Albumai

DJ VADIM – The Sound Catcher

2007 kovas nudžiugino dar vienu albumu. Tačiau leiskit iš pradžių pristatyti šios recenzijos „kaltininką“ – DJ Vadim. Tikras šio vyruko vardas Vadim Peare. Anot gandų, jis gimė Rusijoje, bet gyvena ir reziduoja Londone, tad galima teigti jį esant britų hip-hopo atstovu, nors mano manymu, jam tai būtų per siauri rėmai. Vadimas žinomas kaip puikus muzikos kūrėjas ir didžėjus, turi nemažai ir kitokių titulų. 1992 metais Vadimas pasirašo kontraktą su tuomet dar mažai žinoma, bet dabar tapusia kultine „Ninja Tune“.

1995 metais, kad būtų patogiau, po Ninja sparnu jis įkūrė nuosavą leiblą „Jazz Fudge“. kurio pavadinimas kartu su „Ninja Tune“ puošia daugumą Vadimo albumų ir projektų. Per savo gyvenimą Vadimas išties daug išbandė, jis dirbo ir kaip radijo laidų vedėjas BBC, profesionalei dirbo talentų „prastuminėtoju“, bet, mano manymu, muziką kurti jam sekėsi geriausiai, jo senesni darbai ilgai nepalikdavo mano grotuvo.

Be savo solinių albumų jis dar padirbėjo po skirtingų projektų vėliavom. Žinomiausias, ko gero, būtų „One Self“, kuriame jis taip sėkmingai bendradarbiauja su savo dabartine žmona Yarah Bravo ir dar vienu MC, Blu Rum 13. Manau, dauguma žino, apie ką čia kalbama. Negalima pamiršti ir šių pavadinimų: „The Russian Percussion“ (kartu su Mr. Thing prie patefonų, Killa Kela ir Blu Rum 13 prie mikrofonų ir John Ellisprie prie klavišinių), „The Isolationist“ (puikus gerų MC ir bitmeikerių projektas), „7 Notas 7 Colores“ (ispanų grupė, kuriai Vadimas kūrė bitus ir didžėjavo). O kur dar jo darbai su Andre Gurov ir Little Aida vardais, na ir keletas kitų. Manau, kad tie, kas nežinojo, susikūrė šiokį tokį Vadimo vaizdą. Taigi, arčiau prie albumo „The Sound Catchers“, šį kartą su „Ninja Tune“ ir BBE priežiūra.

Nuo pirmo kūrinio „Feat Feats“ kyla įtarimas, kad tai bus kažkas kitokio, anksčiau Vadimas buvo greičiau sunkių, sudėtingų psichodelinių hip-hopo formų atstovas, galų gale, savo solinių albumų ribose, o čia jo darbas, prie kurio prisidėjo Emo ir Syrus, labiau panėšėja į dubą. Jeigu ne klyksmai pradžioje, niekad neatspėčiau, kas autorius. Ko gero, aš buvau pratęs prie kitokio Vadimo.

Toliau viskas vėl kitaip – ramus, skriejantis instrumas su džiazo elementais, kažką klykiantis Senos balsas, skęstantis muzikos aiduose. Arčiau, bet vis tek kitaip. Na štai, „The Say“, puikiai repuojanti mergina vardu Diane, linksmai ir energingai, vis tie patys aidai, dubo šešėliai, čia greičiau iš „One Self“ serijos, nors skamba ir kitaip, bet man patinka, geros nuotaikos dozė.

Tituliniam albumo gabale Vadimas prie mikrofono pastatė vieną iš originaliausių saulėtų Amerikos Vakarų pakrantės atstovą Abstract Rube. Manau, kad besidomintys „Battle Axe“ produkcija tikrai turėjo jį girdėti. Toks dviejų minučių pristatymas gal ir nieko, bet manęs neapleidžia „senojo“ Vadimo nostalgija.

Toliau „Manchester“ – savotiškas vakarinis pasivažinėjimas po miesto gatves, liūdesį keliantis smuikas (atrodo, smuikas :)).

