Albumai

Besiklausant galva nepradeda skaudėti. KIPISH –„Lyriškas gangsteris“ [Melodia; 2004]

KipishVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti https://www.pakartot.lt/#!/album/lyriskas-gangsteris/lyriskas-gangsteris

Daugelis jaučiu nustebs pamatę šio albumo recenziją mūsų puslapyje… Neslėpsiu – Kipišą pažįstu visą eilę metų, nuo tų laikų, kai jis buvo tiesiog rusakalbis reperis, atstovaujantis Katlavaną su savo raimais apie ginklus, bankų apiplėšimus ir palanges pilnas namudinių kaljanų… Dabartinei publikai jis manau daugiau žinomas, kaip pusė tokios pop grupės, kaip Kastaneda, bičas kuris nori sombrero ir kuriam tik kartais pasitaiko protingos mergos.

Taigi, jis išleidžia solinį albumą… galiu pasakyt tiems kas nežino, tai toli gražu ne pirmas Kipišo bandymas hip hope ir patirties bičas turi… Komercija tai ar ne, spręskit patys, aš tik apžvelgsiu tai, ką man teko perklausyti keletą kartų.

Kadangi Kipišas turi patirties ne vien hiphope, o ir su raga, albume mes turim hibridą ragos ir repavimo ( rėkiantis šnabždesys). Gerai tai, kad tai vienas kitą papildo, viena technika taiso kitą. Manau kai kam toks hibridas patiks, kai ką jis suerzins – čia jau skonio reikalas.

Kipišas turi savo braižą, be jokių abejonių. Metam žvilgsnį į muziką ir randame tai, kad albume jaučiamas drąsus nebijojimas naudoti girdėtus samplus. Karts nuo karto susidaro lengvas „dejavu“ jausmas, jog tai kažkur lyg ir girdėta… bet kur? Puikus to pavyzdžiai: „Tomas Turi ginklą” arba “Kažkas čia ne taip”. Beje, reikia pripažinti, kad Kipišas turi savotišką jausma to, kas limpa prie ausų, o kas ne… O be to, jis kiek atsimenu buvo ganėtinai pedantiškas muzikai. Kita problema ką ir kiek jis dabar klauso… nes kažko super naujo čia jūs nerasit. Reikėtų paminėti, kad dauguma instrumentalų kabo ant gan žinomo DJ Vivos sąžinės,o porą padaręs pats Kipisas.

Tekstai… na kažkokiu filosofiniu arba psichodelinių tematikų čia nėra, Kipišas liko ištikimas savotiškam oldskooliniam raimų kūrimui. Ganėtinai paprastos elementarios, „grynos“ temos: pinigai, vasara ,žiema, gangsteriai, ginklai. Besiklausant galva nepradeda skaudėti… Išskirčiau tokius gabalus kaip “Kažkas čia ne taip”, „Pinigai”, „Man liūdna” –  tai grupė rimtesnių tekstų, na galima dvejopai žiūrėti į eterio dėka atsibodusį „Lyrišką gangsterį” (panašu, kad daug kas reinkarnavo tokį veikėją, kaip Ini Kamoze, nes ne pirmą kartą susiduriu su jo dainų elementais), ar kita lengvutė pusė su tokiais gabalais kaip „Gimtadienis“, “Daktaras vasara”.

Reika pripažinti, kad įrašydamas albumą Lietuvių kalba, Kipišas pasielgė ganėtinai drąsiai, kaip tu bevaldytum svetimą kalbą, vistiek yra kalbos barjeras, nors ir nedidelis… Beje šiaip gan neįprasta girdėt tiek mažai keiksmažodžių, jeigu būt tiksliasniam – jų nebuvimas (įdomu, čia pačio sprendimas, ar leidėjų „ranka“), o tai, kad albume visa eilė rimtų raimų – progresas.

Reikėtų paminėti, kad albume sudalyvavo toks daug kam gerai žinomas veikėjas – Willux, ganėtinai gerai ir techniškai atlikęs savo dalį teksto apie pinigėlius. Taigi jeigu jūs nelabai priekabūs ar ortodoksinis undergraundo fanas, galit laisvalaikiu paklausyti šio albumo. Na bet kokiu atveju, tai dar vienas lietuviško hip-hopo veidas, kuo daugiau tokių veidų, kuo jie skirtingesni – tuo geriau. Ir atsiminkit: NEPATINKA –NEKLAUSYK…

By MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close