Albumai

Aiso ir Al Hisam ,,Nuotrupos EP" [2009]

Ne taip seniai visi norintys turėjo galimybę paklausyti bei įvertinti Rūko chebros albumą „Rūkas šiandien kyla…“, stiprų ir kokybišką, mano nuomone, darbą. Bet šįkart kalbama bus ne apie šį,o apie kitą, vieno iš grupės narių Al‘hisam albumą. Tiksliau, jo kolaboracijos su Mc Lygos atstovu Aisu. Besidomintiems lietuvišku hiphopu ši grupė taip pat turėtų būti žinoma.

 

 

Prisipažinsiu, kad iki dabar niekada nebuvau šios Panevėžio chebros kūrybos gerbėjas. Turbūt tas hardcore ne mano ausiai ir dūšiai. Todėl, gerokai anksčiau, kai viename interviu su Aisu perskaičiau apie ruošiamą EP, kilo šiokių tokių nuogąstavimų. Na, bet jau šaukštai po pietų….EP išvydo Marijos žemelės šviesą….

 

 

Vos įsigijus plokštelę džiugina tai, kad darbo įdėta ne tik į skambesį, bet ir į apipavidalinimą. Aišku, išorė toli gražu nėra pats svarbiausias komponentas, bet, sutikit, ne atgrubnagio darytas viršelis yra tikrai malonu.

 

 

Tikrink – albumo intro su lengvo reprezento prieskoniu. Tik reprezentuojant save iš  kitos pusės, neslepiant, kad autoriai yra tokie pat paprasčiausi piliečiai, kaip ir „avangardinio undergroundo gurmanai“, kuriems ir skiriamas šis albumas. Be skambių lozungų, bet su sveikos kritikos doze „internetiniams zadrotams“.

 

Keliai – tai apie tuos kelius, kuriais keliaujama,o ne apie tuos. kurie jungia žmogaus blauzdą ir šlaunį J Šiame gabale į talką pasitelktas man anksčiau negirdėtas veikėjas Toga. Ramus, užliūliuojantis instrumentalas.  Daina, mano supratimu, yra apie tai, kad gyvenime yra daugybė variantų/kelių ir, kad tą teisingąjį pasirinkti paprastai yra sunkiausia.

 

Nuotrupos – mano nuomone vienas stipresnių albumo gabalų apie su laiku sukaupiamą gyvenimišką patirtį. Tematika kažkuo primena Montės „Praeivis. Jo kuprinė“, tik lyg būtų įvilktas į kitas menines priemones, kitaip atskleista tema.

 

Melas – kaip žinia, viena didžiausių visų laikų žmonijos ydų. Didaktinio pobūdžio gabalas. Pabaiga – alaus propaganda……?ne, tik įžanga i penktąjį eilės tvarka gabalą albume.

 

Išplėšti kadrai –  smagi istorija iš serijos „prisilupau taip, kad nė velnio nepamenu“. Girtumo būsenos sukeltos problemos, po to sekančios pagirios su savo pasekmėmis, sumaniai įpintos į Vilniaus vietovardžius.

 

Skitas klasika – Aiso freestyle studijoje ant Deatwish beatboxo. Tuo turbūt viskas ir pasakyta.

 

Euforija – būna gyvenime akimirkų kai atrodo, kad pasaulyje nėra problemų, viskas yra tobula. Tokių akimirkų ir siekiame. Vokalo savininkė – Rūta.

 

Miestas naktyje – naktinio Vilniaus miesto centro, kuris žavi, paveikslas. Cvirkos parko – Kalvarijų maršrutas, pagardintas panelės Wokietės džiazovu vokalu priedainyje.

 

Atrodo viskas paprasta –  tik tol, kol neįsigilini ir neatrandi, kad tas paprastumas tėra ledkalnio viršūnė. Maždaug tokia, mano supratimu, yra šios dainos mintis.

 

Outro – stiprus trinktelėjimas durimis išeinant. „Čia jau dviese šį kartą, čia visa banda“. Tad be pagrindinių albumo veikėjų galima išgirsti ir rusakalbį Ckam, jau minėtą Togą ir kitą Mc Lygos šeimynos narį Radikalą. Pabaigoje po keliolikos sekundžių tylos – padėkos mintimis ir darbais  prisidėjusiems prie albumo.

 

 

Pusvalandis su viršum, praėjęs mėgaujantis gero repo doze, tikrai neprailgo. Apibendrinant galima konstatuoti, kad tai tikrai vykęs EP. Nors kai kuriose vietose su atlikimu lyg ir ne viskas tvarkoj, tai atperka Al‘hisam bytai bei špilkos interneto forumuose purvą saujomis pilstantiems personažams J. Į hiphopo aukso amžiaus laikus gražinantys instrumentalai, paskaninti scratch‘ais, yra vienas iš kertinių albumo akmenų. Nors šį albumą nedrįsiu vadinti Lietuvos repo klasika (bent jau šiuo metu), galiu teigti, kad tai vienas stipresnių mūsų šalyje išleistų albumų. Malonaus klausymo.

 

1)      Tikrink – muzika : Al’Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, scratch : Dj Justinez. suvedimas : Al‘Hisam

2)      Keliai (feat. Toga) – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, Toga, scratch : Dj Justinez, suvedimas : Al‘Hisam.

3)      Nuotrupos – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, scratch : Dj NeiF, suvedimas : Al‘Hisam.

4)      Melas – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, scratch : Dj Justinez, suvedimas : Al‘Hisam.

5)      Išplėšti kadrai – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, suvedimas : Al‘Hisam.

6)      Skitas klasika – beatbox : Deatwish, žodžiai : Aisas.

7)      Euforija (feat.Rūta) – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, scratch : Dj Justinez, suvedimas : Al‘Hisam.

8)      Miestas naktyje (ft Wokietė) – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, scratch : Dj Justinez, suvedimas : Al‘Hisam.

9)      Atrodo viskas paprasta – muzika : Al‘Hisam, žodžiai : Aisas, Al‘Hisam, scratch : Dj Justinez, suvedimas : Al‘Hisam.

10)  Outro (feat.Ckam, Toga, Radikalas) – muzika : Al‘Hisam, žodžiai :  Aisas, Al‘Hisam, Toga, Radikalas, Ckam, scratch : Dj Justinez, suvedimas : Al‘Hisam.

 

Įrašyta studijose “V.A.” , “Patpolni įrašai” ir “Soulkitchen Recordz” 2008 – 2009m.

 

Autorius Kęstas Vasilevskis a.k.a. Kiesha
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close