InterviuNaujienos

DESPOTIN FAM – apie vienatvę, gyvenimą ir muziką [Interviu]

despotin 2Ramus, šaltas sekmadienio vakaras, idealus tinginiauti… arbata, įkyri amžinai alkana katė lakstanti aplink ir mano internetinis pasaulis, kaip pasakytų Mesijus „www vienkiemis“ langas į kitą pasaulį.

Bet kalba ne apie orą ar šių laikų bendravimo ypatumus… o apie naują Despotų albumą. Už poros dienų, kaip ir buvo žadėta, pasirodys antroji naujo Despotin fam albumo dalis. Kadangi rašyti viso albumo apžvalgas dar gan ankstoka nutarėm, kad gal reikia pakalbinti vieną iš Despotų, mano seną pažįstamą poną Vaiperį. Laimė ryšis tarp „vienkemių“ šiais laikais geras. Klausimai, atsakymai, mintys, dar klausimai, komentarai, pasiūlymai, dar klausimai… Iš viso gan ilgo pokalbio išrinkau tas vietas, kur liečia šių laikų Despotin Fam pasaulį ir jų naują albumą. Skanaus.

Fonui rekomenduojame užsileisti pirmąją EP dalį ( https://www.pakartot.lt/#!/album/142 ), o jei jau klausėte rasite ir ką tik web platybėse pasirodžiusią NR. 2.

HHLT: mes sutinkam žmones pagal jų drabužius, albumo atveju – tai jo viršelis. Kosmoso tema , skafandro tematika prasideda ko gero dar nuo  „94 Odisėjos“ laikų , tas pats buvo remiksų albumo viršelyje, instrumentalų albume… Ir štai vėl skafandras, vienas, su juoda juosta per kampą. Tarsi kažkas mirė, plius jų aprašyme Bandcampe vėlgi žodis mirtis, kame reikalas , kas stovi už viršelio idėjos?

VPR: Kosmonautas šiuo atveju yra tiesioginį metafora, jis tarsi simbolizuoja mūsų visų svajones, jaunatvišką maksimalizmą , pavojinga gyvybei nutrūktgalviškumą… Mes visi susidūriam su realybe ir bandom vienaip arba kitaip nuo jos pabėgti, o ji vis gražina atgal… Išties manau gal ir neverta atskleisti kažko daugiau. Norim duoti žmonėms vietą laisvai interpretuoti viską savaip ir rasti savo paaiškinimą. Viršelio koncepcijos autoriai art-duetas Kool Zeus.

HHLT: savo laiku tu ir Shmėkla pradėjote kaip duetas, vėliau po jūsų vėliava prisijungė Liežuvis, dar vėliau Laikrodis. Keturios skirtingos asmenybės, keturi MC susilieję į vieną. Ar galima sakyti, kad tas faktas turi ryšį su tuo, kad albumas buvo taip pavadintas ir išleidimui išskaldytas į keturias dalis…

VPR: Taip, tai vienas iš esminių albumo varyklių, bet dar yra ir kitokių potemių.  Vienybė, atskirtis, vienatvė, žmonių priklausomybė nuo interneto, pasikeitęs bendravimas tarp žmonių, galima sakyti, kad mes sudėjome visus keturis kertinius ingridientus į vieną visumą.

despotin 1HHLT: O tai kam tada keturios dalys? Ar tai tiesiog marketinginis triukas, ar tame reikia ieškoti ko nors daugiau?

VPR: Taip, pagrindine mintis buvo tesiog pristatyti albumą kitaip. Bet iš dalies išties egzistuoja skirtumai, skirtingos temos, kažkuo skirtingas skambesis, galima netgi sakyt,i kad kiekviena dalis turi savo dominuojantį kūrėją.

HHLT: pataisyk jeigu klystu – mano ausim pirmoj daly dominavo Liežuvis, o ko tada galima tikėtis iš kitų?

VPR: taip, dėl Liežuvio tu ko gero teisus. Pirmą dalį mes skyrėm mūsų ištikimiems fanams. Jeigu bandyti rasti temą arba bendrą konceptą – tai tarsi bandymas suprasti save, padaryti savo gyvenimo ir asmenybės analizę, apie buvimą atskirai, toli nuo draugų ir šeimos… vėlgi apie vienatvę.

O ko tikėtis iš antros… mhh man atrodo, kad geriau nieko nesitikėti… ir būt nustebintu… galiu tik pridurti,  kad ji ko gero bus apie pabėgimą nuo savęs, apie hedonizmą. Matai nuo 2012 mes turėjome daug medžiagos, bet dėl išsisklaidymo laike, kurybos periodai buvo labai skirtingi, jie nekaip nesutilpdavo į vieną albumą. Ko gero tai ir buvo dar viena priežastis, kodėl mes nutarėm padalinti albumą. Nes kitaip tai gautųsi dar vienas rinkinys, savita antalogija, taip kaip tai atsitiko su Odisėja, į kurią mes sudėjome mūsų kelių metų kūrybą. O pas mus Lietuvoj ir taip daugybė tokių albumų, jie būna ganėtinai nepagrįsti, ne labai įdomūs, o mes norėjome kažko kito. Plius vėlgi daug ką šiame pasaulyje galima padalinti į keturias dalis, dieną, metų laikus, dimensijas, pagrindines kompaso kryptis..

