AlbumaiNaujienos

Boom Bapo atvirukas. SLJ & BEEP – „Kelionės“ [ FIST2FIST; 2015] apžvalga

slj beep kelionesDar vienas atvirukas iš Lietuvos, dar vienas 2015-ųjų metų derliaus perlas.

Manau, jog SLJ ir Beep didelio pristatymo nereikalauja, ypač jei jūsų širdis plaka Boombapo ritmu, jūs bent šiek tiek domitės tuo, kas vyksta Lietuvos Hip-Hop‘o scenoje ir nors kartą buvote susidūrę su Fist2Fist chebra. Jei trumpai, SLJ žinomas savo bendrais darbais su HDZ (t.y. šių dienų muzikiniais sprendimais remiksuojant klasikus ir mažiau girdėtus arba primiršus atlikėjus bei jų gabalus išlaikant tų laikų estetiką ir stilių), o Beepas dėka savo radijo laidos, na, ir puikaus pasirodymo Lietuvos MC Battle. Taigi, daug kas žino, gerbia, klauso ir tikrai apsidžiaugė, kai internete pradėjo mirgėti naujiena apie jų bendrą albumą. Tame žmonių rate ir jūsų nuolankus tarnas.

Tai, ką daro Fist2Fist clik man gan stipriai primena visa, ką savo veiklos pradžioje darydavo Boot Camp Clik. Ramus, lazdos neperlenkiantis tamsaus boombapo skambesys bei įdomūs ir techniški MC, taip pat gana daug gatvės istorijų. Beveik tą patį aš randu ir čia.

Neslėpsiu, mėgstu paklausyti Beepo vedamas radijo laidas (ypač kai laidoje būna įdomių svečių, o jų būna dažnai). Muzika kaip muzika, sudėtinga būti originaliems, bet pagrindinis laidos pliusas, žinoma, yra vedantysis. Juk jis taip nuoširdžiai džiaugiasi bendravimu, naujais albumais, nuolat pasakoja istorijas, tiesiog gali jausti, kad jis myli tą muziką ir tai, ką jis daro. Atsimenu jo laidą su Omerta – atrodė, jog pats Beepas išleido Omertos albumą, nes tai, kaip jis kalbėjo, kaip jis džiūgavo ir pats atsakinėjo į savo paties klausimus… tiesiog stebino. Grynas, neperdirbtas nuoširdumas. Tą patį jis perkėlė ir į albumą „Kelionės“. Šis albumas sukurtas iš istorijų, kuriose Beepas viską pasakoja taip, kaip yra, sako tai, ką jis jaučia, kaip jis mato šį pasaulį. Man netgi atrodo, kad jam Hip-Hop‘as yra kaip kelionė į Narniją – ten, kur tu gali viską, tik svarbu stengtis, svajoti, daryti ir tikėti. Tai gana retas atvejis mūsų tamsos laikais ir už tai jam didelė pagarba.

Savo ruožtu SLJ, sekdamas kolegos pėdomis, taip pat nutarė parodyti savo meilę Hip-Hop‘ui. 90-ųjų nuotaikos, ritmai, viskas be jokių banalumų, be bandymų patobulinti. Viskas taip, kaip ir turėtų būti – kokybiškai, autentiškai, spalvotai ir su širdimi.

Vyrukai padarė išties puikų darbą, nors labai dažnai klausant kalbų apie šį albumą galima išgirsti, jog tai „Beepo albumas“. Tai būtų neteisinga, nes tai, ką mes girdime, yra dviejų individų darbas. Atimk kurį vieną ir tai jau būtų visiškai kitoks albumas. Nors, kaip suprantu, abu bendradarbiauja ne taip jau ir ilgai, tarp jų jaučiasi savita harmonija. Ir tie, kas klauso šio albumo, tikrai tai vertina.

Kalbant apie albumą negalima pamiršti ir svečių, tarp kurių galima rasti ir vieną iš mano 2015-ųjų metų favoritų Ra ir gabalą „Atrask“. Puikus darbas, puikus klipas ir puiki Ra partija. Apskritai, Ra turi kažką tokio savo technikoje. Repavimas švelniai sumaišomas su dainavimu, vokalo tempimais – tais avitai užhipnotizuoja. Tikrai įdomus MC. Albume taip pat matyti tokie vardai kaip Nik, Wexy, dar vienas 2015-ųjų metų atradimas Erkė, Jang MP, 3CNB prie Potolog Rec. pultų. Labai įdomu, kad chebrai pavyko išlaikyti tą balansą, nes Beep nėra Big puniško vokalo savininkas, jis turi gana ramią, neagresyvią repavimo techniką, o kai į kompaniją priėmi tokią kaip Ra… Tiesiog labai lengva likti antrame plane, svečias gali tave užgniaužti. Bet čia taip nenutiko. Viskas einasi kaip ir turėtų būti. Iš savo minusų Beep sugebėjo supinti savitą techniką ir jį gan nesudėtinga išskirti iš daugumos. Tai yra geras ženklas.

Kai aš pradėjau rašyti šią recenziją, kaip tik vyksta balsavimas už 2015-ųjų metų geriausius. Keliose nominacijose mes vis sutinkam Beep, SLJ ir šio albumo vardą. Manau, kad labai pelnytai. Ir taip nėra tik todėl, kad albumas pasirodė pačiu laiku (ir paklausyti visi spėjo, ir atsibosti nebuvo laiko). Tiesiog tai yra stiprus, nuoširdus, kažkuom nostalgiškas albumas. Tai, ką jo kūrėjai į jį įdėjo, negali būti nepastebėta. Nežinau, kaip pasibaigė balsavimas, bet aš linkiu jiems sėkmės ir laukiu, kas bus toliau.

Skanaus.  Albumą galite perklausyti https://sljnbeep.bandcamp.com/releases  , o visos  SLJ ir BEEP naujienos Facebooke https://www.facebook.com/sljnbeep/?fref=ts

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close