AlbumaiNaujienos

Daugiau nei sugrįžimas [Smif-N-Wessun “The All” savaitės albumas] #40

Paskutinės pora savaičių buvo itin derlingos gerais albumais. Puiku, bet atsiranda problema, kaip rasti laiko bent dalį jų išklausyti ir jums pristatyti kuo geresnį šios savaitės albumą.  Buvo keletas labai stiprių pretendentų, bet pasitarus buvo nutarta, kad tai bus naujas Smif-N-Wessun darbas. Pirmas pilnavertis jų darbas po septynerių metų pavadinimu – ”The All .

Ir šiuo atveju pradžiai tikrai pravers truputis istorijos.

Duetas Smif-N-Wessun yra sudarytas iš dviejų MC iš Brooklyno: Tek (TekominWilliams) ir Steele (Dareell Yates) . 1993-tais metais Smif-N-Wessun debiutavo Black Moon albume “Enta da Stage”. Po metų jie išlido savo debiutinį singlą “Bucktown” / “Let’s Git it On”. “Bucktown’ tiesiog susprogdino tų laikų hiphopo NY’ko undegraundą. Sukilo palankūs vėjai, kurių pasekmė 1995-taisiais, grupė išleidžia savo debiutinį albumą – “Dah Shinin”, kuris dabar jau yra laikomas klasika – “Dah Šinin”. 1996 metais dėl suprantamų priežasčių grupė buvo priversta pakeisti pavadinimą ir tada atsirado Cocoa Brovaz.

Po metų Cocos Brovaz kartu su Buckshot, O.G.C. ir Heltah Skeltah generuoja naują super grupę Boot Camp Clik , ir leidžia bendrą albumą “For The people”, bet šis albumas nesusilaukė ypatingo dėmesio ir gerų įvertinimų, 98-tais Cocoa Brovaz išleidžia antrąjį albumą “The Rude Awakening”, kuris vėlgi nebuvo sėkmingas, o kritikai pagailėjo gerų atsiliepimų. 1999-tais Cocoa Brovaz išleidžia tokį gabalą, kaip “Super Brooklyn”, kadangi gabalui chebra panaudojo Super Mario žaidimo garso takelį, grupė vėl susidūrė su autorinių teisių problema, tad singlas taip ir liko undegraunde. Tačiau tuo pačiu ir pritraukė legendinės Rawkus Rec dėmesį. Taip Cocoa Brovaz atsirado gausybėje projektų ir kolaboracijų. Bet nežiūrint į tai tai albumo po Rawkus sparnu taip niekad ir neišleido.

Dar po kelių bandymų 2005-tais grupė vėl sugrįžta prie originalaus pavadinimo ir išleidžia naują albumą “Smi-N-Wessun: Reloaded”. Šis albumas vėl pritraukė visų dėmesį, nors ir nepakartojo debiuto sėkmės. Viskas, kas buvo po to, išties galima ir prasukti, nors grupė ir nenutraukė veiklos , bet viskas kas buvo įrašyta ir išleista tiesiog pasimetė naujo hiphopo skambėsio džiunglėse. 2011-tais susijungė su Pete Rock chebra išleidžia Monumental.  Galingas svečių sąrašas, bytai kvepiantys 90-tųjų dvasia … bet netgi tai ne padėjo Smif-N-Wessun pilnaverčiai grįžti, kaip grupei. Tiesiog sukosi tarsi ratu vienas kitas EP, vienas kitas koncertas, ar dar koks vienas kitas bendras projektas…

Ir štai 2019-tieji ir mūsų rankose ir playlistuose jų visiškai naujas darbas – “The All”. Albumas, kurį jau dabar kritikai vadina geriausiu jų albumu nuo debiutinio “Dah Shinin”. Senas, be jokių naujoviškų pribambasų ir elektroninių navarotų skambesys, kuriuo pasirūpino gerai visiems žinomas 9th Wonder ir jo The Soul Council. Būtent tai ko reikia dabar, chebra teisingai pasinaudojo 90-tųjų nostalgija, kuri tokia populiari dabar. Tek ir Steele netgi prisiminė savo Jamaiketiškas šaknis, kurios savo laiku buvo tarsi jų vizitinė kortelė. Smif-N-Wessun tiesiog gerai praleido laiką, senų draugų apsupty. O pirmas albumas po septinerių metų gavosi brandus, įdomus, prisotintas ilgametės patirties. Smif-N-Wessun parodė ką sugeba, kad neprarado formos. Išties tai labai puikus albumas, jo įdomu klausyti, jame beveik nėra jokios agresijos arba bandymų kažką įrodyti. Gavosi sugrįžimas, kurio išties buvo verta laukti.

Dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/. Taip pat nepamirškite balsuoti ir už Gatvės Lygos top 10 –> https://gatves-lyga.lt/lt .

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close