NaujienosVideo Klipai

Alhi „Kur tu važiuoji?“ video premjera

photo.phpLietuvių elektroninės urbanistinės muzikos prodiuseris bei atlikėjas, slapyvardžiu Alhi (tikrasis vardas – Albertas Kazlauskas), šią savaitę išleidęs mini albumą „Sustok akimirka žavinga“ (daugiau informacijos apie albumą – www.alhi.lt), pristato jo meninę koncepciją plėtojantį video klipą dainai „Kur tu važiuoji?“.

Nuoroda į video klipą youtube:

Kartu su pogrindyje seniai triūsiančiu rap-fusion grupės „Sofa Nr. 42“ vadovu Mato Nesimato (tikrasis vardas – Matas Mulevičius) bei tarptautinių jazz vokalo konkursų laureate šiuo metu koncertuojančią su grupėmis ,,Gogol bordello Tribute LT‘‘, ,,TF band‘ bei „Breakfast for two“‘ – Juste Kraujalyte – įrašyto kūrinio vaizdinis išpildymas nesitaiko į šiuolaikines repo muzikos klipų madas, veikiau artimesnis trumpametražio filmo formatui.

Klipo režisierė Akvilė Gelažiūtė teigia, jog – norėjosi sukurti klipą apie kasdieninę beprasmybę bei žmogaus vienatvę tarp žmonių. Ir kas svarbiausia, klipe pavaizduoti pagrindinį personažą ne kaip herojų, kuris „supranta sistemą ir ją niekina“, o yra pats jos dalis – vedamas miesto šviesų, jis be tikslo keliauja nuo vieno taško į kitą.

Tačiau mažai trūko, kad šis projektas nebūtų išvydęs dienos šviesos. Alhi prisimena, jog vaizdo klipo idėja išsivystė iš prieš porą metų apleisto kito video klipo projekto, kuriam antrą kvėpavimą suteikė pati režisierė. „Ji man kažkurią dieną netikėtai paskambino ir paaiškino, jog kelioms dienoms gaus nemokamai pasiskolinti aukštos raiškos video kamerą, todėl yra puiki proga baigti kažkada pradėtus darbus“. Idėja patiko, tačiau mintis grįžti prie senos dainos vizualizacijos atrodė morališkai pasenusi – teigia autorius – todėl buvo priimtas kompromisas sukurti visiškai naują dainą. Tai retas atvejis, kada iš pradžių atsiranda idėja klipui, o tik po to pati daina.

Ikvėpti galimybės sukurti visapušiskai išplėtotą kūrinį, dainos ir klipo bendraautoriai kibo į darbus. Entuziazmo pagauti atlikėjai dainą parašė ir įrašė vos per vieną savaitę, o klipas nufilmuotas per vieną dieną. Režisierė prisimena: „Kadangi buvome suplanavę filmuoti viešajame transporte (ir dar Krasnūchoje!), visa komanda bijojo, kad pikti keleiviai gali užsipulti mus arba dar blogiau – griebti daužyti kamerą. Turėjome sugalvoję įvairių išsisukimo metodų, tačiau jau filmuojant vienintelė reakcija su kuria susidūrėme, tai buvo tylūs ir mandagūs klausimai: „a per kur rodysit?“. Maloniai nustebino.“

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close