išleisti albumą, tad tikrai šiemet dar bus įdomių progų jį išvysti scenoje.

Po Mesijaus scenoje pasirodė Hìldå (Isla) su savo gan specifine, bet tuo pačiu savotiškai hipnotizuojančia muzika, kuri kaip pastebėjau vėlgi gan gerai pritapo prie šių sienų. Norintys pailsėti patraukė padūmoti, kiti ieškoti alaus arba Hennessio butelio J…

Plius minus 11tą scenoje pasirodė ir pats vakaro kaltininkas ADE, va būtent tada ir pasijautė ant kiek maža vietos yra šiame klube…mhh. Vienas kitas žodis prieš ir prasidėjo.

Išties senokai man teko matyti Ade gyvai, nors jo ankstesni darbai man visada patikdavo. Kartu jis be abejonės yra vienas geriausių Lietuvos MC, bet scena, kaip taisyklė atveria daugiau ir galima įvertinti MC pilnumoj. Tai kaip jis repuoja, kaip gražiai pereina nuo skirtingų repavimo manierų, kaip bendrauja su publika… mano aplodismentai!

Koncerto metu Ade labai gražiai aplipdė savo naujausią albumą (na tiksliau EP) su senesne kūryba. Koncertas buvo daugiau supintas pagal senų laikų estetiką, taip kaip jis skamba, tai kaip MC traktuoja savo kūrybą, svetimų instrumų įpinimai…  Salė pritarė kiekvienam jo žodžiui, ypač kad daugumą kūrinių žmonės jau mokėjo mintinai, o su laiku manau lygiai taip pat žinos ir naujus jo darbus.

Porą kartų prie Adės prisijungė ir svečiai, pirmasis tai jau minėtas ir apšildęs šį renginį Mesijus. Panašu, kad greitu metu jis nesugebės repuoti be teksto rankose, ant tiek pas jį daug visko, ir sudėtingi sprendimai. Kitas svečias, vėlgi puikiai pažįstamas mūsų hiphopo veteranas – ponas Vaiperis iš Despotin Fam. Kaip supratot jis irgi prisidėjo prie naujo Adės albumo įrašymo. Išties neįprasta girdėti Vaiperį dainuojant, bet panašu, kad jam gaunasi.

Koncertas prabėgo greitai. Panašu, kad tai buvo ilga diena ne vien Adei – žmonės norėtų dar, bet viskam yra savo laikas, bus dar progų, ypač, kad Ade karts nuo karto vis užlipa ant scenos. Visi norintys apsirūpino jo albumo CD, ir patraukė į lauką, kur kurį laiką dar stovėjo dalinosi įspūdžiais, darė nuotraukas ir kūrė planus…

Išties gavosi smagus ir gan išskirtinis koncas. Būtent tokie renginiai yra grynoji hiphopo forma. Būtent tokiose vietose formuojasi ratas žmonių, kurie gabalus ir toliau mokės mintinai. ADĖ tikrai turi pakankamai jėgos, kad jų ratas augtų ir čia galimybių tikrai daug. Mano aplodismentai… dabar, kai albumas mano rankose – įdomu bus palyginti, nes tiesą sakant po konco dar taip ir nesupratau, kame skirtumas tarp Adės ir jo naujo alter ego pavadinimu “Primatas”… o jūs?

Žymos

Susiję

Close