AlbumaiNaujienos

ATMOSPHERE – “ Southsiders” [ Rhymesayers Rec.; 2014]

RSE180_Digital_Cover_Final_large

Šiam albumui pasiekus parduotuvių lentynas, aš jo užsakinėti neskubėjau. Nežinau kuo galėčiau pagrįsti savo abejones, bet turėjau blogą nuojautą dėl jo, galbūt tai lėmė prasta nuotaika ar intelektualinis „gruzas“, tačiau galiausia neleidau sau praleisti naujausio Atmosphere produkto.

Slug iš Atmosphere dueto savo karjerą pradėjo nuo nulio, kol galiausiai tavo sėkmingu verslininku, tarptautine žvaigžde, kurio žodžiai yra pastoviai cituojami ir gražiai įrėminti plakatai su juo kabo ant sienos pas ištikimiausius fanus. Vienas įdomus niuansas yra tas, kad daugelis maišo Slug su pačiu Atmosphere duetu, užmiršdavmi apie DJ Ant, kuris nors ir neretai puikuojasi ant žurnalo viršelių, bet galiausiai lieka Slug šešėlyje.

„Southsiders“ albumas atspindi Slug gyvenimą, tą pačią JAV provinciją – gatves su mediniais namais, žmonių problemas, jų istorijas, bet prie viso to prisidėjo ir įspūdžiai iš turų, žvaigždės statuso kaina ir asmeninio gyvenimo problemos.

Slug labai palengvina mano darbą, į beveik kiekvieną albumą įdėdamas dainų tekstus, nors ir taip nėra sudėtinga suprast apie ką jis rimuoja, kadangi tai daro aiškiai, lėtai ir teisingai. Slug pasidarė poetu už kurio žodžių stovi muzika. Ir šis poetas yra neprastas, jau nuo pirmo gabalo pasipylė frazės, kurių negali pamiršti, nori cituoti ir dalintis su visais. Jis tiesiog blizga savo intelektualumu. Įdomi asmenybė, kurianti įdomią muziką. Šį albumą klausiau tiek daug kartų, jog net uždelsiau parašyt jo recenziją, nes taip norėjosi suprasti visas istorijas slypinčias šiuose kūriniuose.

„Camera Thief“ – šioje dainoje, Slug labai įdomiai sugeba vizualizuoti savuosius žodžius:

Aš esu ledai sumaišyti su benzinu
Kaip tatuiruotė, kuri slepiasi ant tavo motinos
Sulaužyk taisyklių kūrėjus
O tada laužyk taisykles

Tiek daug tiesios, pateiktos ganėtinai keista maniera. Suprantama, jog Slug irgi skaito knygas ir žiūri gerus filmus, bet tai, kaip jis viską pateikia ir transformuoja, tiesiog stebina, prie viso to pridėjus puikią muziką gauname tikrą bombą !

„Arthur‘s Song“ –ši daina įtraukia į vieno kūrėjo rutiną, parodo, kaip žmonės žiūri į tuos, kurie pasinėrę į savo pasaulį. Puikus, įdomus, sudėtingas bei išsiskiriantis kūrinys.

“The Wolrd Might not Live Through the night” – puikus gabalas apmastymams. Trys istorijos surištos ta pačia mintimi. Mes labai dažnai praleidžiam marias laiko kurdami savo pasaulį ir gyvenimą, bet vis tiek liekam labai nepatenkinti. O juk tie pasauliai gali neišgyventi per naktį, ištirpti ir mes galim likti be nieko.

https://www.youtube.com/watch?v=Syf1Bdz1gZE

“Star shaped heart” – Dar vienas nuostabus kūrinys, kiek supratau ši daina skirta visiems, kurie mėtė akmenis į Slug daržą, dėl jo pasisekimo bei populiarumo. ” …but if you lick my wounds it tastes like money” – kiek daug išvadų galima prieiti analizuojant šią dainos eilę.

Galima teigti, kad Atmosphere pagimdė dar vieną puikų albumą. Esu laimingas, kad mano abejonės dėl jo nepasitvirtino. Albumas yra rinktinis, protingas, įdomus – mano aplodismentai, šis duetas mane išties nudžiugino.

Jeigu nepatingėsite ieškokite papildytos šio albumo versijos, kurioje be penkiolikos standartinių dainų prisideda dar keli, ne ką mažiau įdomūs kūriniai.

Taigi, skanaus ! Tai yra albumas, kurio negalima praleisti.

Žymos

Susiję

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close