Interviu

Braille – Rymų Skrynia (HipHop.lt 2007)

Braille‘o kūrybą pirmą kartą išgirdau 2004 metais, kai į rankas pateko jo albumas „Shades of Gray“. Albumas pats nustulbino nuo pirmų minučių klausymosi. Patiko energija, balso tembras, muzika, o svarbiausia – gyvenimiškos, atviros ir emocingos temos. Kažkuo tai panašu į krikščionišką rap‘ą, bet ne tik tai traukė klausytis jo dainų vėl ir vėl. Ėmiau domėtis, kas gi tas Braille‘as? Daugiau apie jį sužinojau iš draugo DJ Alibi lūpų, kuris turėjo progos kurti muziką šitam gabiam MC. Atsiliepimai buvo geri. Iš tiesų, Braille‘as man pačiam pasirodė esąs geras žmogus, atviras ir įdomus, o svarbiausia, linkęs bendrauti ir turintis teisingas gyvenimo nuostatas ir vertybes. Su malonumu pasidalinsiu su jumis nediduku interviu su šituo Portlande gyvenančiu kūrėju.

Atsakydamas į klausimus, Braille atsiprašė, kad turi mažai laiko – koncertinis grafikas spaudžia. Tikiu tuo – peržvelgęs jo koncertų tvarkaraštį, pagalvojau, ar pats rasčiau laiko atsakyti bent taip. Na ką, pradedam.

 

P: Labas, Braille. Prisistatyk mūsų skaitytojams, sakyk, kas slepiasi po pseudonimu Braille‘as? Tai sceninis vardas ar tavo alter ego?

B: Sveiki. Mano tikrasis vardas Braenas Wintchesteris, o Braille man tikrai nėra alter ego. Tai tiesiog mano MC vardas. Braille ir Braenas Wintchesteris yra viena asmenybė.

 

foto 1

 

P: Kaip ir kada tu pradėjai domėtis ir kurti muziką?

B: Aš įsimylėjau hiphopą būdamas 13 metų. Tada pradėjau rašyti rhyme‘us ir tiesiog mėgautis tuo sugebėjimu. O nuo 14 pradėjau įrašinėti pirmas dainas kai kuriose pigesnėse garso įrašų studijose ir progresuoti. Nuo to laiko aš ir nesustoju.

 

P: Kuo, be MC meno, tu užsiimi gyvenime? Gal tu turi kokį nors pomėgį, hobį, gal sportuoji?

B: Be muzikos daugiausiai laiko aš praleidžiu su savo šeima. Penkerius metus esu vedęs ir turiu mažą dukrytę. Dar mėgstu žaisti tenisą. Dievas, šeima ir muzika yra trys mano tikrosios aistros.

 

P: Ar sunku daryti rap‘ą jūsų šaly? Papasakok apie situacijos subtilybes.

B: Manau, bet kuriuo atveju tu turi tiesiog stengtis iš visu jėgų ir muziką kurti su meile. Jeigu aplinkybės suteikia progos gauti iš muzikos pelno – tai puiku, bet muzikos versle niekas nieko niekada nežada. Man pasisekė padaryti karjerą su savo muziką, bet tam prireikė daug sunkaus darbo.

 

P: Papasakok, apie ką yra tavo dainos?

B: Aš tiesiog išreiškiu savo svajones, mintis, emocijas, gyvenimo nuostatas ir dalykus iš širdies.

 

P: Braille‘ai, kiek esi albumu išleidęs?

B: Išleidau trys oficialius solo albumus. Pirmą išleidau, kai man buvo 16 metų „Lifefirst: Half the battle“ („Gyvenimas nuo pradžių: pusiau kova“, 1999), antras „Shades of Gray“ („Pilkos spalvos atspalviai“, 2004), trečias „Box of Rhymes“ („Rimų skrynia“, 2007). Dabar aš baigiu įrašinėti ketvirtąjį albumą, kuris vadinsis „The IV Edition“ („Ketvirtasis leidimas“). Planuoju, kad albumas pasirodys 2008 metų balandžio mėnesį. 

 

foto 2

 

P: Su kokiais atlikėjais ir muzikos kūrėjais tau teko dirbti įrašant tris solinius albumus?

