mcbattleNaujienosRenginiaiStraipsniai

Ar Eminem'as dar kartą perrašė repo istoriją ? (Total Slaughter apžvalga)

Dar šį mėnesį aptarėme iš naujo atgimusią dvikovinio repo sceną , o šį kartą, kaip ir anksčiau minėjome analizuosime turbūt patį reikšmingiausią battle repo renginį per pastarąjį dešimtmetį – Total Slaughter. Organizacija už kurios gimimą yra atsakingas Eminem’as savo debiutiniame renginyje stvėrė jautį už ragų ir panašu, kad Total Slaughter planuoja tapti viso dvikovinio repo sinonimu.

Konceptas

Battle repo industrijos kontekste šis renginys išsiskyrė, net gi labai stipriai. Legindinėje Hammerstein Ballroom salėje esančioje Niujorke vykusiose dvikovose nestigo hip-hop‘o pasaulio žvaigždžių, nuo viso Slaughterhouse iki Busta Rhymes ir be abejo Joe Budden pasirodymo pagrindinėje vakaro kovoje. Transliavimui buvo pasirinktas Pay-Per-View (PPV) formatas, renginys buvo prieinamas per iN Demand, už 20 dolerių mokestį.

Organizacijos PPV vykęs Liepos 12 dieną buvo visų fanų kelionės tikslas, tačiau iki tol, Total Slaughter taipogi sukūrė realybės šou, kuriame aštuoni MC varžėsi tarpusavyje, dėl garbės būti viena iš trejų pagrindinių kovų Total Slaugher renginyje. Per keturias šio šou dalis buvo galima susipažinti su visais MC, kurie dalyvaus renginyje, pajusti visą atmosferą bei nusiteikti pagrindiniam renginiui. Ši idėja buvo labai svarbi reklamuojant Total Slaughter dvikovas. Vidutinės realybės šou peržiūros Youtube buvo virš 250 tūkstančių, realistiškomis prognozėmis tai į PPV pardavimus turbūt persikėlė ne daugiau, kaip dvidešimčia procentų.

Kad sugeneruoti dar didesnį entuziazmą pagrindiniam renginiui, Eminem’as panaudojo ganėtinai klasikinę taktiką, jis pakvietė Joe Budden, asmenį, kuris iš esmės neturi nieko bendro su dvikoviniu repu, tačiau turi žvaigždės statusą ir yra gerai žinomas vardas hip-hop‘o bendruomenėje. Tai iki šiol buvo beprecedentis įvykis šioje industrijoje, nes likusios lygos tiesiog finansiškai negalėjo leisti sau prabangos turėti reperį savo renginyje, kuris būtų pažįstamas plačiajai publikai.

Dvikovos

Kai atėjo metas pasirodyti, galėjome pamatyti visko. Nuo užmirštų eilių iki atsisakymo rimuoti. Dalis kovų atrodė gan makabriškai, ypač Daylyt ir Loaded Lux pasirodymai privertė purtyt galvas, tačiau netrūko MC, kurie tiesiog sublizgėjo ir pateikė fanam tą, ką jie norėjo išvysti. Tad apžvelkime kiekvieną dvikovą indivudualiai, raundas po raundo.

Arsonal vs Big T

Big T vs Arsonal
Big T vs Arsonal

Arsonal šioje kovoje favoritas buvo pelnytai.

1. Dvikovą pradėjo Arsonal, gavęs savo eilę Big T stengėsi atsigriebti, buvo gražu klausytis nesuskaičiuojamo skiemenų kiekio per kelias eiles ir smagių metaforų, bet Arsonal buvo gerokai artistiškesnis, ir pademonstravo puikų pateikimą ir taiklių punchline‘ų. Tačiau šis raundas išliko ganėtinai artimas.
2. Big T šiame raunde sugrįžo gan sėkmingai su stipriais palyginimais, tačiau Arsonal sėkmingai tęsė tai ką pradėjo pirmam raunde, kas galiausiai leido jam atsiplėšti.
3. Šį raundą Arsonal pasiėmė pakeisdamas savo flow, panaudodamas daugiau skiemenų ir pasiekdamas lyriškumo piką, o Big T, deja išvis momentiškai pamiršo save eiles.

