AtlikėjaiĮdomu!Straipsniai

DJ Mamania groti norėtų ir po dešimt metų (HipHop.lt 2007)

Jau dešimt metų plokšteles sukantis vienas geriausių Lietuvos diskžokėjų  DJ Mamania ant scenos save įsivaizduoja ir po dešimties metų. Išpopuliarėjus Hip-hop muzikai, pašnekovas ne tik kviečiamas koncertuoti ant tos pačios scenos kur pasirodo pasaulio žvaigždės, bet ir dėsto paskaitas jauniems muzikos mėgėjams, o svarbiausia – nepamiršta lietuviškų šaknų.

Festivalio „Splash 2007“ gerbėjas

Šiuo metu DJ Mamania vis dar gyvena neseniai Vokietijoje vykusio hip-hopo festivalio „Splash 2007“ nuotaikomis.

„Prie Leipcigo yra didžiulis ežeras, o jame – tarsi pusiasalis, kuriame tris dienas vyksta viskas, kas susiję su hip-hopu, – įspūdžiais dalinosi pašnekovas. – Pastatyta viena scena ir keturios didžiulės palapinės, kur grupės gyvai groja ne tik hip-hop, bet ir regie, funk stiliaus muziką“.

Ten važiuoju jau šeštus metus. Va, turiu juostelių kolekciją, pora jau nutrūko, – kalbėjo jis, rodydamas ranką, papuoštą medžiaginėmis apyrankėmis. – Iš pradžių važiavau, nes mačiau daug reklamos ir įrašų taip pat todėl, kad ten labai „faina“, todėl nuvažiavome trise su draugais. Kitais metais važiavome penkiese, dar kitais – devyniese, po to – jau trisdešimt žmonių“.

Ant scenos – šalia garsenybių

Nors renginyje, pasak DJ Mamanios, dalyvavo daug gerai žinomų grupių – kaip „Snoop Dog“, „Redman“, „The Roots“ –  jis taip pat trumpam užlipo ant scenos. „Šiemet turėjome galimybę šiek tiek pagroti, bet esmė yra pasižiūrėti, pasigrožėti, gal net pailsėti, – pasakojo pašnekovas. – Nakvojome palapinėse, pasiėmėm  žvejo kėdutes, grilį, taigi tikrai turėjome, ką veikti“.

Pašnekovas buvo nustebintas ne tokių garsių muzikantų priėmimu: „Net jei grupės nebuvo labai garsios, bet gerai grojo, buvo galima justi labai didelį jų palaikymą. Populiaresni atlikėjai yra kažkuo panašūs, panašiai bendrauja su publika, o mažesnio „kalibro“ grupės daro tai truputį kitaip“.

Pats DJ Mamania  sako, užsienyje dažnai nekoncertuojantis. „Į Kaliningradą, Estiją nuvažiuoju kas antrą mėnesį. Jei dar važinėju, reiškia, priima labai gerai, – šypsojosi jis. – Kartą per metus važiuoju į Ameriką. Los Angele padaro vakarėlį visiems, pasilinksminti ateina ir lietuviai ir užsieniečiai“.

 

 

 

Kuria lipdukus

Pagarsėjęs kaip grafitų mėgėjas, DJ Mamania sako, kad šiuo metu labiau susidomėjęs lipdukų kūrimu. „Lipdukai yra didelė kultūros dalis, tik pas mus dar nelabai prigijusi. Na, negi tau nebūna, kad gauni „fainą“ lipduką ir nori jį pasilikti?“ – šypsojosi jis.

„Kai važiavome į festivalį, padariau gal šimtą lipdukų su Lietuvos vėliava, kad žmonėms parodyčiau, kad tai yra ne Lietuvos, o Etiopijos vėliava. Ten buvo parašyta „Lietuva-Vokietija Splash 2007“ ir mes, visi lietuviai, juos užsiklijuodavome. Dar ant palapinės, kurioje grojo man labiausiai patikusios grupės, įėjimo vieną lipduką užklijavau“, – apie naujai atrastą pomėgį kalbėjo DJ`us.

Vasarą tapo dėstytoju

Žinomam diskžokėjui veiklos užtenka ir Lietuvoje. „Šią vasarą kiekvieną ketvirtadienį groju Palangoje, klube „Honolulu“. Taip dar nėra buvę, kad Palangoje kiekvieną savaitę vyktų hip-hopo renginiai, labai tuo džiaugiamės, – pasakojo DJ Mamania. – Dar koncertai su „G&G Sindikatu“, taip pat groju atskirai, spėjau netgi su Svaru keliuose seminaruose sudalyvauti, kur skaitėme paskaitas vaikams“.

„Susirinkdavo 30-40 moksleivių, o mes su Svaru pasakodavome jiems apie hip-hopą. Aš daugiau iš istorinės pusės, apie atsiradimą, apie inovatorius, o Svaras – apie „repavimą“, tekstus, kūrybinę pusę. Vaikai sėdi, klauso – jiems įdomu“, – džiaugėsi muzikantas.

