Įdomu!LyrikaStraipsniai

Didžiausias žodynas Hip-Hop'e

Matt Daniels yra dizaineris, programuotojas, duomenų specialistas gyvenantis New York’o meste.. Jo atlikti darbai įskaitant Etymology of “Shorty” ir Outkast, in graphs and charts. Jis nusprendė atlikti tyrimą “Hip-Hop žodynas” (vocabulary of hip hop artists), ir štai ką jis rado. – Gegužę 2014

Literatūros elitas mėgsta cituoti Šekspyro žodyną: per visas jo knygas, panaudota 28.829 žodžių, tai rodo, jis žinojo daugiau, nei 100,000 žodžių ir, be abejonės, turėjo didžiausią žodyną, bet kada.

Aš nusprendžiau palyginti šiuos duomenis su populiariausiais hip-hop atlikėjais. Aš panaudojau kiekvieno atlikėjo 35,000 žodžių. Todėl produktyvūs atlikėjai, tokie kaip Jay-Z, galėtų būti lyginami su naujesniais atlikėjais, tokiais kaip Drake.

Skaičius unikalių žodžių siekia 35,000

lentele

 

Užrašai/šaltiniaiVisi tekstai yra paimti is Rap Genius, bet tik iki 2012. Su naujesniais duomenimis, bei keliais dabartiniais atlikėjais man nebuvo galima atlikti tyrimo.

35,000 žodžių viršeliai 3-5 studijiniai albumai ir EP. Įskaitant mixteipus jei atlikėjas nesiekė 35,000 žodžių. Tik keli atlikėjai neturi pakankamai oficialios medžiagos kurią galėtų priskirti (pvz., Biggie, Kendrick Lamar). Kaip etalonas, aš įtraukiau duomenų taškus Šekspyro ir Hermano Melvilio, naudojant tą patį metodą (35,000 žodžių per keletą pjesių Šekspyro, o Melvilio pirmojoje 35,000 Moby Dick).

Kaip etaloną, aš įtrauktiau taškus Šekspyro ir Herman Melville, naudojant tą patį metodą (35.000 žodžių per keletą pjesių Shakespeare pirmoje 35.000 iš Moby Dick).

Aš atlikau tyrima vadinamą token analysis kad ištirt atlikėjų žodyną. Kėkvienas žodis yra skaičiuojamas kaskart, taigi (Ang.), pimp, pimps, pimping, pimpinare keturi skirtingi žodiai. Kad išvengti problemų su kabutėmis (pvz., Pimpin’ ir Pimpin), jos pašalintos iš duomenų. Tai dar nėra tobula… Hip-hop yra pilnas slengo, todėl sunku perrašyti (pvz., shorty ir shawty), sudėtiniai žodžiai (pvz., King shit)…

Tai visa dar tiesiogiai įdomu. Iš 85 atlikėjų rinkinio, pažiūrėkime kas yra viršūnėje

ar

Kai aš pradžioje paskelbiau šį tyrima, supratau Aesop Rock, perpratimas buvo pernelyg neaiškus. Hip-hop bendruomenė buvo šurmulyje, teigdamas noriu pasakyt, kad Aesop būtų #1. Be abejo, Aesop Rock yra smarkiai aukščiau už kitus atlikėjus mano repertuare ir aš tūrėjau jį įdėti į lentelę. Tiesą sakant, jo nuotrauka tūrėtų krypt toli i dešine (aš per tingus ir tiesiog neišskyriau lentelėje, taip kaip tūrėtų būti išskirtas).

26792023

Wu-Tang Clan yra #6, tai tiesiog įspūdinga, kai 10 narių, su visiškai skirtingais stiliais sugeba suderinti lyrikas. Įsidėmėkite faktą, kad GZA, Ghostface, Raekwon ir Method Man, soliniai darbai taipogi yra top 20 – Visų pirma, GZA yra #2. Galbūt jų nesuskaičiuojamos valandos studijoje kartu (ir RZA pagalba) padeda su žodynu vienas kitam.

Pažiūrėkime atidžiau Wu-Tang penkis studijinius albumus, kad suprastumėme geriau kiekvieno atlikėjo įnaša. Šioje lentelėje pavaizduota kiek panaudota lyrikos (teksto) iš kėkvieno nario procentais.

Kad suprasti kiekvieno reperio žodyna (# unikalių žodžių) Wu-Tang’ų pirmuose penkiuose albumuose, as pasirinkau 3,500 žodžių ribą kiekvienam nariui. Šiuo atveju negalėjau įtraukti Ol’ Dirty Bastard, Cappadonna ir Masta Killa, kurie turi ne tiek daug eilučių Wu-Tang darbuose.

U-God ir GZA aiškiai peržengia grupės vidurkį. Raekwon ir Method Man yra mažesnis vidurkis palyginti su kitais nariais, bet pripažinkime, jog jie aplenktų daugumą atlikėjų Hip-hop’e.35

Paliekant Wu-Tang’ų dominavimą, kiti tyrs atlikėjai nėra taip gerai žinomi. Iš trijų, Kool Keith turi labai įvairų žodyną. Kad suprastumėte jo darbą paklausykit jo albumo su didžiausiu žodynu: Dr. Octagonecologyst. #2 ir #3 yra du gana underground’iniai atlikėjai. Jamaikiečių kilmes reperis Canibus ir Pietinių pagrindų grupė CunninLyguists.

1415

Be abejonės E-40 yra top 20; jis laikomas slengo išradėju. Štai keli dėl kurių jis atsakingas: all good, pop ya collar, shizzle, ir you feel me.

#15, Outkast, gilus žodynas tikrai atlieką funkciją jų stiliuje: dažnai naudojamas (pvz, ATLiens, Stankonia), pietinis kirčiavimas tęsiant žodžius (pvz, nahmsayin, ery’day), ir made-up slengas (pvz., flawsky-wawsky).

Kaip ir tikėtasi, kiti pietų pagrįsti aktai nėra Outkast stiliuje. Pažvelkite į regioninę skalę žemiau:

Pietūs turi mažiausią vidurkį (4,268) o rytai turi didžiausią (4,804). Iš tikrūjų tik 4 iš 17 pietinių atlikėjų lentelėje yra aukščiau vidurkio. Mano spėjimu, taip yra todėl, kad tai muzika raginama Crunk ir atsako stiliaus, todėl yra daugiau pasikartojamų žodžių.

2633

Abu reperiai yra žinomi dėl savo repavimo greičio, gera matyt, kad jų ženklai yra tokie kaip lyrika ivairūs, kaip ir jų bendraamžiai.

Ir keliaujant į lentelės rinkinio apačią:

67687172

Keli iš žinomiausių vardų hip-hop’e buvo apačioje 20%. Pažiūrėkime į lentelę kitaip:

Nors Lil Wayne niekad nebuvo liaupsėjamas dėl tektų sudėtingumo, aš tikėjausi 2pac, Snoop ir Kanye, jog bus gerokai virš vidurkio.

Tai taipogi nieko nereiškia, jog Drake, vienas iš populiariausių atlikėjų yra 83 lentelėje.

85

#85 yra paskutinę vietą imantis DMX, bet tai netūrėtų jo sumenkinti.

Taigi, ką visa tai reiškia?

Šaltinis:

http://rappers.mdaniels.com.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/

Susiję

2 komentavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close