Albumai

Albumas labai gerai atspindi šiuolaikinio amerikietiško topinio hip-hopo tendencijas. PUSHAZ – „Pushaz“ [Koja Rec./ Guerillaz Rec.; 2003]

pushazVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti https://www.pakartot.lt/#!/album/pushas

Vienoje senesnių recenzijų neatsargiai parašiau, kad sekantis G&G albumas bus kieno nors “solnikas”, nes taip būtų logiškiausia, tada man atsakė, kad nesąmonė… taigi laikas parodė, kad buvau teisus.

Kiek suprantu – solnikas turėtų būt solidus stabdis bendrai G&G kūrybai… pažiūrėsim. Bet kokiu atveju aš sakau ir sakysiu, jeigu vietoj vieno vienos grupės albumo pasaulį išvys keli pavieniai albumai – tai gerai, be to sveika pailsėt vienas nuo kito ir suprast, kad ne taip jau faina vienam atidirbinėt visą programą, atsimušinėt nuo spaudos atstovų ir tt.

Arčiau reikalo. Galima drąsiai pasakyt, albumas labai gerai atspindi šiuolaikinio amerikietiško topinio hip-hopo tendencijas – daug sintetikos, elektroninių garsų, rytietiškos priemaišos, greitas, sudėtingas repavimas, staigūs gabalo posūkiai ir ganėtinai didelis komercinės muzikos įsikišimas. Neskaitant to, kad mūsuose tai vistiek išliks ne formatas. Čia beveik tobulas tokios muzikos pavyzdys.

Albume geras diapazonas madingų ir aktualių gatvei temų: kurvos, tūsai, pinigai, ribiatų reikalai. Galima sakyt, kad Pushas Lietuvoje yra “rebiatų” hip-hopo pradininkas  – puiku.

Reikėtų pagirt Pushą už puikiai atkaltas savo partijas, viskas labai techniška ir profesionalu, nežiūrint sudėtingumo (dar kartą norėčiau pareikšt užuojautą – koncertuose bus sunku…).

Kas dėl muzikos, jaučiasi, kad Donciavas pasistengė. Dauguma gabalų gerai atidirbti ir sulipdyti su Pusho raimais – kas labai svarbu. Kaip jau sakiau, Donciavui pavyko padaryti gerą sintetinį hip-hopą, taip patinkantį daugumai nuo pirmų DMX’o albumo laikų.

Neapsiėjo albumas ir be svečių, tarp kuriu Svaras, su tekstu apie žalius, Kastetas (“Tūsų valdovas”), Broo , DJ Mamania (etatinis vinilų gadintojas pagal pageidavimą…) ir dar keletas vardų. Na mano manymu albumas nieko neprarastų jeigu iš viso šio sąrašo liktų tik Broo, Mamania ir kaip nekeista – Ašera… Be „abidų“…  Po pirmų kelių perklausų lieka pora gabalų, tai “Su Tamsa” puikus gabalas ….ir “Big Dealaz” gal dėl to, kad jis arčiausia to kas patinka man, nors Broo ten ir nevisiškai prilipo.

Šiaip bendrai albumas kokybiškas, piktas, agresyvus, rėkiantis , madingas, primenantis senus sunkius 90- tų viduriukus, kaip nekeista ( matyt tai hibridas kelių žmonių skonių… Na va gal ir viskas, nepykit, kad neįsigilinau iki pat šaknų, tiesiog tokie albumai vos ne mano skonio ir nesutampa su širdies plakimu).

By MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close