NAUJAUSIĄ DAR VISAI ŽVIEŽIĄ 2 EP DALĮ RASITE http://despotinfam.bandcamp.com/album/vienas-2-4

HHLT: Jeigu būtų galima taip pasakyti paskutiniu laiku Lietuvoj pasirodo daug naktinių albumų, tamsūs, niūrūs, skirti tarsi vaikščioti naktinio miesto gatvėmis – tik tu ir tavo vienatvė. O kaip tau atrodo, koks yra jūsų albumas ?

VPR: na matai, ko gero laikai tokie… Ir tai ne vien dėl to, kad ruduo, bet tai gan tamsūs laikai geopolitiškai, konfliktai, karai, žmonių nelaimės, finansinės problemos… ir tokių prošvaisčių yra tikrai nedaug. Mes kaip galim bandom išlaikyti save tokiais, kokiais buvom daug metų atgal… Žinai, vienas žmogus internete labai gerai pakomentavo mūsų kurybą:  „kad mes esame vienintėliai išlikę šių laikų hip hopo romantikai“ aš labai norėčiau, kad taip ir būtų.

HHLT: Labai dažnai grupėms, be vieno ryškaus lyderio, labai sudėtinga išsilaikyti kartu, tam yra daug pavyzdžių, kaip užsieny taip ir pas mus. O kaip tai pavyksta jums,  nežiūrint į atstumą, šeimas, darbus … Tiek metų būti kartu, kurti, bendrauti.

VPR: Taip, būtent tai ir buvo pagrindinis iššūkis – surinkti visus kartu. Mums pavyko rasti vieną bendrinančią visus tema , tai kas visiems grupės nariams yra aktualu ir suprantama, tai kuo labai dažnai gyvena mūsų klausytojas – vienatvė. Būtent vienatvė suvedė mus kartu, mūsų muzika, internetas… tai, kad mes buvom ir esame draugai, atskiri pokalbiai, reti susimatymai, Londonas, Vilnius, Berlynas.

HHLT: bet kad tokia sistema veiktų turėtų būt kažkas, kas visus priverčia judėti, savitas diktatorius?

VPR: taip, aš suprantu ką tu turi omeny. Ir  tikrai žinau, kas tą vaidmenį atliko pas mus  – Shmėkla, būtent jis priversdavo netgi mane daryti, judėti į priekį. Jeigu ne jis, albumas tik taip ir liktų kaip krūva nedadarytų demo gabalų, kurie paskęstu mūsų gyvenimų rutinoj.

HHLT: gal gali dar kartą – kas laukia tų, kas įsigis visas keturias albumo dalis… ir ar bus fizinė albumo versija?

VPR: žinok užtenka įsigyti per bandcampą tris albumo dalis, kad gauti visas 4, albumą CD pavidalu. Taip pat aišku po to vėlgi bus galima įsigyti tiesiog albumą… Mes paskaičiavom,  kad 9eurai, kuriuos remejai išleis ant trijų dalių pilnai padengs jo pagaminimą ir siuntimą – taip mes norime atsidėkoti istikimiausiems.

HHLT: O kaip dėl šių laikų trendų? Neatsirado noras išleisti albumo kasetės arba Vinilo pavidalu?

VPR: Tikrai vinilą netgi labai norėčiau išleisti, vien dėl to, kad jame tiek daug stiprių semplų, ir jis tikrai būtų vertas kolekcijos egzempliorius. Juo labiau pats renku megstamiausius albumus tokiam formate. O kas dėl kasečių – iš tiesų ne iki galo suprantu šios mados, čia ko gero dalis šios senų laikų nostalgijos, dalis boom bap, užmirštos grupės, boomboxai, apsirengimo stilius, purvinas garsas. Man netgi atrodo, kad pas jaunąją kartą, tai tarsi įgyta nostalgija, dalykai, kurių jie nepatyrė, nostalgija laikams iki jų… ir taj yra fenomenas, As ji suvokiu kulturiniu poziuriu, nes domiuosi ir nagrineju, bet jis mane vistiek stebina.

Na gal ir tiek šiam kartui, taj buvo tik dalis mūsų pokalbio, tik tai kas vienaip arba kitaip liečia naują Despotin Fam albumą, jų planus, mintis per vieno nario prizmę. Vienas už visus.

O kaip jums naujas Despotin darbas? Ką manot?

Žymos

Susiję

2 komentavo

  1. Na, klaidų čia netrūksta, bet viskas atleidžiama, svarbu kad išvis kas nors rašo apie repą Lietuvoj.
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close