NaujienosRenginiai

DJ šventė pavadinimu “The Block” tęsiasi. Šį penktadienį MONSTA

monsta3DJ Mamania ir DJ Swix jau antrą kartą buria urban ir hip-hopo muzikos mėgėjus po resoklubo “Studio 9” stogu. Visad linksmai, su naujausiomis savo žanro muzikos šviežienomis bei išskirtiniu svečiu iš užsienio. Šįkart vėl, kad ir iš netolimojo užsienio – latviškuoju DJ Monsta. Pernai metų Latvijos didžėjų konkurso “Red Bull Thre3style” laureatas kalba apie savo amatą bei vilnietiškąjį vakarėlį “The Block”

 Tavo pseudonimas skamba kiek gąsdinančiai. Ar pameni kaip jį gavai ir kas iš tiesų slepiasi po šiuo vardu?

Uoj… Tai įvyko prieš begalę metų! Pamenu kai dalyvavau viename pirmųjų didžėjinių čempionatų, neturėjau jokio pseudonimo ir tikrai nenorėjau būti tiesiog DJ Uldis Cirulis (tikrasis latvio vardas ir pavardė – aut. past.). Tuo metu keliavau su geru bičiuliu, žinot kaip būna, kad drasiau pataptų, ir pastarasis pasakė, kad šiandien aš būsiu DJ Monster. Nebuvo kur dėtis ir taip pirmą kartą buvau pristatytas kaip Monster. Dėl gan įprasto užvadinimo vėliau modifikavau į Monsta.

Gali būti, kad toks užvadinimas kiek iššaukiančiai apeliuoja. Daug kas išgirdęs DJ Monsta pseudonimą gali pagalvoti apie 2 metrų ūgio nuo galvos iki kojų ištatuiruotą tipą, tačiau taip toli gražu nėra. Kas iš tikrųjų slepiasi po šiuo pavadinimu – tai žmogus, kuris yra mažų mažausiai 110 % atsidavęs savo darbui.

Ar pameni savo pirmąjį didžėjinį grojimą? Kada tai buvo ir kokią muziką grojai tuo metu?

Tikrai pamenu. Tai buvo 1992 metais mokyklos vakarėlyje. Tuo metu mes grojome iš juostinių magnetofonų. Kaip dabar, taip ir tuo metu bandžau ieškoti kuo įdomesnių dainų ar sąskambių, kiek pamenu daugiausiai tai buvo techno stiliaus garsai. Labai gerai negalėčiau įvardinti grojimo detalių. Visgi tai buvo seniai ir nemažai streso tekdavo patirti grojant. Šiaip iš esmės tuo metu muzika turėjo visiškai kitokią reikšmę. Buvo sunkesnis prieinamumas prie įrašų; ir jei pavykdavo kažką rasti tarp pop ir rock muzikos stilių maišalynės – tai jau buvo didžiausias lobis.

Pernai metai galima sakyti, jog buvo DJ Monsta metai – laimėtas Latvijos “Red Bull Thre3style” čempionatas. Ar sunku buvo iškovoti šį titulą? Kas sekė po to? Ar keitėsi kas nors tavo muzikinėje veikloje?

Pernai metais tikrai man pasisekė, jog laimėjau Latvijos “Red Bull Thre3style” nacionalinį čempionatą. Buvo didelė garbė atstovauti savo šalį pasauliniame didžėjų konkurse, kuris vyko Azerbaidžano sostinėje Baku. Varžytuvės visuomet yra didis iššūkis – tu niekuomet nežinai ką užantyje yra paruošę tavo kolegos, o kartu ir konkurentai. Visuomet turi siekti tik geriausio rezultato. Visų pirma tai yra varžymasis su pačiu savimi. Turi daryti tai ko anksčiau esi nedaręs, išspausti viską kas atrodo buvo neįmanoma iki tol. Turi būti bent maža dalimi pats sau čempionas. “Red Bull Thre3style” čempionatas yra gan kietas riešutėlis – per penkioliką minučiu reikia išgroti mažų mažiausiai tris skirtingus muzikinius stilius. Be kita ko, viską reikia atlikti kuo sklandžiau muzikaliai, techniškai bei vienas svarbiausių momentų – būtina išjudinti publiką. Šis konkursas tikrai atneša daug pokyčių į muzikinius pasirodymus. Po pasaulinio čempionato Baku supratau, jog viską galima atlikti, viską, kas buvo neįmanoma. Viskam reikia tiesiog praktikos ir laiko.

