AlbumaiNaujienos

BROO and YGA – „Žanro fanatikai” [Prior Music; 2012]

 

zanro fanatikaiJeigu aš arba Hip-hop.lt komanda neapžvelgė vieno ar kito albumo, nereikia galvoti, kad jis mums nepatiko ar nėra vertas dėmesio. Tai būtų klaida. Tiesiog kartais taip nutinka, kad kasdieninėje rutinoje albumas lieka nepastebėtas arba tiesiog užmirštas. Ko gero šitaip atsitiko ir su BROO ir YGA „Žanro fanatikai“ albumu. Dar pamenu kalbas apie šio albumo išleidimą, pavienius gabalus, tačiau jis tik dabar, po poros metų pateko į mano rankas ir pasiekė mano ausis. Mes pasitarėm ir nusprendėm, kad nežiūrint į šiokį tokį prabėgusio laiko faktorių vis tiek reiktų jį apžvelgti. Kitaip sakant, atiduoti duoklę kūrėjams. Ir šiaip… Tai geras albumas. Būtų gėda jį pamiršti.

BROO ir YGA yra dvi Lietuvos Hip-Hop‘o legendos. Tai – mano kartos atstovai, kurių gyvenimas Hip-Hop‘e labai dažnai susipindavo ir su manuoju. Visas Lietuvos Hip-Hop‘o stovyklas sujungiantys repo vakarėliai Šiauliuose,  „Juoda Balta“ radijo laidos, apsikeitimai įrašais, pirmasis JBC EP ir pirmasis albumas, YGA ir jo projektų koncertai… Tai buvo įdomūs metai, kurie dabar sukelia didžiulę nostalgiją. Kaip kartais norėtųsi pasinerti į 90-ųjų Hip-Hop‘o dvasią… Kaip viskas tuomet buvo paprasta ir nuoširdu.

Na, judam arčiau reikalo. Arčiau albumo.

Pradėsiu nuo vokalinės pusės, visų pirma YGA. Greitas, techniškas, vienas stipriausių Lietuvos MC, puikiai mokantis pateikti savo mintis ir supinti jas į gerą raimą. Ir tai gali pajusti jau perklausęs pirmąjį gabalą. Jeigu kadaise aš dar galėjau rasti būtų YGA pakritikuoti, šis albumas, jo paskutinė kūryba… Ji tikrai yra kokybiška ir verta dėmesio. YGA sugebėjo transformuoti savo vokalines silpnybes į savito stiliaus teikiamus privalumus.

Su BROO jau atskira kalba. Iš vienos pusės, jis menkai pasikeitė nuo savo pačių pirmųjų kūrinių – ta pati repavimo maniera, lengvas Šiaulių prieskonis, įdomus būdas formuojant savo raimus. Šis albumas niekuo nesiskiria ir netgi pasižymi tais pačiais sprendimais, o gal reiktų sakyti, jog linksta į senuosius. Išties puiku.

Tandemas pavyko nepaprastai stiprus. Puikus, įdomus duetas. Mano pagarba, kas be ko. Nevalia pamiršti ir svečių, be kurių taip pat neapsieita. Tai puikaus vokalo savininkė Kamilė, pakankamai įdomus Ruokis ir atskiro pristatymo nereikalaujantis Pushaz. Visi vietoje, visi organiškai susilieja su albumo skambesiu ir pagrindine jo idėja.

Kalbant apie albumo skambesį, čia taip pat galima prirašyti gerų žodžių. BROO atliko išties gerą darbą – puikūs, kabinantys, senomis tradicijomis paremti instrumentalai, šen bei ten galima išgirsti ir gyvų instrumentų. Mamania ir DJ Komka partijos netgi netikėtos, bet išties labai patiko bonusas, prisotintas sunkiųjų gitaros skambesių. Ir, mano manymu, pagrindinė priežastis, dėl kurios abi pusės susilieja labai harmoningai ir išlaiko puikų balansą, yra ta, kad beveik visą muziką sukūrė tie, kurie ant jos ir prirepavo. Puikus darbas.

Ir atskirai labai norėčiau išskirti gabalų temas, t.y. apie ką chebra repuoja. Mūsų laikais, kai MC keliavo po ateities pasaulius, prikūrė virtualių tikrovių ir naujų Dievų, BROO ir YGA paėmė tai, kas vyko jų aplinkoje ir tai, kuo jie gyveno. O kadangi abu atstovauja mano kartą, jų kūryboje randu labai daug artimo sau, tai, kas ir mano gyvenime yra aktualu. „Šansas sugrįžti“, „Tu gali“ ir dar daug kitų kūrinių puikiai tai atspindi. Man tai labai patinka ir labai tinka. Tai iš esmės galėtų būti ir manojo gyvenimo garsinė iliustracija.

Didelė pagarba, seniai. Labai įdomus ir kokybiškas darbas. Mano Hip-Hop‘o repertuare tai yra laikoma klasika.

Visą albumą galite perklausyti paspaudę šią nuorodą.

Skanaus.

 

Žymos

Susiję

One Comment

  1. Jei ka, pas Yga dar galima isigyti albumo kopiju. Rekomenduoju, rimtas reikalas su siurprizu viduje.
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close