AlbumaiAtlikėjaiNaujienosRenginiai

ANSIS x ORIOLE – “Himnas” [ Dirty Deal Audio; 2013] apžvalga

Ansis ir Oriole Himnas
Ansis ir Oriole Himnas

Leiskit pristatyti, kaimynai braliukai ANSIS ir ORIOLE ir jų “Himnas”. Taip albumas pasirodė prieš metus, ir taip beveik nesuprantu apie ką ten repuoja ponas Ansis, bet ši kompanija, vis pasirodo mūsų šalies platybėse, taigi reikia žinoti, kas tokie ir su kuo valgomi.

Pradėkim nuo Ansis. Jis atsakingas už vokalinę albumo pusę, plius nemažai laiko praleidžia ir prie pulto, na sakykim muzikos kūrimas jam nėra svetimas dalykas. Kilęs iš Jurmalos, o šiuo metu reziduoja ir kuria Rygoje. Po dalyvavimo visoj eilėj įvairių grupių, ponas Ansis prieš keletą metų pradėjo savo solinę karjerą. Paėmęs visą laisvę į savo rankas, atsirado po elektronine muzika užsiimančia Dirty Deal Audio vėliava ir štai ką mes turim dabar.

Antrasis prisidejęs prie albumo Oriole. Kaip rašoma, legendinis Rygos beatmakeris ir taip pat vienas iš minėtųjų Dirty Deal aktyvistų, kuris pasinėręs į nestandartinę elektroninę muziką. Savo laiku jis atstovavo Latvijai “Beatmalers Challenge” (kiek suprantu, tai savotiška muzikos kūrėjų Olimpiada) ir buvo nominuotas muzikos apdovanojimuose…

Ir štai prieš porą metų abu veikėjai atsirado vienoj studijoj, ir pradėjo įrašinėti… Pradžioje matyt buvo įdomu, kas gausis jeigu suderins nestandartinę, įdomesnę elektroninę muziką ir hip hopo MC’ingo tradicijas. Vėliau, viskas, kaip matome, išaugo iki albumo… Taip dienos šviesą išvydo ir didelį susidomėjimą gimtojoj Latvijoj pritraukė albumas ”Himnas”.

Kaip jau minėjau, vienas albumo išmatavimų – man nesuprantamas. Nors ir maždaug pagaunu, apie ką ten repuojama, tačiau apie ką albumas… taip ir negaliu pasakyti – tik fragmentas po fragmento…

Bet kitos albumo pusės jau suprantamos ir prilimpa. Na, visų pirma, tai muzikinė pusė, kuri čia išties išskirtinė. Bet vėlgi pasirūpinkit kokybišku garsu, nes tiek daug niuansų, apsisukimų, įdomių sprendimų… Jaučiasi, kad Oriole yra nevisiškai hip hopo žmogus, arba jo akiratis paskutiniais metais yra daug plačiau už tradicinio hip hopo rėmų… Ortodoksinis hip hopo muzikos kūrėjas negalėtų padaryti tokio albumo. Čia muzika gali gyventi pati sau. Puiku – man patiko, ir manau tikrai atsiras dar mėgstančių tokias kombinacijas ir sprendimus. Taip, negalima sakyti, kad tai yra visiškai unikalus reiškinys, nes egzistuoja eilė panašių. Skirtumas tarp jų tas, kad jie kažkur požemy, mažuose festivaliuose, ir gurmanų fonotekose – kur lieka beveik niekam nežinomi.

Ansis (kairėje) ir Oriole
Ansis (kairėje) ir Oriole

MC tikrai irgi nesugadino reikalo. Ansis turi savitą ir kažkuo pritraukenčią repavimo manierą. Jis lengvai atpažįstamas ir turi savo veidą, plius kiek matau susitvarkė prie mikrofono praktiškai vienas, tik poroj vietų pakvietęs kažką į pagalbą.

Manau, kad “Himnas” bus tikrai įdomus tiems, kas ieško naujų hip hopo spalvų, kam atsibodo tai, kas valdo mūsų TV ir radijo kanalus. Taip, šis albumas niekad ne bus albumų topuose, arba mokyklos diskotekose, bet savo istorijos vietą jis jau turi. Neeilinis darbas, neeiliniam klausytojui… jums.

Reikia dar pridėti, kad vaikinai parodė tikrai vertą dėmesio programą Sattoje ir gyvai atliekami kūriniai palieka pozityvų ir riebų pliusą jiems. Todėl jau šį penktadienį dar nespėję susipažinti kviečiami į Dirty Deal Audio showcase’ą, kuris vyks Studio 9. Turėtų būt super faina, o eventą ir daugiau info rasite nuorodoje https://www.facebook.com/events/297388290448803/?fref=ts

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close