InterviuNaujienosVideo Klipai

„Džiaugiuos, jog jaunas suvokiu – galiu būti visokiu“ [interviu su Virusu + video]

Egzistuoja posakis, kad jei tau reikia kažką padaryti – kreipkis į labiausiai užsiėmusį žmogų. Esmė, kad tinginiai vis tiek neras tam laiko. Kartais panašią tendenciją įžvelgiame ir repo pasaulyje. Vieni žmonės padaro po 1 gabalą per metus, kiti tuo pat metu dalyvauja HHB ir dar sugeba kokybiškai padaryti savo įprastos kūrybos darbus. Vienas tokių yra Virusas, kuris iškarto po kovų pristato naują video pavadinimu “Dar liko”. Prieš jus trumpas interviu su atlikėju.

Viruso vardą prisimenu dar nuo PMP Forumo laikų, tačiau tik dabar vis dažniau tenka susidurti su tavo kūryba. Gali papasakot visiems, kiek laiko ir kam visą tai darai?

Taip, dažnai lankiausi PMP forume ir ilgą laiką stebiu mūsų HipHop kultūrą. O šnekant apie laiką,kiek užsiemu šia veikla, net sunku pasakyti, nes visą tai panašu į punktyrinę liniją, kurioje tarpai yra ilgesni negu pati linija.Taip ir veikloje, veiklos buvo mažiau nei tuščių,stagnacijos laikotarpių.  Pirmi tekstai, homerecai buvo parašyti, įrašyti prieš gerus septynerius metus, poto stagnacija, daug velesnių nesekmingų bandymų sudominti klausytoją, vėl stagnacija, kai atsirado šiokie tokie skilsai ir suvokimas –  įsuko studijos, paskiau darbai, kiti prioritetai. Ilgą laiką ši veikla buvo kažkur prioritetų sąrašo apačioje. Dabar tvirtai apsisprendžiau, jog noriu, kad kūryba būtų mano gyvenime ir to būtų daug. Juk vieni savo laiką ir finansus leidžia žvejodami , kiti medžiodami, treti galbūt krapštydamiesi garažuose po kapotais, o aš rašydamas, kiekvienam savo. O visa ši veikla reikalinga savirealizacijai ir tiesiog man tai patinka, aš tiesiog netingiu sedėti ir rašyti, mąstyti, kurti, reiškias tai įdomu mano sielai.

[ytp_video source=”6q0kmkEuAiA”]

Battle‘ų ar asmeninių kūriniai gimsta lengviau?

Atvirai pasakius sunku išskirti kas lengviau. Battluose galima daugiau fantazuoti, tačiau užima laiko rasti tą, savo nuomone, tinkamą temos atskleidimo variantą. Rašant asmeninius kūrinius tas pats – surandi temą, kurią nori pateikti ir tuomet ieškai „kampo“ iš kurio nori pažvelgt į ją. Na yra ir skirtumų. Battluose yra deadlainai, tas išstumia perfekcionizmą, atėjus paskutinėm dienom, nori nenori turi įrašyti, tai ką spėjai parašyti. Rašant asmeninius kūrinius gali viską redaguoti ir keisti nors ir amžinai, tas dažnai kiša koją. Battluose galbūt net ir reikia rašyti tekstus apie savo ir kitų tekstus, repą apie savo ir kitų repą, tiesą apie tiesą, asmeninėje kūryboje stengiuosi to vengti, manau, jog klausytojui tai nėra įdomu.

Ar sutiktum su teiginiu, kad tavo naujasis kūrinys „Dar liko“ yra labiausiai išbaigtas tavo HH darbas?

Taip, pilnai sutinku. Darbo įdėta be galo daug, daug dėmesio kiekvienai detalei. Taip pat, turbūt atėjo naujas etapas mano kūryboje, kur norisi viską pateikti  kokybiškai ir išbaigtai.

[ytp_video source=”yKSFxR8HLGw”]

Dažnai detalėse būna pasislėpusi esmė. Kokios detalės turi būti pastebėtos tavo naujajame kūrinyje?

Na šnekant apie pačią dainą, ten lyg ir viskas pateikta glaustai ir aiškiai. Vizualinė kūrinio dalis – vaizdo klipas, ištiesų turintis idėją ir begalę detalių. Besisukantis kranas simbolizuoja visko pradžią, rytas, bunda miestas, visi pradeda savo kasdienius maršrutus, darbus,rutiną, taip ir klipe, prasideda standartiniai gražūs santykiai. Siena simbolizuoja žmogaus ego, principus , vaikai – tai mūsų vidinis jausmas, nuoširdus ir nesupančiotas mūsų ,dažnai aukštos, savivertės. Žmonės stovintys šalia vaikų – ydingas protas, prikimštas nuoskaudomis,nuostatomis, kaip matosi vaizdo klipe,  jis išbara tą vidinį vaiką už norą eit anapus sienos.  Purpurinės sakuros apsuptos purpurine šviesa apšviestais dūmais simbolizuoja tą rožinį pasaulį, rožinius akinius, kuriuos žmonės nešioja santykių pradžioje, jie lyg būna apakinti tos rožinės šviesos, akli, ir net pilkus dūmus mato purpuriniais. Šachmatų lenta  su išvartytomis figurėlėmis – nepavykęs „santykių žaidimas“, niekas nelaimėjo, niekas nepralaimėjo, tiesiog kažkuris iš žaidėjų išėjo, ir viduj viskas išvartyta, chaose.

Ironiškasis „Lietuviškas Rэpas“ taip pat atkreipė dėmesį į skambesį. Kaip manai, kodėl pianinas dabar tapo toks kontraversiškas ir vis dažniau atskiro dėmesio besiprašantis instrumentas?

Hahaha, atvirai pasakius vien turėdamas šio kūrinio instrumentalą ir rašydamas lyriką jau buvau įsitikinęs, jog nepraslysiu pro šio puslapio radarus. O dėl pianino, galbūt tiesiog šis instrumentas suteikia „pop“ muzikos saldumo, švelnesnį skambesį, to undergroundo atlikėjai nemėgsta ir reaguoja atitinkamai, na tai skonio reikalas, muzika tampa „pop“ muzika ne dėl instrumentų,ar atlikimo, o dėl lyrikos tuštumo.

Matėme kovose, matėme lengvai melancholišką – kokių Viruso naujienų galima tikėtis toliau?

Kaip kūrinyje „Jūra“ repavo Karu : „džiaugiuos,jog jaunas suvokiu,galiu būti visokiu“.  Mano kūryba šiuo momentu yra eksperimento būsenoje, o ir apsistoti ties viena nuotaika ir emocija nenoriu.  Gyvenimas etapai, ir šie eileraštukai  juos atspindi, todėl bus įvairaus, bus pykčio, bus liūdesio su pianinu, bus ironijos,sarkazmo ir pozityvo. Sekantis kūrinys bus linksmas, su ironijos ir sarkazmo prieskoniu, be pianino…

“Dar liko” kūrinio tekstą galite rasti čia –> https://hip-hop.lt/virusas-dar-liko-lyrika-tekstas-zodziai/
Viruso naujienas galite sekti čia –> https://www.facebook.com/hhvirusas

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close