AtlikėjaiĮdomu!Straipsniai

Big L – didžiosios L istorija… (HipHop.lt 2006)

Gyvenimas tikriausiai ir yra tuo įdomus, kad jis – neprognozuojamas. Hip Hop’o kultūra taip pat yra neprognozuojama, tiek daug permainų, naujovių, garsų, senus atlikėjus keičia nauji. Kaip bebūtų keista, žmonės kai kuriuos dalykus pradeda vertinti tik tada kai juos paranda. Hip Hop’o kultūra prarado ne vieną talentingą ir genialų atlikėją. Aš prisipažinsiu, kad Big L kūryba susidomėjau tik tada, kai išgirdau apie jo mirtį. Nežinau kaip jums, tačiau jo muzika skamba kitaip, ji turi atmosferą. Atmosferą žmogaus, kuris daugiau niekada nepaims į rankas mic’o…

Big L širdis nustojo plakusi 1999 metų vasario 15 dieną. Jis buvo mirtinai nušautas gaujos, kaip manoma, atėjusios pas jo brolį pinigų. Tikrasis šio atlikėjo vardas – Lamontas Colemanas, gimė 1975 metais. Nuo mažens buvo didelis hip hop’o fanas, klausė senuosius Run D.M.C. ir Cold Crush. Laikui bėgant jis pats pradėjo repuoti savo gimtajame Harleme. Jis sakydavo, kad nebuvo nei vieno hip hop’o atlikėjo, kuris kaip nors stumė jį rimtai domėtis muzika, jį imponavo visa hip hop kultūra. Po to, kai jis išgirdo repuojanį Big Daddy Kane’ą, jis tapo grupės pasivadinusios save Three dalimi. Ši grupė išgarsėjo ’90 metų pradžioje su kompozicija – “The Devils Son”. Kadangi grupė nebuvo tokia rimta, kaip pats Big L, jis pradėjo kelti savo lygi dalyvaudamas įvairiuose festivaliuose bei mc’s batluose. Ten jis ir susipažino su vienu iš garsiausių to lakmečio New York’o mc – Lord Finesse iš grupės “Rhyme Syndicate”. Tolimesnė Big L karjera siejosi būtent su šiuo žmogumi. Jis padėjo Big L,’ui, kuris iš pradžių dalyvaudavo, kaip minios apšildytojas Lord Finesse’o koncertuose, bet greitai pradėjo skintis kelią į aukštumas.

Big L debiutavo 1992 metais Children Of The Corn komandoje ir jų viniliniame single, Finesse’o kompozicijos remikse “Yes You May”, iš albumo “Return Of The Funkyman”. Šis įrašas buvo tarsi reklama neįprastam lyrikos skaitymo stiliui bei gatvėje užaugusio mc personai. Tų pačių metų pabaigoje, vienas iš jo kūrinių pasirodė jau tapusiam klasikiniu Showbiz & AG albume – “Runaway Slave”. Big L kompozicija “Represent” pakėlė visus ant kojų ir padėjo daugiau kalbėti apie šio mc kūrybą. Tada jis tapo vienu iš Diggin’ In The Crates (D.I.T.C.) – didelio mc’s ir DJ’s projekto nariu. Šiai komandai priklausė, įskaitant ir Big L, Lord Finesse, Showbiz, AG, Diamond, Roc Raida ir dar daugelis kitų…

1993 ir 1994 metais Big L įrašo demo albumą, kurio pagrindas buvo keturios kompozicijos atliktos kartu su Lord Finesse. Pasirašęs sutartį su vienu iš stambiausių leiblų – Columbia, Big L kibo į darbą. Darbo vaisių laukti ilgai neteko ir jau 1995 metais pasirodo Big L albumas – “Lifestyle Of The Poor And Dangerous”. Šis albumas buvo gana rimtas, lyrika buvo maišyta su hardhoriniu ritmu. Vėliau sekė du šio albumo singlai ir du video klipai. Pirmasis singlas vadinasi “Put It On 6”, įrašytas kartu su iki šiol nelabai žinomu DJ Kid Kapri iš New York’o. Tačiau pasidarius per daug įtemtiems santykiams su Columbia leiblu, Big L nutraukia sutartį ir palieka leiblą.

Vis besikeičiančiame hip hop’o pasaulyje, Big L netylėjo ir visada stengėsi garsinti savo vardą. Visą tą laiką jis dalyvaudavo įvairiuose šou, koncertuodavo kartu su D.I.T.C. 1997 metais, Big L išleidžia vinilinį albumą, kuriame rasime tokius perliukus kaip “Day one”, “Dignified Soldiers”, “All luv” arba tiesiog nepakartojamą DJ.Premier’o prodiusuotą kompozicija – “The Enemy”. Pagrindinė šio albumo dainų tematika buvo politika ir paprastos gatviškos problemos.

Tais pačiais, 1997 metais, Big L nutaria padaryti kažką savo ir pačio jėgomis. Taip gimė jo įkurtas leiblas – “Falmboyant Records”. Jau kitais metais jis išleidžia (plokštelės pavidalu) pirmąjį įrašą – “Ebonics/Sixe em up”, kuris undergroundinėje scenoje buvo priimtas itin šiltai ir sėkmingai. Net gi žurnale “The Source”, skiltyje – “geriausi nepriklausomi metų albumai”, labai netikėtai pasirodė ir Big L albumo pavadinimas. Buvo pastebėta tai, kad dėl labai didelio skaičiaus slengo, šį albumą galima naudoti kaip audio hip hop’o žodinėlį.

1999 metais, po leiblo Tommy Boy Records sparnu repo projektas D.I.T.C. ruošiasi išleisti visų labai lauktą jų albumą. Tam momentui atrodė, kad viskas einasi tinkama linkme ir sekmingai, tačiau nuaidėjus šūviams – nelaukta Big L mirtis. Po jo mirties buvo kalbama, kad hip hop’o kultūra prarado tikrai talentingą muzikantą.

Po mirtiniais albumais šiai dienai nieko nenustebinsi. Gaila, kad kartais naudojamasi žymiais vardai tik tam, kad užsidribti. Kas liečia Big L, jo mirties taip pat sekė albumai. 2000 metais, dienos šviesą išvydo jo po mirtinis albumas “The Big Picture”. Šiame albume galima rasti 12 kūrinių, tarp kurių yra ir bendras darbas su 2Pac’u Shakuru – “Deadly Combination”. Antrasis ir tikriausiai paskutinysis jo po martinis albumas buvo išleistas 2003 metais, vadinasi jis “Harlem’s Finest: A Freestyle History”. Šiame albume galima rasti 19 track’ų. Šį albumą sudaro tiek muzikiniai kūriniai tiek freestyle’ai bei intervių su Big L.

Autorius Korleone

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close