Dienos gale Arsonal priminė, kad jis yra vienas iš kelių geriausių battle reperių, galima tik viltis jį išvysti sekančiame Total Slaughter renginyje. Būtų įdomu jį pamatyti prieš Hollow Da Don, tačiau panašu, kad jo sekanti dvikova gali būti prieš Eminem’ą, o Arsonal yra tikrai nusipelnęs remačo su Daylyt arba antros kovos prieš Dizaster.

Daylyt vs T-Rex

Išvydęs Daylyt kostiumą neturėjau ką pasakyti, tačiau negaliu teigti, kad tai nustebino, kažko panašaus iš jo buvo galima tikėtis. Pusę laiko kol repavo T-Rex buvo sunku negalvoti apie tą, kaip atrodys Daylyt pasirodymas. Tačiau slėpti savo veidą po kauke nebuvo geniali mintis, nes tai trukdė jį tinkamai girdėti.

T-Rex vs Daylyt
T-Rex vs Daylyt

1. T-rex yra vienas iš žmonių tiesiog gimęs battle repui, jis neturi kažkokio išskirtinio įgūdžio, jis nėra tobulas lyrinis reperis, kaip Daylyt ar techniškas rimuotojas, kaip Pariah, bet aplamai jis neturi trūkumų, ir viską atlieka itin švariai, energingai ir su tobulu pateikimu. Daylyt šiame raunde neparodė nieko dėl ko būtų galima jam atiduoti pergale, tai tiesiog buvo prastesnė T-Rex pasirodymo versija, nors buvo galima išgirsti smagių metaforų, bet deja to neužteko.
2. T-Rex raundą pradėjo su stipriu pateikimu ir paįvairintu flow bei keliais palyginimais, kurie buvo toki geri, jog net pavėluotai pasiekdavo klausytojų sąmonę. Daylyt šiame raunde sugrįžo su smagiais palyginanimais ir punchline‘ais, tačiau jis repavo ganėtinai trumpai. Šis raundas buvo daug artimesnis, būtų galima teigti, kad Daylyt jį laimėjo.
3. Trečias raundas šioje kovoje buvo didžiausias nesusipratimas dvikovinio repo istorijoje. Po T-Rex įžangos, Daylyt sugalvojo sušokt striptizą, kas be abejo nepadėjo teisėjų akyse. Šiame raunde T-Rex atrodė prasčiausiai ir jeigu Daylyt būtų pasiruošęs jis galėjo laimėt šią dvikovą… Tačiau anot reperio, tai buvo paskutinis jo pasimaivymas scenoje.

Murda Mook vs Loaded Lux

Trečiojoje vakaro kovoje susirėmė dvi dvikovinio repo legendos, šis remačas su kiekviena eile judėjo tik viena linkme. Tiesą sakant jis buvo toks vienpusiškas, jog net nėra ką pridurti.

Murda Mook vs Loaded Lux
Murda Mook vs Loaded Lux

1. Murda Mook dominavo pirmą roundą, sėkmingai įmaišydamas ką tik sugalvotų eilių ir begalę metaforų, palyginimų, truputį flow ir vietomis double overtime‘o, o punchline‘ų kiekis ir kokybė buvo geresnė negu betko kito tą vakarą.
2. Po destrukcijos pirmam rounde, Loaded Lux buvo sunku atrodyt gerai antrame raunde, Mook tęsė tai ką pradėjo.
3. Paskuniam raunde buvo dar daugiau to ką matėm praeituose dvejuose raunduose.

Po tokio dominuojančio pasirodymo belieka viltis Murda Mook išvysti sekančiame Total Slaughter renginyje, reperis, kuris buvo iš esmės baigęs savo dvikovinę karjerą sugrįžo su trenksmu.

Joe Budden vs Hollow Da Don

Studijos reperis prieš vieną iš geriausių dvikovinių reperių šiandieną. Kad ir kaip menkai atrodė jo šansai ant popieriaus, Joe Budden, kaip studijos MC pasirodė geriau negu daugelis tikėjosi.

