AlbumaiNaujienos

Albumas primena vieną didelį komiksą. MENTAL CREW – “Grįžk prie repo” [Shiaure Rec.; 2015]

mental crew“Rūko apsiaustais iš tamsos išnyra didingi siluetai. Sunkūs, geležimi kaustyti žingsniai nuaidi rytine padange. Paukščiai sumišę, blaškosi, nerimsta žvėrys… Aidas pasiekia miestą. Žmonės šnabžda – legenda nemelavo. Jie sugrįžo… Pagaliau siluetai įgauna fizinę formą. Į didžiąją miesto aikštę įžengia mitiniai riteriai. Iš plačiai praverto lango pasigirsta riksmas – tai „Mental Crew!”

Pastaruoju metu man patinka pradėti savo „recenzijas” citojant pačias grupes, nes labai dažnai būtent jų žodžiuose yra paslėptas raktas, atrakinantis visa, kas padeda suprasti albumą nuo pradžių iki galo. O kaip šis Jums?

Panašu, kad kartu su senojo gerojo auksinio Hip-Hop‘o šlovinimo mada atsirado ir kita tendencija. Senosios grupės ir vėl atgyja. Globaliu mastu ši tendencija tęsiasi jau keletą metų, o pas mus prasidėjo tik prieš metus su trupučiu. Chebra palieka savo žmonas, savo solinius ir kitokius projektus vien tam, kad iš užmaršties prikeltų savo senas grupes. Bet jei užsienyje gali sakyti „žinai, babkių pritrūko“ ir tuomet bandyti papurtyti savo senuosius nuopelnus, pas mus Lietuvoje, ko gero, šitoks pasiaiškinimas pro akis taip lengvai neprasprūstų… Galbūt tiesiog senstame, o galbūt labai knieti pamatyti kaip dabar, su šių laikų patirtimi, skambėtų senasis Hip-Hop‘as. Na ir, žinoma, studijos šurmulys, aptarinėjimai, seni draugai, naujos idėjos. Tai – savotiškai vintažinis Hip-Hop‘as.

Nežinau, kaip Mental Crew komandai kilo tokia mintis, bet prieš maždaug mėnesį interneto platybes pasiekė naujas ir labai karštas jų albumas. Tiesa, grupės sudėtis šiek tiek pasikeitė, chebra paaugo, priaugo svorio ir išminties. Tigris ir Arty – originali sudėtis, o prie jų prisijungia Sidabraz, savo laiku gerai startavęs nuo senų Murzos tūsų. Keista, bet Tigris su Arty puikiai sugebėjo išlaikyti savo repavimo stilių, o Sidabraz pasikeitė, nors galbūt tiesiog pamiršau jo skambesį.

Kiek matau, 80% jų albumo buvo įrašyta ir sulipdyta dar vienos legendos Shiaure Rec globoje. Muziką iš esmės sutvarkė pats Sidabraz ir padirbėjo kaip reikiant, taip pat po gabalą prigriebė iš 3CNB, WTK ir man, tiesą sakant, negirdėto HIISO. Savo džiaugsmui radau porą gabalų, prie kurių pasidarbavo ir du DJ‘ai – Justinez, žongliruojantis senais vinilais, ir paprastas, nedrąsus MinDis. Trumpai tariant, viskas be navarotų, bet gerai. Gal dėl to, kad visi moka gerai repuoti, o ir prie svečių maiko prisijungia buvęs grupės narys, senukas Dada bei talentingas naujokas Gintautas Verikas.

Pradedant klausyti albumo susidaro įspūdis, jog chebra pradžioje nutarė visiems priminti, kas jie tokie, kaip skambėjo prieš daugelį metų ir ką jie iš tiesų sugeba. Kitas dalykas, kurį galiausiai pradedi jausti, kad viso albumo kompozicija primena muzikinį komiksą. Ir taip yra ne vien dėl pirmojo albumo kūrinio apie šių laikų superdidvyrius ar albumo viršelio. Viso albumo struktūra primena vieną didelį komiksą, kurį kūrė skirtingi žmonės su skirtingomis savo istorijomis ir skambesiu, tačiau bendrame kontekste viskas puikiai sulimpa. Vienas po kito klausant gabalų supranti, kad chebra visgi vietoje nestovėjo. Skoniai pasikeitė, atsirado eksperimentų, savitų kelionių laike, erdvėje ir pasąmonėje. Tačiau kartais albumas užmina ant ribos. Apgauna, matyt, paskutinis gabalas, pertvarkytas HIISO. Pašalink iš gabalo vokalą ir gali šalinti iš Hip-Hop‘o playlist‘o.

Aš suprantu, kodėl pastaruoju metu tenka taip dažnai girdėti pagiras šiam kolektyvui. Visų pirma, suveikė nostalgijos faktorius – vien Tigrio ir Arty vokalas turi stiprų ryšį su senąja jų kūryba. Žodžių galūnių užtempimai, tembras, ritmika, raimų struktūra… Visa eilė gabalų yra supinti ir sulipdyti taip, kaip tai buvo daroma anksčiau, tačiau tuo pat metu albume gausu įdomių ir šviežių akcentų. Sidabraz neabejotinai prisotino albumą savo energija.

Išties, chebrai pagarba. Taip pat įdomu, kokią įtaką jų kūrybai padarė Shiaure studija, jos atmosfera, žmonės, nuotaikos ir spalvos.

Visumoje man patiko. Negaliu sakyti, kad albumas kažkuo labai nustebino ar privertė susimąstyti. Tai tiesiog gana geras albumas, lengvai žaidžiantis mūsų nostalgija. Jame gausu vietų, kurios priverčia įsiklausyti ir linguoti, bet tuo pačiu manau, kad kai kur chebra lyg ir paskubėjo.

Tai tiek. Džiugu, kad metų pabaigoje pasipila vis daugiau naujų albumų. Ir, kaip suprantu, tai tik pradžia.

Visą albumą legaliai galite rasti https://www.pakartot.lt/#!/album/grizk-prie-repo

 

Žymos

Susiję

One Comment

  1. Ačiū, Mironai už išsamų atsiliepimą.
    Shiaure rec patogu įrašinėt, MTW negaili taiklių patarimų dėl vokalo, repavimo bei efektų backvocalams ir t.t. priima naujoves. Su juo dirbsim ir toliau. Skubėjom grįžti, dabar tobulinam repavimus, tekstus, Sidabraz kruopščiai gludina bytus, norim padaryti tai ko nebuvo
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close