NaujienosRenginiaiStraipsniai

Daugiatūkstantinė Sindikato kumščių jūra Siemens Arenoje [apžvalga]

Nors nieko apie repą nežinančiam žmogui pavadinimas galėtų simbolizuoti mafijos susirinkimą ar eilinį bushido turnyrą Siemens arenoje – šį kartą apie dešimt tūkstančių iškeltų kumščių simbolizavimo visai ką kitą, tai simbolizavo vienybę. G&G Sindikatas pirmą kartą per 20 metų grupės istoriją iškėlė sau tokį iššūkį ir manau niekas nepaprieštaraus – jiems „arena“ puikiai pavyko.

Kaip ir buvo galima tikėtis publika susirinko labai skirtinga, nes Sindikato klausosi ištisos kartos. Buvo žmonių, kurie yra jaunesni už pačią grupę. Lygiai taip pat buvo tokių, kurie pasaulį išvydo dar gerokai prieš pačius Sindikato vyrus. Tačiau jokio konflikto ar susiskirstymo įžvelgti nebuvo galima – viskas paprasčiau: „ant scenos G&G, o publika „džiumandži““. Tai yra tarsi vieningas organizmas, tarsi džiunglės, kurios dalinosi gyvybe ir energija viso koncerto metu.

Na, o dabar sekundę pagalvokite ir pabandykite atsakyti sau į klausimą, kiek kūrinių tikitės išgirsti, kai einate į jums patinkančios grupės koncertą? Spėčiau, kad atsakymo vidurkis gal vos siektų 20. Tačiau akivaizdu, jog Sindikatas tokiu skaičiumi apsiriboti negalėtų. Ši grupė turi daugiau albumų – nei, kad dažna kita grupė iš viso yra sukūrusi gerų gabalų. Tai yra tas atvejis, kai grupei turėtų būti velniškai sunku sudėlioti grojaraštį, nes vien iš jų kūrybos sudarius TOP50 atsirastų gausybė nepatenkintų žmonių, kurie sakytų, jog pamiršome įtraukti dar keliasdešimt gerų kūrinių… Šį kartą arenoje išgirdome 31 rinktinį kūrinį ir tikrai juos jau esam klausę anksčiau, bei norėtume išgirsti dar kartą (visą kūrinių sąrašą rasite komentare po straipsniu).

Daugelis Sindikato gabalų paprasčiausiai nesensta ir nors juose galima išgirsti „duok man keturis litus, brolau, aš nueisiu į kioskelį… paimsiu pakelį“ – jie turi tokį stiprų kontekstą, tiek yra mūsų galvose, kad buvo aktualūs tada – yra dabar ir taip dar ilgai bus.

[ytp_video source=”U_yqlnKvSL4″]

Tačiau sakyti, kad žmonės atėjo paklausyti šlagerių irgi būtų didelė klaida. Tiek seni, tiek ir nauji G&G kūriniai suskambo naujai. Gabalus papildė naujos aranžuotės, o prie viso naujo išpildymo prisidėjo virš 60 žmonių + gausybė detalių. Gal tik keliuose gabaluose atsiradusios šokėjos, nors tie gabalai ir buvo „Guli guli“ ar „Bestija“ – man pasirodė kiek neorganiškai. Tačiau tai maža detalė, nes visos kitos buvo labai taiklios.

Garbės sargybos kuopos narių pasirodymas per „Žaibo rykštę“, breakeriai, Vokiečių gatvės fontanas, kuris atsirado to paties pavadinimo gabalu metu – buvo super. Gausybė draugų, prieš koncertą pasirodę atgimę JBC, gyvas garsas, pučiamieji – viskas aukštame lygyje. Trumpam grupė buvo likusi ir klasikiniu repo formatu (2 MC ir 1 DJ), o dar vienam gabalui prisijungė pora „kambariokų“ (Karpiz, Lilas, Broo)… Ir nors buvo daug improvizuotų kalbų, tačiau skambesyje ir pateikime įdėta daug darbo ir galiausiai visa tai sklandžiai ir nuoširdžiai pateikta publikai. Taigi svarbiausias Sindikato arenoje parodytas dalykas nebuvo kiekybė – galiausiai viskas, kaip ir pridera, – susivedė į kokybę.

Ir pabaigai dar kartą norisi padėkoti grupei, kuri užaugino HH Lietuvoje. Be jų indėlio repas Lietuvoje turbūt būtų ilgus metus leisgyvis, o ne didžiausia subkultūra. Be tikrų lyderių ir pavyzdžių procesas lieka nepastebėtas ir dažnu atveju neišbaigtas. Be G&G Sindikato repo situacija Lietuvoje būtų tokia, kaip plaukime, iki to laiko, kol jame atsirado R. Meilutytė. Todėl ačiū už visą tą darbą ir kartu už labai gerai praleistą šeštadienio vakarą – koncertas, o ypač atmosfera jame buvo fantastiška.

Gera žinia, kad su „Tiems, kurie nieko nebijo“ koncertu tikrai niekas nesibaigia. Nors antro tokio koncerto bent artimiausioje ateityje turbūt nebus, tačiau manau ir tikiuosi, kad ši sėkmė tik paskatins ir įkvėps grupę naujiems iššūkiams.

Žymos

Susiję

2 komentavo

 1. Atsiprašau, jei ką sumaišiau ir pavadinimai gali neatitikti originalo (Sindikato muzika jau yra ir folkloras ir pavadinimus visus atsiminti tikslius jau yra sunkoka 🙂 ) :

  1. Rodant į dangų
  2. Užknisau
  3. Gabalas skirtas dulkintis
  4. Pasaka apie 2 brolius
  5. Rytojui reikia nedaug
  6. Tyliai padlos
  7. Vokiečių gatvė
  8. ODM
  9. Kol širdis plaka
  10. Varomasis motyvas
  11. Mesiu rukyt
  12. IN NOMINE HIP-HOP
  13. Negaliu būti toks
  14. Gatvės Lyga
  15. Degančiu sniegu (pirmą kartą girdėtas gyvai)
  16. Žaibo rykštė (su Lietuvos kariuomenės garbės kuopa)
  17. Karas
  18. Sielos naktį nemiega
  19. Guli guli
  20. Bestija
  21. Tomas
  22. O kas jeigu?
  23. Kelias po žengiančiom kojom
  24. Sindikato Smogikai
  25. Darome Hip Hop
  26. Cypheris su Karpiu, Lilu ir Broo
  27. Laikas keistis
  28. Tiems, kurie nieko nebijo
  29. Tie kas rašo gyvens amžinai
  30. Muzika, kuri saugo
  31. Sielos Vagis
  0  0
 2. Nu geriau nei londone 😉 vykit jus tas putpeles nuo schenos….. 🙁 kraipos, kaip vistos kokios….
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close