DJ Mamanios nuomone, hip-hopo atstovams vis dar „klijuojamas“ chuliganų įvaizdis: „Tėvams atrodo, kad mes esame pikti, nes dainose yra keiksmažodžių. Natūralu, kad jie taip reaguoja“.

Tas pats grafiti, breikas – vaikams tai yra gerai. Jei jie bus užimti, nesėdės kieme, o eis į treniruotes, dalyvaus konkursuose ir tai jiems duos naujos patirties, gerai praleis laiką su draugais“, – kalbėjo vaikinas.

Rudenį – naujas albumas

Rudeniui “G&G Sindikatas” ruošia naują albumą.

Šiuo metu DJ Mamania ruošiasi koncertui Rygoje, „MTV“ gimtadieniui. „Grosime kartu su grupe „SKAMP“, apjungsime pajėgas ir padarysime gerą šou, – žadėjo jis. – O daugiau su „G&G Sindikatu“ dirbame prie naujo albumo, norime jį išleisti spalio mėnesį“.

„Albume bus galima įžvelgti, kokie buvome anksčiau, kaip skiriamės nuo kitų. Manau, kad skirsis tekstai, tematika, pati muzika bus kitokia. Ne dėl to, kad specialiai norėtume padaryti albumą kitokį, tiesiog, darome, kaip liepia širdis“, – kalbėjo jis.

Šis albumas nebus vientisas, tai bus geros muzikos kratinys, reikės gražiai techniškai pateikti žmonėms. Pavyzdžiui, albumas „Alchemija“ buvo vientisas, turėjo nuotaiką, aurą, parodė, kad albumas gali būti stiprus, kurį gali klausyti ir maži, ir dideli. O dėl naujojo… Žiūrėsime, nes kol kas save kritikuoti, kol albumas dar nėra išleistas, kažkaip keista…“, – šypsojosi DJ Mamania.

Nauji hip-hopo veidai

Pasak pašnekovo, Lietuvoje šiuo metu jau yra daug hip-hopo grupių, entuziastų, repuojančių žmonių. „Konkursuose dalyvauja įvairios grupės, radijo laidoje „Gatvės lyga“ figūruoja visiškai kitos grupės, nebe „ G&G Sindikatas”, – teigė jis.

Aišku, daugeliui iš tų grupių dar reikia padirbėti, kad turėtų savo skambesį, kažką naujo. Reikia, kad jos atrastų save toje terpėje, stengtųsi pateikti kažką savo, o ne būtų panašūs į kitus”, – patarė žymus diskžokėjas.

Klausytojų pakanka

DJ Mamanios nuomone, Lietuvoje per dešimt metų hip-hopo situacija labai pasikeitė: „Dabar rodiklis yra internetas. Apie hip-hopą tiek puslapių galima atrasti, žmonės bendrauja forumuose, keičiasi albumais, sunku net susekti. Mėgstu forumuose bendrauti, bet kartais pritrūksta laiko, o paaugliai jo turi, sėdi prie kompiuterių, bendrauja ir tai super“.

„Problema, kad Lietuva – maža šalis. Dauguma sako, kad klausytojų nėra daug. Jų yra, bet kai kurie nemėgsta eiti į renginius, gal jiems geriau namie klausyti, kiti nemėgsta lietuviško hip-hopo…Tokių skirtingų žmonių daug, ir sunku juos į vieną vietą sukviesti, kad kartu susirinktų, pasidžiaugtų“, – kalbėjo pašnekovas.

Tačiau dabar klubuose vyksta hip-hopo vakarėliai, per radiją transliuojama laida, leidžiami net du žurnalai, mano nuomone, tai jau didžiulis žingsnis. Pats „G&G Sindikatas” užaugo nuo tokių laikų, kol viskas po truputį išsivystė į didelį hip-hopą”, – pasakojo DJ Mamania.

Amžius – ne rodiklis

Prieš dešimt metų viskas buvo kitaip, tačiau kaip diskžokėjas įsivaizduoja save po dar dešimt metų? „Nežinau, ką darysiu kitą savaitę, o po dešimt metų…, – juokėsi jis. – Gal ir toliau save matyčiau DJ`aus amplua. Kai vesdavau laidą televizijoje, šnekėjau su DJ`ais, kuriems buvo virš 40, apie 50 metų ir mes rasdavome su jais bendrų temų. Nežinia, kas bus vėliau, bet tikrai neneigiu, kad ir po dešimt metų galėčiau būti DJ`umi“.

Be to, kalbant apie hip-hopo muziką, ji nuolat keičiasi, leidžia įgyti naujos patirties, atsiranda įvairių naujovių, tačiau matai, kad visame tame sukasi daug tų pačių žmonių. Taigi, galima sakyti, kad mano veikla yra, daugmaž, pastovi. Ir aš, tiesiog, džiaugiuosi, kad vis dar, po dešimt metų buvimo hip-hopo dj`umi galiu džiaugtis tuo, kas yra“, – šypsojosi DJ Mamania.

 

 

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close