Albumai

CORAS – Monologas [ MiestoMuzika.Lt; 2008]

Kai prieš kurį laiką Phoenix man parašė, kada aš parašysiu Coro albumo recenziją, man net gėda pasidarė…Toks puikus ir įdomus darbas ir bac – pamiršau atlikti savo mažą pareigą. Atėjo laikas ištaisyti šią klaidą. Pirmyn!

 

Iš tikrųjų tai greičiau trijų smegenų veiklos rezultatas nei solinis Coro albumas. Nes kiek aš girdžiu, Corbie ir minėtas Phoenix padarė nemažą įnašą į bendrą skambesį. Ir labai malonu, kad Coras garbingai paminėjo juos abu net ant viršelio.

 

Kalbant apie albumą, iškart sakau, kad tai nėra blizgantis, lengvai čiulpiamas saldainiukas, skirtas dalinti prie kasų parduotuvėj. Coras susuko išties įdomų, priverčiantį susimąstyti ir paskęsti muzikos garsuose albumą. Taip, Coras nėra repavimo dievaitis, bet dėka savo vidinių savybių jis sukūrė gan įdomų ir savitą stilių, o kai tai dar papildoma labai savito mąstymo ir muzikinio palaikymo, rezultatas gaunasi neeilinis. Panašu, kad MiestoMuzika.lt žino, ką imti po savo sparnu, taip  tapdama kokybės ženklu.

 

Sunkoka papasakoti, apie ką Coro dainos…Jeigu trumpai – apie gyvenimą. O koks jis, priklauso nuo mūsų. Tai ir draugai, tai ir gimtas miestas, tai ir mintys, kurios verda galvoj, vienas tu palieki sau, kitas bandai pateikti per mikrofoną. Šiuo atveju Coras šaunuolis, jis ir šiaip yra gan įdomus, turintis kartais netgi labai radikalią nuomonę, žmogus. Prisimenu gerą pavyzdį – buvau į radiją atitempęs kažkokią gatvių meno knygą. Įdomus leidinys, daug pagyrų anotacijose, visiems patinka. Atėjo Coras, pažiūrėjo ir sako: ,,Aaa, mačiau, šūdas.“ Ir kas įdomiausia, po šitos frazes net nekilo noras ginčytis, nes Coras yra savo nuomonės žmogus. O kai prie to dar prijungiamas maksimalizmas ir savotiškas pedantiškumas  ta savybė darosi dar stipresnė.

 

Kaip jau ir minėjau, muzikinę pusę sutvarkė dar puikiai žinomas kaip MC Phoenix su savo klasikiniu skambesiu, mutuojančiu į labai įdomius ir kokybiškus eksperimentus. Net nežinau, kuri Phoenix kūrybos pusė man dabar yra vertingesne. O antras – Corbie, jeigu kas nežino, puikia užrekomendavęs save darbu su Medonu. Na, tai, kas liečia hiphopą…O šiaip irgi ne eilinė ir labai profesionali asmenybė.

 

Kalbant apie vokalinę pusę, be minėto Coro ir keliuose gabaluose Phoenixo, čia dar yra labai įdomus ir ne eilinis svečias iš Estijos Skazo (Man labai patinka jo repavimo maniera, kabina kaip reikia), dar Čarli, puikus Amėjos balsas. Taip pat, nors ir užslėptas ir trumpai, bet ir mūsų beatbox‘o avangardas Gon. Vienu žodžiu, svečių nedaug, bet taikliai ir įdomiai. Plius Coras, kiek girdžiu, ir taip turi ką pasakyti, kad ieškotų pagalbininkų…

 

Siūlau šį albumą tiems, kas pavargo arba tiesiog nevirškina dabartinio blizgančio tuščio hiphopo…Puikus maistas sielai ir smegenims, tegu kartais pripintas taip, kad sunkoka suprasti, ir yra smulkių niuansų, tačiau albumas labai geras…Manau, Lietuvos hiphope jis tikrai užims tinkamą vietą, nežinau, kaip kiti, bet aš tikrai minėsiu jį kaip vieną iš geresnių.

 

Lauksiu naujesnių darbų…Sėkmės.

 

 

 

Autorius Miron
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close