AtlikėjaiĮdomu!Interviu

BEETA pristato naujus gabalus (interviu, mp3, lyrikos)!

Beeta
Beeta

Interviu su raiškaus prikimusio balso savininku, žmogumi spėjančiu kurti poeziją, slemą ir repą vienu metu ir autoriumi, kurio eiles perkasti yra nelengva, tačiau įdomi užduotis. Taip – Beeta. Nors repo scenoje dabar dažniausiai matomas su JAD-REC chebra, tačiau pastaruoju metu pristatė ir 5 naujus savo asmeninius darbus, tad apie juos bei pačią kūrybą ir pakalbėsime + po dainą kiekvieno klausimo fonui!

 

 

 

 

 

1.Kuri poeziją, dalyvauji slemuose ir repuoji. Susidaro įspūdis, kad riba tarp visų 3 darosi vis plonesnė – ar ir pats pajautei tai?

Pats kol kas asmeniškai dar jaučiu ribas tarp šių dalykų, kuriais užsiimu. Repas nėra poezija, nors ir ganėtinai prisodrintas įvairiausių metaforų, simbolių. O poezija nėra repas, nes joje visiškai kitokie ritminiai teksto išpildymai, kitas minčių koncentratas. O slemas… Sakyčiau, kad jau senokai buvau užlipęs „paslemint”, be to, dalyvaudamas dažniausiai žarstydavaus poezijos arba repo tekstais, tad iš esmės lieka tik poezija ir repas. Iš šono gali atrodyti, kad ribos vis plonėja, galbūt artėju pats prie savęs iš skirtingų kūrybinių kampų, gal nesąmoningai ieškau sintezės, nutiesiančios tiltą tarp dviejų kuriamų pasaulių. Be to, smegenys, kuriomis mąstau yra tik vienos,  tačiau sugebu vis dar „išlaužti“ nemažai perspektyvų. Mąstau taip, kaip matau.


tekstas https://hip-hop.lt/lietuvishkasrepas/beeta/beeta-kirasa/

2.Kas yra tavo kūrybos motyvas ir kiek laiko skiri jai?

Kurti verčia noras suvokti save patį per save patį. Tai gal net kažkokia keista kūrybinė terapija, muzikinė sanatorija, kuri padeda sau pačiam išsiaiškinti, ar bent šiek tiek priartėti prie savęs „nežinomojo“. Be to, labai dažnai vidinę visatą tampo įvairių kalibrų įtampos, kurias paminti išeina iš savęs išspjovus tam tikras žodžių sekas, tarsi burtažodžius, kuriais pavyksta užkalbėti bent dalį manyje tūnančių demonų. Kuriu kiekvieną dieną. Tik ta kūryba ne visada būna išpildyta iki galo. Kartais smegenys išgimdo keletą eilučių kažkur „piškadrelinant“, kurias užsirašau, jas mąstau, mintyse koreguoju,  kažką pridedu, kažką atimu. Jos tampa kokių nors tekstų sudedamaisiais elemtais. Arba užsimiršta ir išsitrina amžiams. Iš esmės, kūrybos užtenka ir tiek, kiek jos matau tik aš kitiems nerodydamas, tačiau smagu juk pasidalinti tuo ir su kitais, mėginti atrasti bendrą požiūrio, suvokimo vardiklį. Galiu sakyti, kad kuriu visada. Tai nėra vien toks procesas, kuris prasideda tik atsisėdus prie kompiuterio ir atsivertus baltą lapą, ar tą patį baltą lapą intensyviai marginant šratinuku. Kūryba yra kuras mano gyvenimo varikliui, o gyvenimas yra kuras mano kūrybai.


tekstas https://hip-hop.lt/lietuvishkasrepas/beeta/beeta-bunraku/

 

3.Per pastarąjį laiką pristatei 5 naujus kūrinius – gali trumpai apie ką ir kam jie?

Jie ganėtinai abstraktūs. Visi penki. Kiekvienas kūrinys turi savo siužetinę liniją, tačiau  numanomąją, kuri plėtojasi per tam tikras vaizdų, palyginimų sekas, o jie savo ruožtu atveria tekstuose užkonservuotas emocijas. Klausant reikia girdėti, kad pajaustum. Visi šie nauji gabalai yra savianalizė, pasaulio ir būties kritikos trumpi veikalai, neapykantos karoliai suverti ant muzikinio siūlo. Galėčiau pasakyti, kad gabalai skirti klausyti visiems, kas tik turi noro, tačiau ne visiems skirti suvokti. Norėčiau tikėti, kad klausytojai atranda savo tiesas mano tekstuose, užgyvena beklausydami savas interpretacijas savaip artėdami prie mano vidinių nesumeluotų pasaulių. Bandau nutiesti tarsi lentą, kuri būtų ne iš tos pusės, kurioje jau įkrentama į vandenį žengiant iš laivo, o iš tos, kuri veda į laivą. Ne visi sugeba išsilaikyti nepaliesti jūros ligos. Tačiau ją įmanoma išsigydyti. Ar tai pavyks, priklauso nuo kiekvieno klausančiojo, kuris įlipą į mano laivą, išlankstytą iš popierinio teksto, siūbuojamo instrumentalo bangų.


tekstas https://hip-hop.lt/lietuvishkasrepas/beeta/beeta-juvelyras/

4.Tavo gabaluose daug įdomių simbolių. Tarkime Dievas, dominuoja visuose juose, tačiau daug ir  ganėtinai neįprastų – iš kur atėjo ir ką reiškia Sovietiniai ir Rytų kultūrų simboliai?

