Interviu

DJ EASY – NAKTINIS KOŠMARAS Vilniaus pogrindžiuose… (HipHop.lt 2005)

Penktadienio vakaras. Taip jau išėjo, kad prieš porą dienų man žvaigždės lėmė šyvakar, kartu su bendražygiu “Pusė Kentauro” a.k.a. Banjoos ( paklaustas, ka reiškia antrasis jo vardas, jis atsakydavo-“..ko aš tik nebandeez šiame gyvenime…” , nors man atrodo, kad pavadinimas kilo nuo muzikinio instrumento kuriuo Pusė Kentauro taip ir neišmoko groti- bandžos), keliaujam betono džiunglių gatvėmis link sutartos vietos. Diena buvo nekokia, prasidėjo ruduo, pusę dienos už lango lijo šlykštus lietus, darbe vėl milijonas atsakymų ir dar daugiau klausimų. Nuo ryto radijas skalija apie itin pavojingą saulės aktyvumą, žodžiu šūdas o ne diena. Na bet šūdas-ne šūdas, po valandos prasidės kita. Keliaudami tiek aš, tiek Pusė Kentauro tylim lyg prisėmę burnas vandens, bo aš tiek per dieną prisikalbėjau, kad nesugebėčiau apversti liežuvio ilgesnei frazei, o Kentauras matyt kaip visada kažkur gyvenimo prasmės ir savęs pažinimo pasaulyje…” …bus bajeris, jei vėl neileis…”. Po pusvalandžio klaidžiojimo suktomis naktinėmis gatvėmis, kuriose tvyro krepšinio aidai- mes atkeliaujame, prie durų, ant kurių nupaišyta didelė raidė G. “Gravity”- kelionės tikslas pasiektas.

 

Už sunkių durų mus pasitinka žavinga bilietų pardavėja ir apsaugos vyrukas. Mergina praš0 spaltažodžio į ką aš atsakau”….plius vienas” . Sargas apžiūri kuprinę ( įdomu ar VanHelsingas sugebetų prasmukti vidun? ), ir nieko draudžiamo neaptikęs praleidžia žemyn. Laiptų gale – ilgas ir siauras koridorius, vos apšviestas ir suvaržytas žemomis lubomis, tad eiti tenka gal atidžiai. ( teko girdėti, kad tai puiki apsauga prieš grėsmingus krepšininkus, įdomu ar padeda…). Girdisi triukšmas, kuris žingsnis po žingsnio transformuojasi į pragaro muzikos garsus. Tik įėjus pamačiau Quazarą, kažko dviem rankom beieškančio savo nešulyje, o kitom dviem valgantį ryžius pagaliukų pagalba. Matyt ruošia dar vieną mišinį šios irštvos lankytojams.

 

Atidavęs apsiaustą, kartu su pakeleiviu prisiparkuoju prie staliuko šalia arenos.Žmonių kol kas nedaug, kai kur sėdi kažką aptarinėdamos poros, kažkas bando šokti ritualinius šokius su stiklinėmis rankose, aplink zija irštvos darbuotojai, besiruošiantys apgulčiai. Apsirūpines apynių kompotu imu stebėti situaciją.Quazarą prie altoriaus pakeičia kitas jaunas raganius Walkman, jo garsai kitokie, bet kažką smagaus juose randu ir sau.. Arenoje daugėja šokėjų,tarp kurių pasitaiko net labai smagių ;).Pusė Kentauro žaidžia su savo mobiliaku, o aš mastau apie ateitį ir visas tas baisias istorijas, kurios gaubia šią vietą…uuu. Šalia kažkoks barzdotas bičas pradeda klausinėt manęs, kaip man tokia muzika ir t.t.Ir klausinėja kažkodėl angliškai, nors pats neabejotinai yra vietinis…. Taip bekalbėdamas kitoje arenoje išvystu DJ Mamania, savo seną draugą, su kuriuo kaip tik ir tarėmės susitikti. Jokių ginklų ant jo nesimato, gudrus senas vilkas. Šalia jo stovi ištikima nimfa angelo veidu ir amazonės siela. Oi jaučiu ne viena furija bandžiusi prisigretinti prie Mamanios krito nuo jos ranku…;))

