Albumai

DEL THE FUNKEE HOMOSAPIEN – Golden Era [The Council; 2011]

Kai pradedama kalbėti apie Delą, aš prisimenu vieną pokalbį, kai mano pažįstamas pasakojo man, kaip jis su savo chebra organizuodavo „Hieroglyphics“ (priminsiu, tai grupių ir MC susivienijimas, gana plačiai žinomas prieš gerus dešimt metų). Taigi, kokia tai istorija. Prieš jiems atvažiuojant visi buvo labai sužavėti tokių žvaigždžių vizitu, nes jie anais laikais valdė „požemio“ hiphopą. Deja, po koncerto mano pažįstamam susidarė įspūdis, kad Delas – vienas iš nuobodžiausių žmonių, kurios jam teko sutikti – jis visą laiką tą ir tedarė, kad rūkė žolę ir žaidė savo „Nintendo“, atsigaudavo tik kai reikėdavo dar žolės arba reikėjo eiti į sceną…

 

Jeigu pasakyčiau, kad visada buvau Hiero imperijos gerbėjas ar bent jau atidus jų veiklos stebėtojas, tikrai nesumeluočiau. Labai įdomu stebėti, kaip vyksta transformacija nuo greitakalbio „priplaukusio“ Ice Cubo giminaičio, pakilusio vienos dainos 1993 m. dėka, iki pasaulinio lygio žvaigždės. Jei kas nežino, Del labai prisidėjo prie „Gorillaz“ sėkmės.

 

Ir štai po daugelio metų, bendrų projektų, eksperimentų man į rankas pateko naujas trigubas Delo albumas (iš tikrųjų pakaktų vietos ir vienam diske, bet aš nieko neturiu ir prieš trigubą), ir mano nuostabai albumas pasirodė esąs ne atliekų ir šešėlių rinkinys, bet geras, stiprus ir įdomus drabas, tęsiantis geriausias, kurias pamenu, auksinių Delo ir jo Hiero imperijos laikų tradicijas. Visą savaitę neišėmiau albumo iš grotuvo, regis, mano kaimynai jį išmoko mintinai.

 

Dalis kūrinių anksčiau pateko į Internetą, galima įtarti, jog Del dvejojo, ar jam leisti albumą ar ne. Tai kažkoks EP 2010 (beje, „Automatik Statik“ ir „Funk Man“ būtent taip ir yra pamiršti ir neišleisti arba atiduoti nemokai internete), tai vienas kitas gabalas oficialiai, bala žino, ir štai dovana – tarsi suvestinė visos tos patirties, kurią Del įgavo dirbdamas tiek solo, tiek ir po kitu projektų sparnu, tokiu kaip jo „Deltron 3030“ kartu su Dan The Automator ir Kid Koala, tais pačiais minėtais „Gorillaz“ – viskas kartu šiuo atveju susidėjo į puikų albumą.

 

Kas nėra įprasta, albume be kelių išimčių, nėra jokių svečių, ko gero, atsibodo kompanija, pasijautė pakankamai stiprus ištemti visą albumą pats, o gal kritika po albumo, išleisto padedant „Def Jux“, padarė savo, bet, mano manymu, albumas nuo to tik laimėjo – dabar visi su visais daro bendrus projektus, ir tai jau ima atsibosti.

 

Kas dėl muzikinės dalies, greičiausiai tai grįžimas į auksinius Delo laikus – tas skambesys, pragrojimai, viskas kaip ir tuomet, skamba įdomiai, lyg susistemintas chaosas. Kai kurie gabalai ant ribos, mažiau tvarkos ir… „kurčių beždžionių orkestras“

 

Kaip MC Del yra sudėtingai supainiojamas su kuo nors kitu, jis vienas iš tų, kurie gali pasigirti savita technika, savitu vokalu ir pateikimo forma, vien už tai galima atleisti kai kurias klaidas.

 

Ką čia bepridursi, jeigu dar nepaklausėt, labai siūlau tai padaryti.

 

 


 

 

TRACKLIST:CD1

 

01. Break the Bank

02. Calculate

03. Double Barrel

04. Makes No Sense

05. One Out of a Million

06. Pearly Gates

07. Raw

08. Upside Down

09. Descending

10. Fallout

 


 

CD2: Automatik Statik

01. Del Funk 3:43

02. Dammit 3:22

03. For Those Who Know 3:30

04. Weapon X Militant 4:37

05. From A-To-Z 4:01

06. Guaranteed 4:06

07. Monkey Wrench 4:11

08. I Got What U Need 3:27

09. Make An Ass Of Urself 4:13

10. Sheen And Glow 5:25

11. Super Cool 4:07

 

 

CD3: Funk Man

01. Get It Right Now! 4:53

02. And They Thought That Was Hell 5:12

03. Fit Like A Glove 4:43

04. Go Against The Grain 4:23

05. Hardcore Punks Can’t Take It 3:52

06. I’m Smellin’ Myself 5:06

07. King Of Fighters 5:42

08. News Alert 4:16

09. Simple Satisfaction 3:04

10. Sometimes I Gotta Get Stupid 3:44

11. Straight From The Big Bad West Coast 5:29

12. The Land Of Funk 5:14

13. Young Adrenaline 4:29

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close