InterviuNaujienos

Apie naujausius darbus ir underground repą su Alter Ego

SHARKtalesCOVER
SHARKtalesCOVER

Apie naujus darbus, savitą braižą muzikoje ir Lt “požemio” repą, kartu su Alter Ego.

1. Kas yra Alter ir kas yra Ego?

AlterEgo / PastorEgo – gatvės filantropija, tai išeitys mintims, atramos taškas besikuriančiam ryžtui – kiekvieno viduje. Siela turi progresuoti taip kaip – širdis pulsuoti. Konspiracinės eilės – inspiracijai.

2. Seniau išleidai mixtape’ą, dabar dar vieną (plius esu girdėjęs gandus ir apie albumą)– pats jauti kiek pajudėjai į priekį ir skirtumus tarp jų?

Turiu du mixtape’us. “UnderwaterPslams“ ir “SharkTales“. Albumo dar neišleidau, tačiau niekur neskubu, mano paraleles ir erdvės dosnios. Stengiuosi kuo daugiau stabilizuotis mintimis ties tuo, ką darau / ne tuo ką jau  padariau, tačiau kaip ir didžioji dalis atlikėjų aš peržvelgiu praeities kūrinius. Juos saugau ir juos vertinu. Retai kas prabilo, vedinas savo eilių – jog tai natūraliausias ir vienas labiausiai bloškiančių į praeitį (prisiminimus) momentų. Neveltui raginau ir raginu visus stengtis dalintis kažkuo patirtu, išgyventu. Išliekamoji nostalgijos dozė ir eilių vertė praėjus laikui – nenusakoma ir ji nekinta. Dažnai netgi pagauna vis didesnį pagreitį, priklausomai nuo kurinio (laikotarpio kada jis buvo kuriamas ir to tarpo erdvių). Gali sugyžti ten kur vargu ar sugebėsi atsidurt ir paliesti tas mintis, kurios gal jau taip senai paliko protus.

Kas liečia progresą ir skirtumus – žinoma jaučiu. Šiandiena muzikoje ir eilėse jaučiuosi visiškai kitaip. Noras eksperimentuoti nedingo niekur ir nedings, tačiau savo kryptis plėsiu toliau. Versiu klibėti menkystas žeminančius kitus be priežasties, tapysiu gatves – žodžiais, budinsiu naktį ir šturmuosiu nenubudusius protus ir jų gaivias emocijas (skatinančias ieškoti daugiau negu pateikia nudienos)… Žadinsiu sielą ir savitarpio supratimą diegiant lauk viską, kas taip traukia žemės link – arba verbuoja. Siela.

 

Sharked
Sharked

3. Tavo darbai ir muzikine ir video prasme išskirtinai tamsūs, ir Whispertuom persmelktas. Kodėl viskas vyksta naktyje?

Iš tiesų, vyksmo yra ir bus įvairaus. Naktis – tiesiog paros laikas, kai daugiausia išsitempusių protų, tipinių negalų ir problemų jau sugulę – sukritę. Pasros laikas kuris man priimtinesnis. Dangus ir erdvės tikrai pasidaro lengvesnės ir prieinamesnes. Tamsa , naktis – nežinomybė. Tuo pačiu nežinomybė – skatina ieškoti (gal ne kiek fizinėje aplinkoje, kiek viduje savęs) ar galiausiai, tiesiog RAMINA ? Juk rytas protingesnis už vakarą, ne todėl, kad vakaras praėjo. Jeigu teko susidurti su paprasta gamtos fizine tiesa kuri kuria atitinkamas abstrakcijas mūsų pačių galvose – saulės šviesa. Dėka, jos mes matome spalvas ir daiktų formas, kontūrus ir juos apibrėžiama būtent taip kaip suvokiame juos šiandiena. Tamsa leidžia pažvelgti į viską kiek netradiciniu vertinimu. Svarbiausia pajutę tamsą ir besimerkiančias akis, stenkitės būti užtikrinti, kad dienos naudingų darbų skaičius nusvertų nenaudingus.

