AlbumaiInterviuNaujienos

Devyniasdešimtieji grįžo jau ir antrame SLJ ir HDZ EP. Interviu

slj hdzPraėjusiais metais, pasirodant SLJ ir HDZ Straight From the past Vol 1” remiksų albumui – nežinojome ko tikėtis ir galiausiai išklausę devynesdešimtųjų ritmo darbus, sakėm “sudėtinga išrasti dviratį, bet ištobulinti visada galima” – pasikartosim. Skirtumas tik tas, kad šį kartą beat meikeriai jau tik dar mažiau išradinėja ir daugiau tobulina, galėdami atsispirti ir kartu palyginti naująjį darbą su ankščiau sukaupta patirtimi. Ta proga ir išgirdome atsakymus apie naująjį EP iš abiejų beat meikerių.


Kuo skiriasi “Straight From the past Vol 1” nuo Vol 2?

SLJ: Manau, kad antroji dalis labiau subrandinta. Jei prieš išleisdami Vol 1 net nesitikėjom tokio susidomėjimo, tai kurdami Vol 2 jau žinojom, kad būsim išgirsti.

HDZ: Iš esmės mažai kuo skiriasi, nebent kūrinių skaičiumi ir bendru vibe. Skambesio prasme ši dalis yra pusiau tamsi ir niūri, pusiau linksma ir nostalgiška jeigu taip galima išsireikšti, plius dar turime vieną egzotišką prancūzų remix‘ą, kuris gimė netikėtomis aplinkybėmis.

Kokiomis aplinkybėmis?

HDZ: pirma padariau bytą ir neradus iš 100+ akapelų tinkamos, kolega iš Fist2Fist, Beep’as – atsiuntė savo kažkokį folderį, kuriame buvo gal 10 visokių akapelų. Tarp jų ir jau minėta prancūzų, pritaikiau ir žiūriu – “žiauriai gerai” (red. pastaba: daug riebesnis žodis buvo panaudotas)

SLJ & HDZKaip jūs pasirenkat gabalus, ar patarinejat, padedat vienas kitam?

HDZ: Dažnu atveju jau ant pagaminto byto ieškau jam tinkančios akapelos, jei tinka tai labai puiku, o jei noriu ant pačios akapelos pagaminti kažką naujo ir sulipdyti bytą nuo pradžių tai visų pirma pasirenku akapelą kuri turi būti pakenčiamos kokybės, gražus plaukiantis atlikėjo flow, kabinantis priedainis, ir kas svarbiausia kad akapela nebūtų  ‚clean version‘ t.y. jog nebūtų cenzūruotas tekstas (kas pasitaiko labai dažnai) nes nuo to labai nukenčia visas gabalo vibe, man tas nepatinka. Kadangi aš turiu prikaupęs žymiai daugiau akapelų tai nenorom tačiau tenka dalintis su kolega. Iš tikrųjų kai kurių pogrindinių atlikėjų akapelas gauti yra labai labai sunku, kartais tenka kreiptis net ir  į užsienio remix‘ų fanatus.

SLJ: Ir taip, žinoma, kad jau vos turint pradinę demo versiją siunčiam vienas kitam ir klausiam nuomonės, patarimų. Pašalinė ausis labai padeda tolesnėje kūrybos eigoje.

Ar kilo mintis įtraukti ir mūsų MC, jeigu taip – kodėl atsisakėt?

SLJ: Labai nenorėjau išgirsti šio klausimo (juokiasi ir keikiasi). Bet dabar užbėgsim už akių ir išduosim paslaptį, jog taip, bus ir toks albumas.

HDZ: Kaip ir sakė SLJ – tikriausia tokia mintis kažkada virs realybe, nes su SLJ vis pasukam galvas o ką darysim kai išsisems visos turimos akapelos?  Tai tokiu atveju greičiausia ir darysim lietuvišką remix‘ų rinkinį ( žinoma jei atlikėjai noriai dalinsis vokalais).

Su kuo iš mūsų MC norėtumėt padirbėti, kas tiktų pagal jus?

SLJ: Aš esu labai laimingas, kad dirbu su tais, kuriais ir noriu ar net nesvajojau: Fist 2 Fist Clik chebra, Svaru. Didžioji dalis kūrinių jiems ir tenka. Norėčiau padirbėti su Ade, padaryti daugiau gabalų su Micro One, Ra bei dar keletu jaunų talentingų atlikėjų.

HDZ: Iš tiesų su kuo norėjau su tuo jau ir esu padaręs bendrus projektus, tačiau iš to, su kuo nesu tai norėčiau sukalt bendrus feat‘us taip pat su Ade, SID3000 ir Svaru.

Ar norėtumėte “prasieiti” per Lietuvos hip hop’o primirštą klasiką?

HDZ: Jei tik atlikėjai pasidalintų savo apdulkėjusiomis akapelomis mes visada už.

SLJ: Iš tiesų labai gera idėja. Reikės ją apmąstyti.

Ar bus vol 3?

SLJ: Taip bus. Ir dar daugiau.

Ar rodysit plačiau nei Lietuva?’

HDZ: Taip, mus aktyviai promote‘ina vienas Lenkijos hiphop‘o portalas. Taip pat manau reikėtų  šiek tiek ir patiem pasireklamuoti Europos ir JAV hiphop‘o blog‘uose.

Ar pradėję kurti vol2 jau turėjot viziją kokią armosferą jis turės?

SLJ: Kurdami albumą mes net nežinojom jo galutinio tracklist’o ir gabalai viso to procese keitėsi ne kartą ir ne du, todėl tikrai nežinojom, kaip skambės užbaigtas albumas. Tik pabaigę remix’us sudėliojam taškus ant i.

HDZ: Asmeniškai man visada labiau norisi sukurti tamsią, gatvinę, laužytą atmosferą, tačiau jei pavyksta sukurti kitokios koncepcijos remix‘ą – irgi gerai. Man svarbiau yra kokybė nei bendras albumo vibe.

Ko reikia bytams, kad jie nebūtų “kisielius”, kaip kažkada sakėt?

SLJ: Manau svarbiausia yra bendra beat’o atmosfera ir labai svarbus dalykas yra būgnai.

HDZ: Šaižių hat‘ų, trankių snare, storų kick‘ų, catchy sample‘o ir gilaus bass.

Pirmasis EP tikrai susilaukė daug dėmesio, tarp skambėsio megėjų ir tapo dažnu pasirinkimu, lydinčiu kelionėse, ausinėse ir automobilyje. Neskubam su vertinimu, reiks dar kelis kartus perklausyti, ką rekomenduojame ir jums – tačiau panašu, kad ir antrasis blynas taip pat neprisvilo ir tikimės beat meikeriai pasieks daug kolonėlių ir ne tik Lietuvoje. Lieka tik palinkėti šaižių hat‘ų, trankių snare, storų kick‘ų, catchy sample‘o, gilaus bass, gerų būgnų ir klausydami šio – lauksim naujų darbų.

Visus SLJ ir HDZ darbus, įskaitant ir abu remix’ų albumus rasite soundcloude https://soundcloud.com/slj-hdz

 

Žymos

Susiję

One Comment

  1. Ačiū už interviu. Beje, netolimoje ateityje planuojame paleisti albumą fiziniu CD pavidalu (labai ribotas kiekis). Jei kažką domintų įsigijimas – rašykite tiesiai mums į Soundcloud arba privačia žinute Facebook 😉
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close