B: Per savo karjerą aš dirbau su daugeliu atlikėjų. Dažniausiai dirbdavau su savo komanda „The Lightheaded“ ir „HipHopISMusic“ šeima, kurią sudaro Ohmega Watts, Othello, Theory Hazit, Surreal, Sivion, Poems, BigRec, Sojourn ir taip toliau. 

 

P: Papasakok plačiau apie paskutinįjį savo albumą „Rimų skrynia“. Kaip klausytojai jį įvertino?

B: „Rimų skrynia“ – labai asmeniškas albumas, sulaukęs daug puikiu atsiliepimų. Manau, šis darbas palietė klausytojus stipriau negu kita mano kūryba bet kada anksčiau. Žmonės, pamėgę šį albumą, tikrai pasisėmė iš jo daug. Žinau, kad jis ne tos, kaip antras mano albumas „Shades of Gray“ („Pilkos spalvos atspalviai“), ne toks „sūrus“, ir laikui bėgant jis padarė savo.

 

P: Gali papasakoti daugiau apie savo grupę „Lightheaded“? Kas ją sudaro ir kokio derliaus sulaukėt?

B: „Lightheaded“ sudaro Ohmega Watts, Othello ir aš. Mes esam artimų draugų komanda. O pati grupė „Lightheaded“ susikūrė 2002 metais. Kol kas turime du albumus – „Pure Thoughts“ („Skaidrios Mintys“, 2004) ir „Wrong Way“ („Klaidingas kelias“, 2006).

 

P: Su kokiais prodiuseriais ar atlikėjais tu norėtum dirbti?

B: Aš dėkingas visiems mano mėgstamiausiems kūrėjams, su kuriais man teko dirbti kartu: 9th Wonder‘ui, Rob Swift‘ui, Speech‘ui, The Procussions, MarsIll ir kitiems.

 

P: Žinau, kad turi nuosavą leiblą, papasakok apie jį.

B: Taip, turiu savo išrašų kompanija, kuri vadinasi „HIP-HOP IS MUSIC“ („Hiphopas yra muzika“). Yra daug talentingų kūrėju, kurios aš pažįstu.  Norėčiau paremti juos ir padėti išleisti jų „svajonių albumus“, tuo pačiu ir tuos albumus pateikti didesniam klausytojų ratui.

 

P: Kilnu, tikiuosi tai tau pavyksta. Na o kaip gi su koncertais? Koks buvo įsimintiniausias?

B: Aš daug koncertuoju Europoje, Japonijoje ir JAV. Man patiko visos vietos, kur teko pabuvoti. Labiausiai patinkantis dalykas koncertuose yra susipažinimas su naujais įdomiais žmonėmis. Turiu puikių prisiminimų ir koncertų, kur teko pasirodyti su Džeimsu Braunu ir mano broliais iš „Lightheaded“.

 

P: O su kokiais žymiais atlikėjais tau teko būti vienoje scenoje?

B: Džeimsas Braunas, DeLa Soul, Blackalcious ir taip toliau.

 

foto 3

 

P: O kas laukia toliau, pasidalink ateities planais.

B: Dabar aš dirbu prie ketvirtojo albumo. Prie jo prisidėjo tokie muzikos kūrėjai kaip DJ Spinna, Marco Polo, OhNo, Ohmega Watts. Tai pagrindinis dalykas.

 

P: Ačiū tau už atsakymus. Pabaigai norėjusi, kad Braillas tartų porą žodžių mūsų skaitytojams.

B: Ačiū jums, kad radot laiko perskaityti tai. Jūs galite gauti visas naujienas iš mūsų pašto www.hiphopismusic.com Taika visiems. Linkiu daug meilės ir telaimina jus Dievas.

 

Diskografija:

Braille – „Lifefirst: Half the Battle“, 1999

Braille – „Shades of Gray“, 2004

Lightheaded – „Pure Thoughts“, 2004

Lightheaded – „Wrong Way“, 2006

Braille – „Box of Rhymes“, 2007

 

Svetainės:

www.myspace.com/braillebrizzy

www.hiphopismusic.com

 

Autorius Phoenix

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close