Albumai

AESOP ROCK – Skelethon [ Rhymesayers; 2012]

Prieš tris valandas išpakavau siuntinuką su su nauju, kvepiančiu dažais, Aesop Rock albumu. Raudonas lipdukas ant viršelio teigia – “Vienas iš talentingiausių undergraund’inio hip-hop’o pasaulyje”.

 

Albumas jau buvo reklamojamas kurį laiką, pora keistoku promo filmukų su padvėsusia kate ant pavadėlio, vienas kitas naujas muzikinis klipas ir šiaip spauda atidirbo kaip reikia. Taigi patikėkit, aš laukiau su nekantrumu kad išgirsti ką gi tokio ten sumąstė ponaitis Aesop? Kodel aplink šitą albumą buvo bandoma sukurti kažkokį keistą rūką? Ar čia koks nors paties Aesop naujas konceptas  ar tesiog Rhymesayers pasistenge but originalūs?

 

Iki dabar spėjau perklausyti albumą porą kartų. Kol tvarkiau popierius darbe, taigi į tekstus įpatingai nesigilinau, tesiog gaudžiau vietas pritraukiančias ausį. Bet štai dabar, apsiginklavęs albumo knygute ir joje maloniai atspauzdintais kūrinių tekstais, klausau visą tai su geru garsu ir pilnai veikiančiu teisinga kryptimi protu. Taigi galima teigti kad viskas ką jūs dabar skaitot yra gana karšti įspūdžiai – neišbandyti ir neperfiltruoti per laiko prizmę .

 

Nuo pat pirmo albumo gabalo supranti, kad tekstus Aesop supynė kaip reikiant. Netgi skaitydamas aš ne visuomet suprasdavau ką jis ten norėjo pasakyti. Kai tik pradedi nors kažką suprasti, ima ir vėl kažkur viskas nugryibauja. Muzika beje irgi gerai išlaikytame Aesop stiliuje – greitai, giliai kartais atrodo jog sutampa su mano širdies plakimo ritmu. Paklausiau savęs, ar reikia man tokio tempo dabar, prieš pat miegą?

 

Antras kūrinys “ZZZ Top”. Ir vėl sudetinga. Bet čia jau pagauni kame kampas. Jeigu kažkas mano kad tai surišta su legendine roko grupe, toli gražu ne. Gaudykit žodzius ir pateksite į žmogaus išminties viršūnę. O gal ir į kvailumo bei savęs mylėjimo.

 

“Cycles To Gehenna” – dar vienas labai gražus, sunkus visais aspektais ir gražiai supintas kūrinys. Aesop trasformuoja savo kurybą į savotišką rimuojamos poezijos formą. Ne jis pirmas ir ne jis paskutinis. Toks hip-hop’as, kiek aš suprantu, turi paklausą. O šiuo atvėju, jeigu tekstus neįkirsi, muzika tikrai bus super.

 

Toliau vienas iš gabalų kurie pasirodė vaizdo klipo pavidalu. Galima suprasti, jog tai yra tarsi vizitinė albumo kortelė. “Zero Dark Thirty” kartu su ponaičiu Rob Sonic. Puikus kūrinys, greitas, hipnotizuojantis. Nežiūrint klipo asmeniškai aš pagaunu jį kitaip – gal netesingai.

 

Toliau peršoksiu iki “Ruby ’81”. Geras pavizdys kaip į tokį trumpą gabalą galima sukišti tiek daug. Muzika nebutina kai norima pasakyti kažką svarbaus. Puikus gabalas priverčiantis įsiklausyti ir atidėti viską į šalį.

 

Kitas kūrinys “Crows 1” – kartu su iškirtine, mano manymu, asmenybe – Kimya Dawson. Manau jai vertėtu skirti atsikrą laiką. Ji išties turi daug bendro su Aesopu, teko internete žiūrėti iškarpas iš Kimya koncerto kur dalyvauja ir pats Aesop. Velniškai gilus ir griebiantis už sielos reginys. Toks ir šitas kurinys. “Crows 2” čia jau su Rob Sonic. Visiškai kitoks – agresyvūs ritmai ir keistoki garsai supinti kartu.

 

Kitame gabale vėl pasirodo Kimya Dawson. Bet šiek tiek kitokiu amplua. Dažniausiai ji rodo koks yra gyvenimas. Čia ji tesiog pasilinksmino su Aesop, užpildė laiką. Puikus darbas! Šiek tiek kitoks, linksmesnis, šviesesnis, bet vistek velniškai geras – “Racing Stripes” .

 

“1,000 O’Clock” –  dar vienas lyriškai supintas gabalas. Skanumėlis!

 

“Homemade Mummy” – labai smagi instrukcija kaip namų salygom padaryti mumiją. Tačiau viskas ne taip jau ir paparsta. Manau būtent šitas kūrinys yra tarsi raktas į visą tą istoriją su padvėsusiu katinu albumo promo klipuose ir griaučiais ant viršelio. Mes visi turim vieną kitą lavoną spintoj. Juk mes visi taip mėgstame mumifikuoti savo prisiminimus ir jausmus.

 

Iš tiesų, tokiu greičiu galima greitai nukeliauti iki albumo galo. Manau bus lengviau tesiog viską susumuoti:

 

Muzikiniu atžvilgiu albumas tesiog puikus: sunkus, gerai bei įdomiai supintas, daugelių aspektų aš manau greitu metu mes išgirsim idėjas panaudotas šiame albume pas kitus atlikėjus. Manau reikia įsigyti ir instrumentinę albumo versiją, ji yra to verta. Nors nesuklyskite, tai nėra labai lengvai klausoma muzika!

 

Tekstai šį kartą supinti dar kiečiau, jie daug gilesni. O kai tai irašyta su Aesop Rock repavimo technika, oho, tai nemenka užduotis suprasti – viskas greitai ir griežtai. Manau kad megėjui teks palaužyti galvą. Daug kas supras viską savaip. O aš panagrinėsiu ir pabandysiu rasti ką gi pats Aesop Rock masto apie šitą savo darbą ir ką jis norėjo ištikrųjų pasakyti.

 

Svečiai. Taip, yra, bet dauguma čia atliko instrumento vaidmenį. Išimtis – ponia Dawson. “Crows 1” tesiog šedevras! Kitame gabele ji tesiog turėjo gerą laiką 🙂 Jeigu ne ji, viskas būtų kitaip.

 

Albumas labai pagražintas gyvais instrumetais, tai priduoda šiokį tokį pilnumą, nebelieka vietos, viskas sulipdyta idealiai.

 

Tigi Aesop nepasišiko, dar vienas puikus albumas. Tai bus klasika!

 

 


Tracklist:

 

1. “Leisureforce” 4:43

2. “ZZZ Top” 4:15

3. “Cycles to Gehenna” 4:00

4. “Zero Dark Thirty” 3:21

5. “Fryerstarter” 3:28

6. “Ruby ’81” 2:33

7. “Crows 1 (feat. Kimya Dawson)” 4:19

8. “Crows 2” 2:30

9. “Racing Stripes” 3:23

10. “1,000 O’Clock” 3:58

11. “Homemade Mummy” 2:46

12. “Grace” 3:38

13. “Saturn Missiles” 3:37

14. “Tetra” 4:41

15. “Gopher Guts” 3:58

 

 

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close