1. Hollow Da Don raundą pradėjo garsiai kritikuodamas visą renginį ir Shady Records kompaniją, kad ji į tai įsitraukė tik dėl pinigų, o Eminem’o vadybininkui Paul’ui Rosenberg’ui perdavė linkėjimus, kuriuos deja esame priversti cenzūruoti. Dėl puikaus pateikimo ir smagaus flow Hollow Da Don laimėjo šį raundą, nors Joe turėjo nemažai egoistiškų, smagių bei taiklių punchline‘ų, bet deja stipriai sulėtėjo į raundo galą.
2. Hollow Da Don antrame raunde buvo daug lyriškesnis, toliau kritikavo Slaughterhouse ir Shady Records bei Joe Budden muzikinę karjerą, o pastarojo pasirodymas antrame raunde priminė Scribble Jam dienas, atrodė, kad savo eiles sugalvojo prieš kelias minutes, jautėsi stiprus punchline‘ų deficitas.
3. Trečiame raunde įsimintiniausias momentas buvo Hollow Da Don kaltinimai mesti Joe Budden, dėl smurto prieš moteris, kas galimai buvo nesumeluota. Joe šiame raunde iš esmės tiesiog poetiškai kalbėjo, o ne repavo, kol galiausiai buvo nušvilptas publikos ir numetė mikrofoną.

Hollow Da don, Joe Buddenn, Dj Kay Slay
Hollow Da don, Joe Buddenn, Dj Kay Slay

Augant kalbom, kad sekančiame Total Slaughter renginyje pagrindinė kova gali būti tarp Eminem’o ir Hollow Da Don, belieka viltis, kad tai yra daugiau nei gandai.

Hip-hop.lt favoritai:

Geriausia vakaro eilutė – Arsonal: “Im like Daylyt‘s tattoo artist, I’m drawing on a n*gga even if I don‘t know what I’m doing.”

Sėkmingiausias pasirodymas – Murda Mook. Galima būtų ginčytis, kad Hollow Da Don pasirodė geriau, ypač dėl drąsių eilučių pasisakydamas prieš Eminem’o vadyninką Paul Rosenberg, bet nei vieno MC pasirodymas nebuvo toks dominuojantis ir sklandus, kaip Murda Mook.

Geriausia dvikova – Arsonal vs Big T. Pagrindinė vakaro kova, taipogi pretenduoja į šį titulą, tačiau, sunku teigti, kad joje išsipildė visų fanų lūkesčiai.

Mėgėjų valanda

Šiame renginyje buvo pilna smulkių niuansų, kurių jeigu neieškotum tai galbūt ir nepamatytum – nesėkmingi Dj Kay Slay bandymai pakelti pergalingo MC ranką, tebe įjungtas vedėjo mikrofonas, kol rodomas pristatomasis video žiūrovams namie, ne itin profesionalus MC nuvarymas nuo scenos ir t.t. Tačiau netrūko ir akivaizdžių nesusipratimų, kaip , spengiantis mikrofonas T-Rex ir Daylyt dvikovos metu ir dar didesnės garso problemos pagrindinėje vakaro kovoje. O viena iš prasčiausių renginio idėjų buvo tariamų analitikų žeriama kritika scenoje esantiems MC, bandant juos palaidot prieš visą publiką. Jeigu jaučiamas poreikis tokio pobūdžio segmentui, jį reiktų pateikti tik žiūrovams namuose, o blogiausia, kad šaltai kritikuojami reperiai bus reikalingi ateities renginiams, todėl svarbu išlaikyti juos patraukliais, kad publika norėtų juos išvysti ateityje, nes nuo to priklauso PPV ir bilietų pardavimai.

Paeiliui: Saigon, Dj Kay Slay, Sway
Paeiliui: Saigon, Dj Kay Slay, Sway

Dj Kay Slay šiuo atveju turėjo arbitro vaidmenį, bet jo vienintelė funkcija buvo nugalėtojo rankos pakėlimas, kažin ar verta jį išvis ant scenos laikyti, taip blokuojant vaizdą žiūrovams. Vienintelė racionali priežastis, kodėl jis ten stovi yra fizinio konflikto pavojus, bet 50 metų reperis galbūt nėra geriausia išeitis kalbant apie tai.