 

Priėjęs Mamania praneša, kad šio vakaro vinis ir pagrindinis naktinio košmaro personažas atvyks kiek vėliau, nes kažkur Amsterdame dingo jo plokštelės ir dabar jos atvyko su paskutiniu lėktuvo reisu, taip kad viskas ore ir mes neužilgo galėsim su juo pabendrauti. Gerai, kad pas Mamanią šiandien “šneki” nuotaika, bus kam pakalbinti svečią ( matyt mūsiškiai vistik laimėjo kašį ).

 

Muzika darėsi vis keistesnė ir keistesnė, vis rečiau pasitaikydavo malonesnis garselis, panašu, kad ateina laikas…Kitoje arenos pusėje pastebiu Mamanią kviečiantį mane kažkur link durų tamsiame kampe…

 

Na o dabar iš pasakos į realybę. Aš, Mamania ir jo žavi bandražygė atsidūrėm ramioje patalpoje. Prieš mus- šio rašinio pagrindinis personažas George Evelyn, kitaip žinomas kaip EASE – ‘Experimental Sample Expert’, tokio projekto NIGHTMARES ON WAX viena antroji. Jis paprašė, kad jam atneštų atsigerti, Mama paaiškino kas mes per vieni, paėmė autografą ant NOW vinilo ir laikydamas rankoje mikrofoną pradėjo kamantinėti:

 

M:Teko skaityti, kad pastaruoju metu Tamsta sekdamas kitų hip-hop veikėjų pėdomis, na pvz tokių kaip Del Tha Funky Homosapien, vis daugiau laiko praleidi žaisdamas kompiuterinius žaidimus, o ne pūsdamas.Ar tai tiesa?

EASE: Ko gero taip, bet kompiuteriniai žaidimai lydi mane visą gyvenimą , jau nuo 12 metų tai mano mėgstamiausias laiko leidimo būdas .Ypač mėgstu futbolo žaidimus, aš didelis jų fanas.Bet pūtimas taip pat nėra pamirštamas.

 

(Komentaras: Panašu neklydau, dėl šios dienos Mamanios kalbėjimo nuotaikos, bet ir svečias šnekus pasitaikė , oi jaučiu prikalbės jie, teks dar vienam mūsų kolegai bemiegę naktį apturėt visą tai tvarkant …)

 

M: Ko gero Jums sakė, kad Lietuvoje Jus turite daug gerbėjų. Jūsų senesni albumai, tapo kultiniais jų gretose. O ko jiems laukti ir tikėtis artimiausiu metu iš NOW stovyklos?

EASY: Malonu girdėti. Aš ką tik pabaigiau naujo albumo įrašus, jei viskas gerai jis pasirodys sausį arba vasarį, o darbinis jo pavadinimas “… out of saund” ( Komentaras: pavadinimas netikslus ), kaip tik šianakt galėsit išgirsti keletą kūrinių. Kitas reikalas, tai mūsų leiblas, mes jį pavadinom WAX ON, jis skirtas naujiems jauniems atlikėjams, mes norim atitraukti juos nuo kompiuterių į platesnius vandenis. Reikia prasukinėti naujus vardus. Taigi tai dar vienas naujas mūsų produktas. Be to prodiusuoju kelis naujus albumus. Taigi ateinančiais metais bus daug įdomių dalykų iš NOW stovyklos.

 

M.: Neperseniausiai Lietuvoje grojo toks vyrukas Matt Black iš manau Tau gerai žinomos grupės Coldcut. Mes buvom paderę su juo nedidelį interviu. Ir jame buvo tokia frazė , kad Lietuvoje ko gero žmonės nejaučia ar nežino skirtumo tarp hip hopo ir trip hopo. Kaip tik vakar skaičiau nedidelį straipnį apie Tamstą , kur pasakei, kad hip hop ir trip hop- tai tas pats dalykas. Gal galėtumei plačiau išdėstyti nuomonę šiuo klausimu?

