AlbumaiInterviu

Bandė mesti muziką, grįžo su dvigubu soliniu albumu. Pokalbis su Mato Nesimato.

Mato Nesimato 2Per dešimtmetį trunkančią muzikinę veiklą, reperį Mato Nesimato (Matas Mulevičius) scenoje buvo galima pamatyti skirtingų grupių sudėtyje. Nuo 2004 m. – repo kompanijoje „Rūkas“, o nuo pernai ir kolektyve „Sofa Nr. 42“. Bet prastas tas kareivis, kuris nenori būti generolu – spalio pradžioje Matas pristatė net du solinius albumus: „Deka logos“ ir „Pozi.req“.

Dvigubas debiutas – chaoso išdava

Mato Nesimato lietuviško repo scenoje nėra naujokas, tačiau tai nebuvo pagrindinė priežastis solinę karjerą pradėti drąsiu, dvigubo solinio albumo išleidimu. Pats Matas sako, jog dėl to kaltas chaotiškas kūrybos procesas, kuris techniškai truko daugiau nei metus, o dvasiškai – kone visą gyvenimą.

„Deka logos“ ir „Pozi.req“ buvo du skirtingi projektai pradėti skirtingu laiku. Vienas klostėsi gana organiškai, o kitas gulėjo stalčiuje. Niekaip nesugebėjau vieno numarinti, tad, daugybę kartų viską permąstęs, radau sąžinei priimtiniausią sprendimą“, – apie neįprastą debiuto formatą pasakojo Mato Nesimato.

Nors kūrybos procesas ir buvo chaotiškas, tačiau abiejų albumų skambesys – vientisas ir organiškas, kadangi visa muzikinė įrašų dalis buvo patikėta ilgamečiui Mato Nesimato bendražygiui, lietuviško repo scenoje taip pat atpažįstamam reperiui Alhi (Albertas Kazlauskas).

„Įrašai vyko skirtingose studijose, prodiusuojant skirtingiems žmonėms. Tai dainų skambesiui suteikė ryškių tonų, gana aiškiai atribojančių vienas dainas nuo kitų“, – aiškino Matas.

O atriboti tikrai yra ką – albumų „Deka logos“ ir „Pozi.req“ nuotaika ir turinys gerokai skiriasi. Kaip sakė Mato Nesimato, „Deka logos“ yra pilnas pykčio, nuovargio, jo skambesys nešvaresnis, tuo tarpu „Pozi.req“ yra poetiškesnis, sterilesnis.

„Kūrybinis procesas yra nesibaigiantis judesys. Didžioji dalis idėjų ir tekstų gimė einant gatve – kartais su reikalais, o kartais iš reikalo – kad atsirastų įkvėpimas paskutinėms eilutėms. Tiesą sakant, didžioji dalis „Deka logos“ parašyta man dumiant Antakalnio gatve iš namų į darbą ir atgal. „Pozi.req“ kelionių geografija prasiplečia iki mano tėviškės Pasvalyje“, – apie albumų atsiradimą pasakojo reperis.

 

Apie save, tačiau su bendražygiais

Mato Nesimato neslepia, kad abiejuose debiutiniuose albumuose yra biografinių motyvų ir kelia klausimą, kiek kuriantis žmogus apskritai gali būti objektyvus ir atriboti save nuo kūrinio.

„Deka logos“ – labai individualus albumas. Jį norėjau padaryti pagal klasikinę formulę – vienas MC plius vienas muzikos autorius/prodiuseris. Su Alhi, „Deka logos“ muzikos autoriumi ir prodiuseriu, dirbu nuo 2005 m., kada jį pakviečiau į savo pirmąją grupę „Rūkas“, – apie per dešimt metų užsimezgusią ne tik kūrybinę, bet ir tikrą draugystę, pasakojo Matas.

Antrajame albume „Pozi.req“, atlikėjas teigia norėjęs daugiau įvairovės, tad prie mikrofono pasikvietė ne tik muziką kūrusį Alhi, bet ir kitus muzikantus, su kuriais jau buvo tekę bendradarbiauti – Kechą ir Rasą Murauskaitę.

„Su Rasa esu pažįstamas nuo mokyklos laikų, o šiuo metu kartu grojame funk-rock grupėje „Sofa Nr. 42“. Galima sakyti, kad toli nesidairiau, bet iš kitos pusės – man patinka dirbti su žmonemis, kuriuos pažįstu ir galiu pasitikėti“, – apie bendražygius pasakojo Mato Nesimato.

Reperis sakė, kad potencialus tokio albumo klausytojas – jo bendraamžis su dešimties metų paklaida, žmogus, kuris savo gyvenime nenustojo kelti klausimų. Savęs nepametęs, bet vis dar ieškantis.

 

Siekia ištrinti ribas

Paklaustas apie tolimesnes ambicijas muzikinėje veikloje, Matas sakė tokių turintis, nors dar visai neseniai buvo visiškai nustojęs kurti ir mėgino pradėti gyventi liaudyje įprastą „normalų gyvenimą“.

„Tada pasidarė labai liūdna, neištvėriau ir grįžau su dviguba jėga. Neseniai vieno žmogaus paklausiau: „Išeiti ar pasilikti?“. Jis atsakė – visada pasilikti, nes jei išeini, reiškiasi su kažkuo nesusitvarkai“, – apie grįžimą į repo sceną kalbėjo Mato Nesimato.

Muzikantas įsitikinęs, kad repas nebėra angažuota, mažame žmonių rate klausoma muzika ir ji gali būti įdomi bet kam: „Mano didžiausias noras, kad šiuos albumus išgirstų kuo daugiau repo neklausančių žmonių. Tam, kad neliktų ribos tarp jie ir mes.“

Riba tarp kūrėjo ir klausytojo nėra vienintelė, kurią Mato Nesimato mėgina ištrinti – tą reperis daro ir asmenininame gyvenime. Įgijęs teisininko išsilavinimą, Matas bando šios, rodos, niekuo su repo scena nesusijusios profesijos specifines detales įtraukti ir į savo kūrybą.

„Tai praplečia pasaulėžiūrą. Ne vienoje dainoje, prie kurios esu prikišęs nagus, galima rasti teisinės terminologijos, teorijų ar idėjų. Smagu tokiame, iš pažiūros sausame moksle, rasti kažką, kas įkvėptų parašyti dainą. Gal kas pasakys, kad tai daikto naudojimas ne pagal paskirtį, tačiau būtent toks yra mano būdas“, – sakė jis.

Debiutinių solinių Mato Nesimato albumų „Deka logos“ ir „Pozi.req“ pristatymas vyks 2015 m. lapkričio 21 d. „Brodvėjus pub“, (Mėsinių g. 4, Vilnius). Čia kartu su Mato Nesimato scenoje pasirodys grupės „Sofa Nr. 42“, „Shiaure“ ir „Mental Crew“, taip pat reperiai Alhi bei Filmik ir DJ Justinez. Įeiti nekainuoja.

 Mato Nesimato kalbino Juta Liutkevičiūtė

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close