Young Jack Thriller
Young Jack Thriller

Originalus renginio vedėjas turėjo būti Jack Thriller, viena iš spalvingesnių hip-hop‘o pasaulio asmenybių, kuris yra vedęs dvikovinio repo renginius praeityje, bet dėl tam tikros dramos, renginio vedėjas tapo Sway iš Sway In The Morning laidos, kas deja buvo ne itin geras pasirinkimas turint galvoje, kad tą vakarą kiekvieną savo sakinį jis pakartodavo po porą kartų bei pastoviai ieškodavo žodžių kišenėje.

Ateitis

Vienas iš svarbiausių dalykų, žiūrint į ateitį, yra atverti duris ne tik geriausiems MC, kurie pretenduoja būti šios lygios čempionais, bet ir tiems, kurie gali sukurti smagų šou ir išleisti žiūrovus namo su pakylėtomis nuotaikomis. Reperiai, kaip Cadalack Ron yra truputį aukštesnio nei vidutinio lygio MC, tačiau jo humoro jausmas, išsišokimai, makabriški palyginimai ir teiginiai jo eilėse yra tikrai įspūdingas reginys, nors jis niekad nebus geriausias dvikovinis reperis, tačiau dalis renginio esmės yra sukurti fanams nepamirštamą patirtį. Taipogi reikia viltis, kad sekantį kartą bus panaudota daugiau MC iš realybės šou, tai būtų racionalus metodas atpirkti šią investiciją, kadangi dalis fanų jau yra susipažinę su šiais reperiais.

Road To Total Slaughter realybės šou
Road To Total Slaughter realybės šou

Dar viena intriguojanti detalė yra monetos metimas, siekiant išsiaiškinti, kuris MC repuos pirmas. Tačiau tai buvo pasirinkta daryti užkulisiuose. Šis smagus elementas, pridėtų dinamiškumo visai dvikovai tai atliekant scenoje.

Du labai svarbūs aspektai tokio pobūdžio šou pasisekimui yra emocijos ir drama, jeigu yra galimybė surengti dvikovą tarp dviejų MC, kurie vienas kito nemėgsta arba turim tam tikrą istoriją vienas su kitu, tai tada reikėtų nedvejoti. Loaded Lux ir Murda Mook, dalyvavę inauguraciniame Total Slaughter renginyje yra kovoję anksčiau, bet vien tik to nepakanka akreipti žiūrovų dėmesiui. Tačiau svarbu, kad tam tikra drama vykstanti tarp kovojančių MC, būtų tikra, nes nieko nėra tragiškiau už suvaidintą konfliktą, reikia viltis, kad ateityje atsiras tokios aplinkybės, nes tai yra laiko patikrinta formulė kalbant apie žiūrovų dėmesio sukaustymą.

Kad ir kiek trūkumų debiutinis Total Slaughter renginys beturėtų, gera naujiena yra ta, kad dvikovinis repas yra itin sparčiai populiarėjantis hip-hop‘o žanras ir kadangi turime multimilijonierių reperį, kaip Eminem’ą su pirmuoju repo milijardierium savo užnugaryje – Dr.Dre, investuojančius savo laiką ir finansus į šią idėją, galime tikėtis ilgalaikės, šios organizacijos, sėkmės. Panorėjus Total Slaughter iš esmės galėtų monopolizuot visą dvikovinio repo rinką.

Total Slaughter akimirkos
Total Slaughter akimirkos

Paskutinis žodis

Nors pirmąjį Total Slaughter renginį yra ganėtinai sunku pavadinti pasisekimu, bet po kurio laiko atsigręžę atgal galėsime teigti, kad tai buvo monumentins įvykis battle repo pasaulyje. Ir jeigu Total Slaughter buvo daugiau nei bandymas pasipelnyti iš stipriai populiarėjančio hip-hop‘o žanro, o meilės dvikoviniam repui produktas, tai galima viltis, jog sekantis renginys gerokai pranoks pirmąjį.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close