Na ir po melodingo interliudo „Kill Kill Kill“ su prancūzu veteranu Big Redu ir mergina vardu Katherin Deboer. Ko gero, besiklausantys ZIP FM jau girdėjo šį darbą. Tačiau kaip šauniai berepuotų Redas, o Katherin gražiai bedainuotų, kūrinys nekabina, nori kažko daugiau, gal reikia klausytis kitoj aplinkoj ir esant kitai nuotaikai.

Na, toliau vėl instrumentis darbas, šį kartą artimesnis senajam stiliui, ištraukos iš filmų, kalbų, mistinė nuotaika – gerai. Taigi, kūrinys Nr. 9 „Like The Wind“ kartu su Deuce Eclipse repvimu, puikus su rytietiškai ispanišku akcentu kūrinys, man patiko.

Kitas darbas vėl su panele Katherin DebourBlack is The Night“. Išties puikus gabalas, perklausiau velniai žino kiek kartų, labai patiko, nors tai ir yra lengvas, melodingas, lengvai dubinis su soul elementais, bet veža, mergina dainuoja puikiai.

 „Got to Rock“ kartu su Zion – energingas, šokantis funko ritmas, su senos mokyklos doze, nors ir ne „vadimiškas“, bet man vėl patiko.

Theme To Big Willy Dee“ – keistas kūrinys, truputį kosmoso, ekstremalaus džiazo, truputį to paties dubo, vienas kitas choras, nežinomos panikės, puikus dainavimas, nuotaikingas darbas.

Prisiminate, kai Skinny grojo Vilniuje, jis demonstravo, kas tai per dalykas „grime“? Taigi, tokiam kūrinyje kaip „Ballistic Affairs“, SkinnyMan gavo galimybę parodyti, ką sugeba. Malonu, kad tas Skinny grimas ne toks jau „grimiškas“, plius jam padėjo reggae atstovas Singa Blinga, na ir dar viena pakankamai žinoma persona Killa Kela.

Toliau, su daug žadančia pradžia, „Sufferin’ Blues“ kartu su Jill Green – išties dar viena skanėstas, taip pat keistokas, bet muzika kartu su Jill dainavimu panardina i savo ramų ir paslaptingą pasaulį, puiku.

Bath In Bleach“: dar vienas iš šio albumo perliukų – tai tie aidai. Kas dėl šio kūrinio, tai čia viskas skamba maloniai ir atpalaiduojančiai, tiesiog klausymuisi prieš miegą, net repavimas taip pat veikia (jeigu neklystu, MC vardas Monte Smith).

SD4“ – dar vienas instrumentinis etiudas, taip pat labai tinkantis albumo struktūrai.

 O užbaigia visą darbą „Watch That Sound“ kartu su tuo pačiu Emo, dar truputį raggos, ska ir dubo, linksmai ir energingai.

 Na, ką aš galiu pasakyti, albumas iš tikrųjų kitoks, galbūt tai nauja Vadimo nuotaika, o gal, pasivažinėjęs su „One Self“, jis panoro kažko kito, gal tiesiog saulės, meilės, linksmybių, ypač kai pašonėje tokia nuostabi žmona Yarah Bravo J. Mano skoniui albumai nel;abai „prilipo“, gal tik vienas kitas gabalas, tačiau bet kuriuo atveju toks stilius ras daug daugiau klausytojų, negu seni jo soliniai albumai.


Tracklisting :

01. Intro

02. Feat Feats Feat. Emo And Syrus

03. Talk To Me Feat. Sena

04. They Say Feat. Diane

05. Soundcatchers Feat. Abstract Rude

06. Manchester

07. Kill Kill Kill Feat. Big Red And Katherin deBoer

08. Milwaukee

09. Like The Wind Feat. Deuce Eclipse

10. Black Is The Night Feat. Katherin deBoer

11. Got To Rock Feat. Zion

12. Theme To Big Willy Dee

13. Ballistic Affairs Feat. Skinny Man And Singa Blinga and Killa Kella

14. Sufferin’ Blues Feat. Lill Green

15. Bath In Bleach16. SD4

17. Watch That Sound Feat. Emo

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close