Albumai

COMMON – Finding Forever [Geffen Rec., 2007]

Kartais man atrodo, kad žmogaus gyvenimas yra tarsi paveikslas, kurį jis tapo diena iš dienos iš savo išgyvenimų, jausmų, įspūdžių, nusivylimų. Diena po dienos jame atsiranda naujos spalvos. Pašalink vieną menką liniją, vieną atspalvį, ir tai jau bus kitas paveikslas. Taip mano gyvenimo paveiksle savo atspindį paliko ir šios recenzijos personažas Common. Kas žino, ką aš dabar daryčiau šiame gyvenime, jeigu nebūtų tokių žmonių ir grupių kaip Common, De La Soul arba A.T.C.Q. Jų tūkstančiai, bet jie visi vienodai svarbūs, vienodai brangūs net tada, kai mes pamirštam apie juos arba mums pradeda nepatikti tai, ką jie daro.

Tiesą sakant, paskutiniu metu man pradėjo atrodyti, kad tas senas Common Sense, kurį taip mėgau prieš dešimt metų, pradėjo išsikvėpti. Paskutiniai albumai nors ir buvo geri, bet jiems kažko trūko, tai nebuvo albumai, kuriuos norėjosi klausyti dar ir dar, kartojant šimtus kartų atskiras jų vietas.

 

Anonsai, skelbiantys, jog šią vasarą turi pasirodyti naujas, septintas Common albumas, ypatingo  ažiotažo manyje nesukėlė, pamaniau, kad tai dar vienas pavargęs hiphopo veteranas, bandantis išspausti vandens iš džiūstančio šulinio. Vėliau sužinojau, kad prie albumo kūrimo Common prijungė tokį žmogų kaip Kanye West. Tai buvo daug žadanti naujiena, nes iki šiol Kanye dalyvavimas reikšdavo, kad albumas bus puikus ir su krūva hitų. Įdomu tai, jog Kanye vardas gerai priimamas tiek požeminio, tiek ir komercinio hiphopo stovyklose.

 

Ir štai atėjo laikas, kai albumas keliauja į mano grotuvą…

 

Puikus instrumetinis intro, arfos, klavišiniai…Atpalaiduojantis, įtraukiantis į pasaką instrumentalas, iškart po kurio sprogstantis pirmas kūrinys ”Start the Show”. Vien dėl šios pirmų dviejų kūrinių kombinacijos nesigailiu, kad įsigijau šį albumą .Kanye tarsi žaidžia su Commonu…Puiku. Sekantis albumo kūrinys ir vėl kabina, vėl puikus dviejų virtuozų darbas. Be paminėtųjų albume dar puikiai pasidarbavo visiem gerai žinomas D’Angelo (”So Far To Go”) ir britų hiphopo deivė Lily Allen (”Drivin’ Me Wild”) prie mikrofonų, o su muzika – Will.I.Am (iš BEP), Dilla ir Devo Sprinsteen, pridedami į albumą savitų prieskonių. Panašu, kad po to, kai kritikai šaltokai priėmė paskutinius Common‘o albumus, jis nutarė, remdamasis savo senais albumais, sukurti gero albumo formulė, ir panašu, kad apskaičiavimai buvo teisingi,o sprendimas paimti į komandą Kanye – pasiteisino. Albumas nors ir neilgas, bet užvaldo ilgam. Seni dievai sugrįžta  rodydami visiems savo jėgą ir ugnį, kurią dalina visiems klausantiems…Manau, retas, mėgstantis hiphopą, sugebės atsispirti šio albumo kerams…Savo ruožtu aš galiu tik pridurti vieną dalyką – rekomenduoju. Panašu, kad nors albumas pasirodė ne taip jau seniai, jis drąsiai gali vadintis klasika…

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close