O išties aš reziduoju ir užaugau Žardėje. Dar vienas stabilus hood’as su savo istorijomis. Hood’as diktuojantis atitinkamas aktualijas ir verčiantis bėgti. MySweetWestThatGOT IT. Nemačiau dar tiek tamsos ir tiek konservuotų širdžių kur teko keliauti.  “Čia gėlių aplink mažai… Erškėčiuose, taip pat, neskendom“

 4. Kurį 1  savo gabalą duotum persklausyti nieko bendro iki šiol su tavo kūryba neturėjusiam žmogui?

Vienareikšmiškai . Darkest Sun  – LetMe

 

UNDERWATER PSALMS
UNDERWATER PSALMS

5. Bendrai kaip manai koks reiškinys yra Lietuvos Underground repas?(kiek gyvas, kas naujo pastaruoju metu, tendencijos, bendruomenė)?

Lietuvos Underground’as prakuto vos prieš porą metų. Apsireiškimų butą daug, bet jie nesinchroniški ir mano galva, trumpalaikiai. Bent jau vertinant tradicinius undergroundrap’oglobal’ius normatyvus diegiant regioninį skonį ir regioninius išgyvenimus, potyrius.  Atvirai – aš manau, kad tai per daug plagijuojama niša. Muzika seku labai intensyviai ir analizuoju, kas darosi repo kultūroje – sferoje ne Lietuvoje. Labiausiai spiriojasi – Rusai. Todėl daugelis mokantys ar susipažinę su slavų kalba, suvokia ką bandė perteikti dalis repo atstovų Lietuvoje (tų kurie save vadina mc’), tų kurie atrodo studijuoja kitų kūrybą , kad padaryti kažką “nesavitai – naujo“ . Neslėpsiu, sutikau didžiąją Lietuvos repo atstovų dalį. Iš akių matosi, kam pakanka išgyvenimų, atitinkamos patirties ir bagažo, realiai patiekti kokybišką patiekalą jūsų ausims / širdims ir kas tik turi galimybes įsirašyti ir vis garsiau ir aršiau didinti savo erezijų rotaciją, verbuojant vis didesnį ratą. Kitaip tariant, skiriu samurajus nuo pasakų veikėjų. Antriesiems palinkėsiu tiesiog – fortūnos ir vėjo į krutinę. Sekantiems teisingą kryptį tiesiog nekeisti kurso ir pasitraukti nuo nevalyvų balsų – patarimų.

Kas liečia tendencijas ir pačią bendruomenę ji taip pat supanašėjo. Mažai savo ideologiją ginančių grupių, atlikėjų. Daugiau tų – kurie nori smūgiuoti į jau laiko patikrintas vietas, žaizdas. Druska negydo. Daugelis praranda savo identitetą, vien bendradarbiaudami su tais pačiais asmenimis kurie tvarko ir gydo repo segmentus (instrumentalai, video) siekdami išskirtinių rezultatų – SAU. Tačiau taip, repas progresuoja. Projektai stambėja. Alkis vis didesnis.

Darkest Sun
Darkest Sun

6. Ar įsivaizduotum save kitokiam, ne tokiam „sunkiam“ repo stiliui? Gal kada bandei prasirepuot grime ar dar kurioj atšakoje?

Įsivaizduoju. Nesunkiai randu eilių – sąmojų bet kokiam vyraujančiam garsui. Tiesiog simpatija yra simpatija ir save apgaudinėt beprasmiška. Realiai yra newschool’iniu garsu ateityje prognozuojama nemenkai, tačiau ir vėlgi tai bus tik atitinkamos spalvos – tonai . Kryptis nekis.

7. Žodis pabaigai

Nuoširdžiausi linkėjimai visiems stipriausiems ir kilniausiems. Pagarba, taip pat save gerbiančiai , konkurencingai – brolybei. Taip, manęs daug ir aš rimtas. Saugokit save ir savo atsiminimus – tai brangiausia ką mes turime. Nekenčiu verkiančių pasidavusių ir pirmaujančių skundikų“. Salute to my PEOPLE.

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close