AlbumaiAtlikėjaiStraipsniai

Albumas "salotų mėgėjams" : GORO LANA – “Mesi/Мёд” [Legendary Records; 2013]

GORO LANO
GORO LANO

Leiskit pristatyti, kaimynai iš Estijos – Goro Lana (Горы Лана),  rusakalbių grupė, kurią sudaro net keturi MC :  Boom, Magnum PI, Mf Lef ir  Moi Cirk. Nors kiek suprantu grupė egzistuoja jau daugiau nei dešimt metų ir yra vieni iš rusakalbių Hip Hop’o lyderių gimtoj Estijoj… aš pirmą kartą susidūriau su jų vardu… na gal neskaitant vieno kito gabalo atkeliavusio prieš kurį laiką iš Estijos DJ mixtape’ų. Bet sakykim tai buvo man malonus atradimas… retai kada grupė po tiek perklausų vis dar neatsibosta, visgi kažkas tokio gyvai pritraukiančio yra jų kūryboj.

Hip hop’as, kaip ir jo gerbėjai yra labai įvairūs, ir būdamas virėju išdrįsiu palyginti ji su maistu Daug hip hopo fanų arba klausytojų mėgsta gerą kokybišką steiką, na arba skaniai iškeptas krevetes ant grilio. Šiuo atveju mes turim skanias salotas, gudriai sulipdytas iš gerų ir gerai apgalvotų ingridientų. Jaučiasi, kad kūrėjai ne pirmus metus maišo savo “salotas” ir gerai nusimano tame, ką jie daro… nes albumas gavosi. Gavosi labai spalvotas, gyvybingas, visi gabalai kažkur bėga, šokinėja, pakrauna nuotaiką… tobulas albumas gražiai saulėtai dienai vaikštant mesto gatvėmis… namie ant sofos jis šiek tiek išmuša iš atpalaiduojančios nuotaikos…

Ko gero, patvirtinimu mano žodžiams gali būti albumo viršelis: ta pati salotų koncepcija, daug visko viename…

Spalvingumo albumui pridėjo ir svečių įvairovė, prie mikrofono be jau minėtų keturių dar padirbėjo Bukue One iš saulėtos Kalifornijos, savo laiku man jau teko klabėti apie jo kūrybą, ir Lietuvos Hip Hop‘o radijos besiklauntys irgi galėjo jį girdėti, be to pačiam pirmam gabale dar vienos Estijos kaimynės atstovas, švedas Osten, atstovaujantis tokiai grupei, kaip Mozzarella (vėlgi kulinarinis akcentas albume). Vieną gabalą atidavė, kaip ir Bukue One atveju, estiškai repuojančiam Pohjamaade Hirm, negalima nepaminėti ir Umr cru Krasnodaro.

Maždaug tas pats ir su muzikine puse… tik keletą gabalų sutvarkė patys, visą kitą atidavė į savo draugų rankas… įtraukė šen bei ten saksofoną, kuris gerai papildė jazziness grupės nuotaikas plius gitaros, mušamieji… vėlgi atliko savo darbą. Daug gerų ir kokybiškai sustyguotų ingridientų… kai tiek daug visko yra super sudėtinga išlaikyti vientisumą, rasti balansą, kad albumas nevirstų į antologiją arba rinkinį.

Pradžioje niekaip negalėjau suprasti, ka man primena visas tas kokteilis. Kažkas tokio artimo ir seniai pažįstamo yra grupės skambesį… taip yra visa eilė rusų grupių dirbančiu arba dirbusių tokiam šokinejančiam sultingam stiliuj… Bet kažkas kito ir štai per Gatvės Lygą užleido atvažiuojančių Onyx mixtape‘ą ir iškart prisiminiau tų laikų hip hop‘ą. Funkdoobiest, Cypress Hill, Lords of Underground ir kitus, kurie dabar jau tapo auksine klasika, o tada buvo kažkas tokio šviežaus, įdomaus ir novatoriško… tai buvo kažkas tokio tais laikais ir kaip bebūtų keista… ta muzika veža ir linguoja iki dabar. Todėl panašu, kad Goro Lana nutarė pasinaudoti sena patikrinta formule.

Sudėtinga būtų pasakyti va šitas gabalas man patinka, o šis ne… albumas siejasi – kaip visuma. Žinoma, tame tuo pačiu ir minusas, nes jeigu manęs paprašytų pavardinti apie ką gi chebra repuoja… netgi po kelių dešimčių perklausų sudėtingai užsifiksuoja, „o tai apie ką tie gabalai“ reikia vėl ir vėl įsiklausyti, praversti gabalą po gabalo, vėl ir vėl, kad iškrapštyti visus šių muzikinių salotų ingridientus…

Vienu žodžiu, geras nuotaikingas darbas. Išties tai buvo puikus akompanimentas mano pasivaikščiojimams po miestą. Jį malonu ir pačiam klausyti ir kitiems paleisti, netgi nesuprantantiems rusų kalbos. Rekomenduoju salotų mėgėjams – skanaus!

 

TRACKLIST:

1. ГДЕ ВЗЯТЬ? / KUST SAAB?

2. НЕПУНКТУАЛЕН / HILINEJA

3. МЕД ОТ БУКУ / BUKUE MESI

4. Ю ДРАВ МИ КРАЗА / SA AJAD MIND HULLUKS

5. ЧУДЕСА / UNISTUSED

6. БИТМАЧИ / BEATMUCHEE

7. НИКОМУ / EI KELLELEGI

8. ХУЛА-ХУП / HOOLAHOOP

9. БИГУДИ / LOKIRULLID

10. НЕ ВИЖУ. НЕ СЛЫШУ. МОЛЧУ. / EI NÄE. EI KUULE. VAIKIN.

11. КУДА И ЗАЧЕМ? / KUHU JA MILLEKS?

12. МАРИ / MARY

13. МЁД ОТ ХИРМА / HIRMU MESI

14. СПИЧКИ / TIKUD

15. ВСЕМ / KÕIGILE

16. СУПА-ДУПА / SUPA-DUPA

+BONUS TRACK:

КОСМОНАВТЫ / KOSMONAUDID

ESTONIA, REVIEWS

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close