AtlikėjaiĮdomu!InterviuNaujienosStraipsniai

CHECK IT – Interviu su Domu(MOG)!

Domas MOG
Domas MOG

Didžiuojamės, kad lietuvių repas yra vien tuom gerai ir išskirtinis, jog dažniausiai jis yra nuoširdus. Vieni iš pagrindinio to nuoširdumo, o kartu pridėkime ir paprastumą, vėliavnešių yra Mogiliovo chebra, kuri į mūsų repą tikrai įneša stiprų prieskonį ir turi savitą braižą. Tad šįkart apie Lietuvos repą ir būsimas naujienas pakalbamėsim su Domu.

Viename savo tekstų minėjai, kad „repas Lietuvoj kelis kartus keitė levelį“ – tavo nuomone, kuriame jis dabar? Apskritai ar seki kas vyksta?
Repas Lietuvoje mano manymu kyla labai sparčiai. Gal kiek sparčiau kiekybės, nei kokybės atžvilgiu.
Susiformavo gal kelios dešimtys tvirtesnių atlikėjų, kuriuos dažniausiai matom koncertų “line up’uose”, ir smagu, kad kiekvienas jau turi savitą stilių, savitą spalvą, todėl žinai – ko iš ko tikėtis ir taip gali koordinuotis rinkdamasis į kokius renginius eiti. Be jų, atsiranda LABAI DAUG naujų. Aš visada sakau, kad kiekvienas turim teisę į saviraišką ir aišku norisi kuo platesnio atlikėjų sąrašo. Tačiau tenka pripažint, kad didžioji dauguma pradeda daryti tik iš reikalo. Nežinau ko jie nori, gal matyti savo vardą ateityje skrajutėje, bet dažnai gaunu prašymų įvertint dainą/tekstą ir jaučiasi, kad daugumai su kūryba, net nepakeliui. Nes net jeigu kūryba pradžioje ir silpnoka, jausis bent minimalus potencialas, tačiau labai dažnai žmogus paprasčiausiai “dont have a fuckin clue what is he doing”. O žinoti, ko nori pats iš savęs, mano manymu yra būtina.

https://www.youtube.com/watch?v=VxUr-5ZESgk

Kaip manai, kur juda Lietuvos repas? Ar išaus ta diena, kai Lietuviškas repas bus žiopčiojimas pagal fonogramą?
Sunku būtų pasakyt APĖMUS visą Lietuvos repą. Mano manymu priklauso nuo pačio atlikėjo.
Yra tie, kurie juda teisinga linkme, tobūlėja ir jei klausai jų tekstus, puikiai supranti, kad ateityje jie taps tik dar stipresniais monstrais, o tai džiugina. Yra ir kiti atlikėjai.. Kurių kūryba man asmeniškai nekelia jokių emocijų šiai dienai, todėl, kur nukeliaus jų repas, man neįdomu, ir net spėlioti nesinori.

Muzikoj jau tikrai nebesi naujokas, kaip (ar?) įgyta patirtis keičia kūrybą?
Manau, kad keičia. Kas liečia mane asmeniškai, mano stilius kardinaliai niekada nesikeitė ir esu tikras, kad kardinaliai jis ir nesikeis. Gal tiesiog su laiku pradėjau patogiau jaustis ant beato ir vis dažniau ištrinu/pataisau eilutę. Kūrybos pradžioje rašei – parašei ir ėjai įrašynėti, dabar jauti savotišką atsakomybę prieš klausytojus ir patį save, todėl, jei jauti, kad viena, ar kita eilutė silpnoka, verčiau ją ištrinti ir palaukti kol į galvą ateis geresnė, o kai ateina geresnė – tu pajauti, kad tai būtent ta eilutė.

https://www.youtube.com/watch?v=jgwRdrHvCbk

Turi įdomų kelių trumpų video ciklą. Kas yra ir kaip kilo minti „vesti“ „vergijos televiziją“?
Vergijos televizija gavosi netyčia. Užsimaniau pasipraktikuoti ir įrašyti savo feat’o su karu ,, Laisvė,, dainos stulpelį į kamerą ir tiesiog buvo įdomu paklausyti, kaip skamba iš šono. Paklausiau, pažiūrėjau, susižiūrėjo, tai nusprendžiau pasidalinti ir su kitais. Pačio pavadinimo sureikšminti perdaug nereiktų, tiesiog vergai dainuodavo vergijoje dainas, aš savotiškoj Airijos vergijoj –  irgi ,,protestuoju,, :)))

2009 esi sakęs „Visi tik ir zyzia – kada albumas, juk tiek dainų turi, iškepk kokį cd. Asmeniškai man jo nereikia. Ateity tikrai bus…“. Ką manai dabar?
Sakiau, kad ateity bus, tai turbūt ateitis atėjo… Kadangi birželio 20d. grįžtu jau visam į Lietuvą ir yra prisikaupę nemažai projektų, ir idėju naujiems projektams, todėl rezgu galvoje mintį, kad neverta jų mėtyti pavieniui, reikia susikaupti ir įrašyti albumą. Šiai dienai užsidegimo daug, tikiuosi jis nedings.

Kokia kūrybinio proceso dalis tau maloniausia ir kodėl – dalinimasis savo kūryba su žmonėmis, koncertai ar tekstų rašymas bei įrašinėjimas?
Turbūt yra du man maloniausi epizodai. Pirmas tai, kai beatmakeris atsiunčia kokį nors instrumentalą ir tau jis sukelia tokią emocijų bangą, kad net užsimerki ir tą pačią minutę žinai, kad tai bus tavo daina, tada imiesi darbo, ir tai yra taip pat beprotiškai malonu. Antras epizodas visgi yra koncertai. Nėra įdomesnio ir malonesnio jausmo už tą, kai kokiame nors masyviame renginyje jauti tą minutę šurmulio ir tylos publikoj prieš tau užlipant ant scenos ir kai užlipi – visa ta minia pradeda klykti ir tu supranti, kad visa tai tau. Geras jausmas 😉

Kokie artimiausi tavo kūrybiniai planai, gal dažniau bus galima išvysti naujienas?
Na, kaip jau sakiau ,20d grįžtu i Klaipėdą, o tai reiškia, kad mikrofonas vėl bus ranka pasiekiamas, todėl tikiuosi, kad ūpas ir užsidegimas nedings ir bus galima padžiuginti chebrą naujais kūriniais, gal naujais klipais.
Pasiilgau koncertų, apsišilsiu grįžęs ir reikės mėginti su Karu padalyvauti viename kitame Lietuvos mieste koncertuose. Pasiilgau publikos, tikiuosi publika irgi pasiilgo.

Na ir galiausiai, gal ką palinkėsi ar tarsi kitą žodį pabaigai?
Mano linkėjimai jau daug metų mažai besikeičia 🙂 Mylėkit jus supančius žmones ir visais įmanomais būdais mėginkit paneigti posakį – žmogus žmogui vilkas. Viena meilė yra, tik klausimas, ar tau ta meilė reikalinga. Kas liečia atlikėjus – nepatingėkit ištrinti ir pataisyti eilutės 😀 Love, peace and unity my friends 😉 MOG.

Sekit Domą ir Karu FB

domaskarulogo

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close