Tai ką aš patyriau 2014 metais “Red Bull” didžėjų čempionate yra neįkainojama patirtis. Niekada negalvojau ir net nemanau, kad svajojau, jog turėsiu progą savo setą sugroti prieš savo didžėjines ikonas – Jazzy Jeff, Shortkut, Krafty Kuts, Skratch Bastid ar Z-Trip. Be kita ko, turėjau garbės visą savaitę dalintis savo muzikinėmis patirtimis su šiais scenos grandais. Tikra svajonė!

 

Galbūt tai nenaujiena, jog DJ Monsta turi begales mu

zikinių projektų už savo didžėjinio vairo. Vienas latvių kolega minėjo, kad gali sumaišyti bet kokius muzikinius stilius drauge ir tai išplaukia į vientisą gražų skambesį. Kur viso to paslaptis ir galbūt atskleistum kuris muzikinis projektas tau labiausiai patikęs ar palikęs įspūdį?

Nuo pat pradžių savo didžėjavimo karjeros teko išbandyti begales muzikinių stilių. Nors ir pradėjau nuo mokyklos vakarėlių, jau tuomet grodavau hip-hop’ą, hardcore breakbeat’ą, big beat’ą, techno, jungle, funk, jazz, beats, iš esmės elektroniką. Man apskritai patinka muzika ir niekada netapatinu savęs su paskiru muzikiniu stiliumi, žanras man neturi reikšmės. Taip pat kaip neapsiriboju vien tik grojimu – esu ir muzikos kūrėjas. Turiu daug projektų: su džiazo grupe, funk muzikos kolektyvu, elektroniniu folk bendu, hip-hopo atlikėjais, dainininkais, kameriniu orkestru, pučiamųjų ansambliu, choru, styginių instrumentų kvartetu… Gal net ne visus išvardinau. Turiu duetinių projektų kartu su pianistais, saksofonistais, perkusijos meistrais, netgi arfos atlikėjais. Didžiausias iššūkis buvo darbas drauge su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Kažkaip būtų sunku išskirti vieną projektą. Visi darbai buvo išskirtiniai ir unikalūs. Turėjau neįkainojamos patirties turuodamas su elektroninio folkloro kolektyvu Japonijoje, taip pat labai patiko funk-džiazo turas po Europą. Labai sveika yra atsiverti įvairiems muzikiniams stiliams. Kad ir ką bedaryčiau, visad integracinį pirmumą teikiu elektroninei muzikai.

Tai ne pirmas kartas, kuomet lankysiesi Vilniuje. Kokie atsiminimai iš šio miesto ar grojiminės refleksijos?

Paskutinis grojimas Vilniuje buvo gan išskirtinis. Teko pasirodyti “Lietuvos Teatro, Muzikos Ir Kino Muziejuje” kuomet vyko muziejų naktys berods. Kelis mėnesius ruošiausi šiam projektui ir vykau į pastarąjį muziejų atsirinkti lietuviškų akademinių kūrinių. Visus juos vėliau gyvai remiksavau ir grojau tame pačiame muziejuje. Visą vakarą grojau vien tik lietuvišką muziką ir jos perdirbinius. Tai buvo visiškas atradimas man! Jūs turite absoliučiai nerealią akademinės muzikos kolekciją, o ką jau kalbėti apie lietuviškąją 70-ųjų muziką – grynas funk skambesys.

Džiugu girdėti gerą žodį apie lietuvišką muziką. Taigi ko visgi žmonės gali tikėtis iš tavęs šį penktadienį “Studio 9” vakarėlyje “The Block”?

Neabejotinai žadu sugroti kelis savo “Red Bull Thre3style” setus bei pateiksiu tikrą hip-hopo, ir viso kas aplink šį žanrą, užtaisą. Nekanrtrauju akistatos su lietuviškąją publiką. Iki greito, Lietuva!

Paprastas ir nuotaikingas Latvijos patefonų didmeistris jau šį penktadienį pasirodys drauge su Lietuvos hip-hopo scenos atstovais DJ Mamania ir DJ Swix. Vilniaus “Studio 9” klube repo žanro atstovai judins visus su antrąja vakarėliu serijos “The Block” dalimi.

Lengvai rasi eventą čia -> https://www.facebook.com/events/1677961619117030/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close