EASY: Man trip hopas, tai tiesiog dar vienas leiblas arba žurnalistinė kategorija rašant apie muziką, tam kad lengviau būtu istatyti tam tikrą skambesį į rėmus. Asmeniškai aš niekad nebuvau trip hopo fanas, aš atėjau iš hip hopo. Mano pasirodymuose galima išgirsti daug hip hopo, raggos… Tai ką daro NOW, tai tiesiog viena iš hip hopo formų… O žmonės mėgsta dėliot daiktus į mažas dėžutes, taip ir atsiranda tokie terminai kaip progresive hause arba trip hop. Tai natūralu.

 

(Komentaras: Jeigu kam teko vartyt antro NOW albumo viršelį “Smoker’s Delight ” (1995), jūs ko gero matėte žodžius skirtus šitai temai, taigi po tiek metų įsitikinimai nepasikeitė ).

 

M.:Kiekvienas Jūsų albumas- tai vis kitokia nuotaika, kitokia atsmosfera. Koks bus naujasis albumas, kas dominuos ir virs jame? Tu minėjai tokį terminą kaip inteligentiškas hip hopas,…kuo skirsis jis nuo senų darbų ?

EASY: Jeigu pamenat mūsų albumus, su kiekvienu jų mes daromės vis brandesni, augom, kaip auga vaikas, auga patirtis, mes bręstame. Tikiuosi, kad naujas albumas bus žingsnis į priekį. Viskas turi vykti natūraliai, nereikia forsuoti, muzika kaip ir žmogus turi pereiti visus etapus…

 

M: Gal galėtum paminėti patį brandžiausią darbą kurį išleidai per gyvenimą?

EASY: Manau, kad pats barndžiausias darbas kurį įrašysiu ir didžiuosiuos bus išleistas tuo met kai aš nebekursiu muzikos.Tikiuosi taip niekada neatsitiks.Hip hopo tikslas kažko siekti, jeigu nebelieka ko, kam tai reikalinga?Jei šnekėti apie tai kuo didžiuojuos, tai ko gero būtų “Hights Interlude” arba “Aftermath”dainos, kurių dėka žmonės sužinojo apie NOW.

 

M. Bendas darbas su viena iš hip hopo legendų- De La Soul, kaip viskas įvyko..?

EASY: Tiesiog turėjau Posdnuos, aš kažkada buvau siuntęs jiems savo gabalą kasetėje. Daina jam labai patiko ir jie pasiūlė irašyti ją pas juos studijoje NY. Taip pakliuvau už vandenyno. Pagrindinis dalykas- bandymas kažką daryti.Tai buvo labai svarbu man, juk tuo metu kai būdamas dvylikos pradėjau klausyti hip-hopą, galėjau tik svajoti pakliūti i NY, o po šešiolikos metų aš jau ten ir rašau dainą su vaikystės dievaičiais.Tai tiesiog nuostabu.

 

M. Prisimenant De La Soul, praeitą kartą kai man teko matyt jų pasirodymą, jų Dj grojo iš kompaktų.Tu naudoji vinilus, bent kiek teko matyti. Kokia Tavo nuomonė apie tai, kad muzika darosi vis dažniau ir daugiau skaitmeninė?

EASY: smeniškai aš derinu abu šiuos dalykus, bet aš visada naudoju vinilus. Kai pastaraisiais metais grojau su Jazzy Jeffu, jis turėjo su savimi septynias vinilų dėžes, o kai prieš mėnesį grojo mano gimtame miestelyje, naudojo jau kompaktinius diskus. Tai nėra tas pats, toli gražu. Neturiu nieko preš naujas technologijas, kad jausti muziką, reikia derinti abu dalykus- analoginį ir skaitmeninį. Seni dalykai naujuose visada labai gerai, dėl technologijos antplūdžio aš kartais jaučiu nostalgiją. Asmeniškai aš groju irgi kelis kompaktus, bet be vinilų negalėčiau…

 

M.: Katik sakei, kad šiandien grosi kelis cd, ar tai bus kažkas naujo, neišleisto?

