AlbumaiNaujienosStraipsniai

Albumas su pelnyta karūna. TIE GERESNI – „Tie geresni“ [Shiaure Rec.; 2014] apžvalga

tie geresni2014-jie metai pasibaigė ausinėse skambant šiam albumui, o 2015-ieji prasidėjo nuo laurų vainikų kabinimo ant šio albumo kūrėjų galvų.

Išties albumą teko perklausyti begalę kartų, tad šiokį tokį supratimą bei nuomonę tikrai spėjau susidaryti.

Ar tai tikrai yra geriausias metų albumas? Na, nesu dėl to tikras, nes dalį tikrai gerų albumų jau spėjome pamiršti… Tačiau Tie Geresni neabejotinai padarė vieną geriausių Lietuvos repo albumų.

Visų pirma, instrumentinė pusė. Chebra padarė velniškai gerą darbą ir dėl šios priežasties net negalvodamas įtraukiau Rewritable į geresnių 2014 metų muzikos kūrėjų sąrašą. Jie turi gerą muzikinį skonį. Tai, ką jie sudėjo į albumą, yra labai smagus kokteilis tarp auksinių hop hop‘o laikų, jazzo nuotaikų ir šių laikų hip hop‘o tendencijų. Manau, kad beveik kiekvienas gabalas galėtų skambėti savarankiškai, t.y. be ant viršaus uždėto repo takelio, bet tai, ko gero, ir anksčiau buvo didelis Shiaure rec. komandos pliusas.

Vokalas. Mano aplodismentai, ponai greitakalbiai. Savo darbą visi atliko nepriekaištingai. Šūstrinkai, linksmai, techniškai ir neatsibostančiai, juk toks yra ir pats albumas. Jame gausu geros nuotaikos, gero tūso dvasios, lengva pajausti, kad albumas yra gimęs iš didelės meilės muzikai. Ir jo klausantis nereikia ieškoti užslėptų konceptų ar naujovių. Chebra tiesiog gerai praleido laiką ir tuo pačiu dovanoja gerą nuotaiką tiems, kas jų klauso. Na ir daug kartų teko tarti žodį „geras“… Matyt, ne be reikalo.

Į kokteilį taip pat smagiai įsipynė ir DJ Swix, kuris savo laiku man buvo labiau pažįstamas kaip trafaretų meistras. Kiek girdžiu pastaraisiais metais, jam pavyko tapti netgi labai teisingu DJ‘umi. Kokia yra jo situacija dėl technikos spręsti yra sudėtinga, bet kad jo muzikinis skonis yra geras, neturiu jokių abejonių.

Apibendrinus… Tie Geresni pasinaudojo visų mūsų nostalgiška meile senajam hip hop‘ui ir faktu, jog jiems po vienu stogu pavyksta surinkti nemenką būrį repo entuziastų. Albumas iš tiesų yra geras, tačiau geras savaip. Žvelgiant į bendrą 2014 metų repo scenos situaciją, asmeniškai mačiau ir geresnio, nemažiau techniško, įdomaus ir protingo repo. Tačiau Tie Geresni pasirodė laiku, sugebėjo gerai save pristatyti ir visus užkabinti savo universaliu, labai lipniu (gerąja prasme) skambesiu – mano aplodismentai.

Albumo numesti į šalį neketinu dar labai ilgą laiką.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close