Albumai

DJ SHADOW – "The Less You know , The Better" [Universal ;2011]

Užsakinėdamas Kid Koala albumą mano dėmesį patraukė naujo DJ Shadow albumo viršelis. Na va, vėl kažkokie robotukai – užskau. Nors iš tiesų reikia pripažinti kad paskutiniai Shadow darbai buvo nutolę nuo hip-hopo, bet surizikuosiu. Jeigu ką, tai bus gera dovana 😉

 

Ir štai, kad atsigauti po Kid Koala knygos ir albumo sukeltos nuotaikos nutariau paklausyti DJ Shadow naują darbą. Na kad melancholija pasitrauktu.

 

“Back to Front” – puiku, panašu kad Shadow nenuvils, daug žadanti pradžia greitai, energingai, netgi labai hip-hopiškai užkabino. Kas toliau? “Boarder Crossing” – rimtai sunkėja, griežtėja, galutinai atsibudau!

 

Trečioje pozicijoje ant Shadow sukurtos muzikos atsirado dar pora MC ir gana gerai žinomi – ponaitis Talib Kweli ir Posdnuos iš De La. Ir vėl gyvai bei spalvotai. Muzika gerai nuotaikai.

 

“I’ve been trying” – na kur aš tai girdėjau? Ramiau nei pradžia, bet nuotaikingai. Įdomus dainavimas ir po jo dar vienas panašios tematikos “Sad and Lonely” su panaudotu Susan Reed vokalu. Tokia a la DJ Shadow versija, bet vėlgi gavosi maloniai.

 

Šešta pozicija mane vėl prižadino, bet tuo pačiu atsirado ir nerimas kad hip-hopo po truputi mažėja. Tai ką Tom Vek ir Shadow padarė šiame gabale, jeigu ištraukus iš albumo konteksto – oi ne hip-hopas, tikrai ne. Tačiau pakrauna. Kas bus toliau?

 

“Tedium” – čia jau arčiau tiesos. Primena seną Shadow‘ą. Įdomiai!

 

“Enemy Line” – vėl gitarų akordai mušameji, vesternus primenentys akcentukai. Žodžiu normos ribose, visiškai logiškas “Tendium” pratęsimas. Įdomu yra tai kad čia norima parodyti Shadow įvairovę, tuo pačiu yra pakankamai sunku išlaikyti skirtingus dalykus po vienu stogu. Bet kol kas Shadow tai sekasi.

 

“Going nowhere” – seni semplukai ir kai tik turėtu prasidėti neblogas break’ovas gabalas – bac, tai tik intro.

 

“Redeemed” – vėl dainavimas, bet šį kartą kitaip. Visiškai neblogas gabalas kuris tarsi bando nuskaraidinti kažkur tolyn. Daug mažų smulkmenų, naujų pakopų, muzika transformuojasi, atgyja … ir štai jums ankščiau lauktas breikovas šmotas. Skanu!

 

Vienuoliktame gabale Shadow nutarė užsiimti bėgimu. “Run for your Life” – greitas tempas, daugybė garsų, viskas susipina ir auga. Puiku!

 

Kitas gabalas prasideda gana niūrokai. Žmogaus balsas rėkaujantis grąžinti daug visokių dalykų atgal. Tai tarsi savotiška poezija. Įdomu ar atidavė jam viską ko jis taip intensyviai ten prašė? Toks eksperementinis gabalas, bet ta pati formulė – pridedam>sunkinam>keičiam. Tai visada patikdavo, kam atiduoti iškarto viską?

 

“I Gota Rock” – šitą jau girdėjau ir ankščiau. Sunkus, bet geras. Tikra albumo bomba!

 

Keturioliktame gabale jau nebe sempluojama arba paskolinama. Čia sudalyvavo ponikė iš Little Dragon. Toks gana senamadiškas R&B vokalas iš SWV laikų su naujovišku pateikimu. Gal ir nieko, ne itin minkštas ir saldus, tačiau kažkaip nuramina, užhipnotizuoja.

 

Pačioje pabaigoje Shadow panašu kad nutarė užbaigti kai ką pradėjo albumo pradžioje. “Back to front” antra dalis ir paskutinio kūrinio pavadinimas “(Not So) Sad and Lonely” manau turėtų paaiškinti viską ką Shadow norėjo nuveikti su šiuo albumu.

 

Na ir štai, kai nutilo paskutinis akordas galima viską susumuoti.

 

Albumas netgi labai geras. Gal ne tiek standartinis kaip galėjo nuteikti pirmas albumo gabalas, bet čia DJ Shadow sugebėjo parodyti ant kiek jis yra spalvota ir atvira asmenybė. Tuo pačiu metu išlaikyti albumą albumu, o ne kokiu rinkinuku. Puikus darbas ir jaučiu kad reikės dar kelis kartus prasukti, gal dar ką nors atrasiu, kas ten žino.

 

Na o Jums – skanaus!


 

Tracklist:

 

‘Back To Front’ feat. Circular Logic

‘Border Crossing

‘Stay The Course’ feat. Posdnuos and Talib Kweli

‘I’ve Been Trying’

‘Sad And Lonely’

‘Warning Call’ feat. Tom Vek

‘Tedium’

‘Enemy Lines’

‘Going Nowhere’

‘Redeemed’

‘Run for Your Life’

‘Give Me Back The Nights’

‘I Gotta Rokk’

‘Scale It Back’ feat. Little Dragon

‘Circular Logic (Front to Back)’

‘(Not So) Sad and Lonely’

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close