Simboliai yra tam tikrų emocijų kūnai, kuriuos sutveriu išgyvendamas konkrečiu metu konkrečias jausenas. Jie nėra konkretizuoti. Jie labiau palyginamieji, padedantys atskleisti man pačiam tai, ką noriu pasakyti išgyvendamas kažką neaiškaus ir painaus, ko vis dar nesugebu susivokti net pats sau. Tai kaip ir metaforos, kurios nepadeda šimtu procentų pažvelgti, kas egzistuoju už viską gaubiančios sienos, tačiau užaugina ilgesnes rankas, kad bent galėčiau pačiupti sienos viršų ir truputį prisitraukti arčiau nei buvau prieš tai. Visi simboliai, kuriuos į(si)prasminu ateina iš begalės šaltinių: knygų, filmų, diskusijų ar pokalbių nuotrupų, iš dangaus ir pragaro gelmių, iš ten, ko nesuvokiu, iš niekur ir visur vienu metu. Momentinė simbolika leidžia užkoduot tam tikrą išgyvenimą amžinybei. Galbūt šiuo metu tiesiog nesąmoningai išryškėja rytų kultūrų ir sovietiniai simboliai. Mano galva pastoviai verda, kaista, žongliruoja ir disponuoja įvairiausiais kontekstais. Jų nesistengiu tyčia ištraukti iš savo smegenų stalčiukų. Jie tarsi gyvi organizmai, kurie pradeda urgzti konkrečiais atvejais, tad tenka juos išlaisvinti. Už tai jie leidžia ir man išsilaisvinti iš tam tikrų „neapsakomybių“, kurios pjausto vidų aštriom įtampų šukėm.


tekstas https://hip-hop.lt/lietuvishkasrepas/beeta/beeta-atsispindejimai/

 

5.Ar sutiktum su teiginiu, kad tavo tekstai yra ganėtinai komplikuoti? Turiu omenyje, kad klausytojui tikrai neužteks 1 perklausymo, gal ir 5 neužteks, kad suprastų viską, ką nori pasakyti.

Taip, sutinku su šiuo teiginiu. Tyčia nesistengiu parašyt kuo sunkesnio teksto, kad atrodyčiau įmantresnis, ar, velniai žino koks. Toks mano matymas. Toks mano mąstymas. Griebiu viską iš kažkur giliai, iš daug giliau nei įmanoma įvardinti žodžiais. Stengiuosi rašyti kuo aiškiau, bet gaunasi, matyt, taip, kaip moku. Kaip galiu. Savęs neperspjausiu. O ir nereikia. Ir net neturiu tokių siekių. Taip natūraliai, matyt, ir „atsifutbolina“ tie, kuriems nesinori mąstyti, galvoti ir lieka tie, kuriems rūpi suprasti, suvokti, perkąsti mano minčių kevalą. Ir jei atsiranda naujų klausytojų, kurie pasiryžta gilintis – didelis respektas už tai. Nėra sunku klausyti, nes tai nereikalauja pastangų, tačiau ir suvokti nėra sunku, jei jų įdedi. Visi įpratę viską gauti „išlukštentam“ lygmeny. Regis, šiais laikais, vis mažėja žmonių, kurie gilintųsi natūraliai, be vargo, tiksliau tokių, kuriems net nereiktų sakyti, jog reikėjo gilintis, nes aštrus intelektas, suvokimas, išprusimas leidžia suvokti viską savaime. Daugėja suvokimo bedančių, kuriems net neįkandamas suvokimas, jog reikia turėti bent protezus, kad kažką „įkąstum“.

 

tekstas https://hip-hop.lt/lietuvishkasrepas/beeta/beeta-granatos-ziedas/

 

6.Ankščiau esi užsiminęs apie albumo planus, ar vis dar turi tokių minčių?

Taip, žinoma, mintys tik stiprėja, idėjos, koncepcijos kristalizuojasi. Darbas vyksta. Tekstai rašomi, instrumentalai ieškomi ir atrandami,  gabalai įrašomi. Viskam tereikia laiko. Viskas juda vis aiškesniais bėgiais, vis aiškiau į dienos šviesą. Manau, kad nereiks laukti begalės laiko, kol mano sumanyta albumo koncepcija įgaus daiktiškąjį, materialų kūną su plakančia minčių ir garsų  širdimi. Kai pradės plakti, tikiuosi žmonės išgirs.

 

 

Žodis pabaigai                 

Svarbiausia yra neprarasti ryšio su savimi. Jį stiprinti. Augintis save patį sau pačiam. Susikalbėti. Ieškoti ir atrasti kompromisą. Reikia būti taip stipriai, kad netilptum nei į buitį, nei būtį. To linkiu visiems!

Rekomenduojame perskaityti ir kiek ankščiau buvusį interviu su BEETAhttps://hip-hop.lt/beeta-coma-jad/

Žymos

Susiję

One Comment

  1. Juokinga, kai žmogus ne vietoje ir ne laiku taiko netinkama kalbos stilių. Galvoja baigęs filologiją tai esąs menininkas, ir bando kažką kopijuot. Laikas išmokt vaidint ir būt savimi.
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close