EASY: O taip, aš turiu kelis naujus NOW gabalus, taip pat kelias leiblo naujienas. Taip pat turiu kelis albumus su savim, gal kokius keturis cd , bet visa kita- tai kokie 70 vinilu ( Komentaras: rodo į didelę tašę kambario kampe ) ir dar kruvelę kuprinėje…

 

M.: Iėjęs į klubą išgirdau istoriją, kad buvo dingusios Tavo plokštelės. Vieną kartą vienam klubo svečių, jei neklystu iš Graikijos, buvo dingusi visa tašė su vinilais ir jam teko groti iš cd kurie buvoi kuprinėje. Kas nutiko su tavo bagažu…?

EASY: Ne, jei mano vinilai aerouoste nebūtu atsiradę- tikrai negročiau, nes sukti visą vakarą kelis diskus, mano manymu yra vagystė iš publikos… tiesiog paleisti albumą…nesamonė. Aš atvažiavau, kad daryti show, kad pralinkisminti publiką-toks yra mano tikslas.

 

M.: Puiku. Tu jau esi grojęs šiame klube.Klausimas būtu , ką pameni apie tą savo grojimą, kokie prisiminimai liko?

EASY: Atsimenu, kad tai buvo gerai praleistas laikas, atsimenu, kad aš tiesiog grojau, grojau su viena mintim- padaryti geriausią savo pasirodymą. Aš visada taip darau. Aš turiu dėžę muzikos ir nežinau ką ir kaip grosiu… ir aišku pamenu krūvą gražių merginų…

 

M.: Gal dar kelis žodžius savo fanams Lietuvoje, nes jų vis daugiau ir daugiau pas mus…?

EASY:Tikiuosi, kad aš dar atvažinėsiu ne vieną kartą pas jus į svečius. Norėčiau, kad išvystumėte gyvą visos mūsų grupės pasirodymą, nes tai kaškas kito, nei tiesiog grojimas.Ačių už palaikymą , naujas albumas po naujų metų, jeigu kam kils kokių klausimų- apsilankykite mūsų puslapyjewww.nightmaresonwax.co.uk, viso.

 

Sudėję atgal diktofoną, paspaudę paskutinį kart ranką ir paėmę džinglą radijui, mes draugiškai palikom kambarį. Geras gavosi intervas… Kitame arenos gale vis dar sėdėjo Pusė Kentauro, šnekučiavosi su tuo barzdočiumi, panašu rado bendrų temų…Ko gero tai strategiškai naudinga veta, visi eidami pašokt stato ant mūsų staliuko savo bokalus ir jie ne visada tušti… ( juokauju).

Ka gi artėja pagrindinis reginys, vakaro vinis. Prie Dj altoriaus atsistoja ką tik kalbintas EASY. Kažkur po video projekcija jau matosi jo marga kepurėlė…Pradejęs ganėtinai ramia raggos doze, smagiai palaipsniui papildė ją eksperimentikos doze, po to- daugiau vėl tradicinio skambesio. Publika šėlsta, nažiurint į tai, kad lyginant su preiš tai grojusiu dj- tai visiškas ramiakas. EASY puikiai laviruoja tarp skirtingų muzikinių stilių lipdydamas juos į bendrą krūvą.Smagu… Aikštelėje vis daugiau pažytamų veidų, atmosfera prisipildo labai artimu dušiai garsų vėriniu. Ko gero ne toks jau tai ir naktinis košmaras, kaip galima buvo manyti. Gera muzika, malonūs žmonės, ganėtinai jauki irštva.Atėjo laikas traukti atgal, laikas palikti šią neįprastą man vietą pripildytą nuodingų dujų vadinamų “tabaco”… Indėnai vis dėlto atkeršijo mums už sunaikintas žemes…Palieku priplaukusį Kentaurą prie staliuko, atsisveikinu su keliais pažystamais sutiktai pakeliui link rūbinės ir pirmyn į gatvę pilną naktinių taksi. Man taip patinka naktinis Vilnius….

Autorius Miron ir Mamania

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close