Interviu

EISIK – aš čia ir aš veikiu! (HipHop.lt 2006)

Intro. Niekas negali sustabdyti žodžio, teisingo, tyro ir nuoširdaus. Žodį, besiliejantį iš širdies gelmių kiekvienam, kuris gali jį išgirsti, suprasti ir priimti tokį, koks yra. Žodžio negali sustabdyti nei dideli atstumai, nei valstybių išdėliotos pakraščiuose sienos ir užtvaros, nei laikas! Šio interviu laukiau labai seniai ir neslėpsiu, kad labai džiaugiausi Eisiko, žmogaus paprasto ir geraširdžio, labai rimto ir užsiėmusio, iniciatyva. Pirmiausiai norėčiau jam padėkoti už pastangas ir geranoriškumą, už nuoširdžius žodžius.

Pradžia. Vakaras su arbatėle. Atrodytų, pirma valanda nakties – vėlyvas laikas, tačiau ne toks, kaip atrodo, darbas pačiame įkarštyje. Išsiverdu stiprios arbatos, sėdu prie senutėlio SAMPO monitoriaus ir įsijungęs ICQ matau, kad Eisikas jau on-line. „Kaip ir tarėmės“ – šmėkštelėjo mintis. Pasisveikinom ir netrukus pradedam…

 Phoenix: Pradedam, važiuojam…. Visų pirmą prisistatyk skaitytojams – kuo esi vardu, kiek tau metų ir iš kur tu.

Eisik: Mano vardas Eisik, aš atstovauju Rusijos pietryčių kariuomenei, strateginės paskirties sunkiosios artilerijos būriui – laikau Krasnodaro gynybą. Mano gimimo data buvo nutrinta, nes mūsų būrio kariai amžiaus neturi.

Phoenix: Labai įdomu. O kaip atsirado vardas Eisik, ką jis reiškia?

Eisik: Šį vardą man davė mano ginklų broliai dėl tam tikrų mano tikslo pasekimų. Varde glūdi mano atspindys, atvaizdas žmogaus, iškylantis jums besiklausant mano repo.

 Phoenix: Dainoje «?.?.?.?.?.» (E.I.S.I.K.), iš tavo debiutinio albumo „Saulės Raizginys“, skamba šios santrumpos paaiškinimas – „???????? ???????? ??????????“ (Akinantis Tikrąja Klasta). Tai ir yra tai, su kuriuo susiduria klausytojai, ar yra kas nors dar?

Eisik: Akinantis – tas, kuris atsiranda būtent toje kompozicijoje. Bet repas yra daugialypis ir jūs ten galite sutikti skirtingą Eisiką. Jis gali apakinti klasta, o gali paskandinti liūdesy arba ne, privers kam nors priešintis arba vis gi jo gyvenimo pagrindu taps draugystė. O gali būti, jog aš kažkur uždarytas arba kraujuoju….

Phoenix: Grįžkime į pradžią. Kaip prasidėjo tavo MC kelias? Kaip tu pradėjai klausyti repą ir kas tave jame pakerėjo, pritraukė?

Eisik: Mano MC kelias prasidėjo tada, kai aš išėjau iš tardymo izoliatoriaus. Taip, tada aš nusprendžiau parašyti dainą. Nepatikėsi, kaip aš tada jaučiausi su lapeliu rankoje, reiškiančiu, kad esu laisvas. Taip aš ėjau gatve ir pamačiau plakatą, skelbiantį, kad viename klube vyks hip-hopo vakarėlis ir gros kažkokios grupės. Ir aš nusprendžiau nueiti ir susipažinti su tais žmonėmis, kurie tai daro. Iki to laiko aš freestylinau, klausiau repo jau senokai ir pan., bet iki šiol aš nepažinojau nė vieno atlikėjo asmeniškai, ir kai nusprendžiau tai padaryti, tai ir išėjo taip, kad aš dabar čia. Ir jūs matote, kas iš to gavosi. Tik apie tai niekam nepasakokit!

Phoenix: Reiškia, kad daina „158-as“ ne sugalvota, o yra iš realaus gyvenimo?

Eisik: Ji nesugalvota, bet ji ir neatpasakoja mano istorijos, mano buvo kita byla. O daina apie mano vieno draugo gyvenimą, ji skiriama draugui. Žinai, aš mačiau kaip suaugęs vaikinas, buvęs įvairiuose sunkiuose gyvenimo situacijose, verkė. Jis verkė mano akivaizdoje, klausydamas šitos dainos, aš apšalau nuo to…

Phoenix: Ši daina iš tikrųjų griebia už širdies ir pramuša iki pat sielos gilumos. Beje, kaip tu rašai dainas – jos dažniausiai eina savaime ar tu rašai po truputį? Ir kas įtakoja tavo kūrybą?

Eisik: Mano kūrybos nieks neįtakoja. Taip yra. Dainos rašosi įvairiai, muzika daug ką reiškia dainoje. To proceso nenusakysi žodžiais, nors vat štai jau ir yra dainos tema. Tai – veiksmas.

Phoenix: Tai pradžioje tu išgirsti muzika ir tik tada tau gimsta mintys, ar ne?

Eisik: Ne, ne, aš kalbu apskritai, jeigu man patinka muzika, tai aš ir rašau ant jos, o jeigu ne, tai rašau be jos ir ji vėliau ateina… Anksčiau ar vėliau, bet ji ateina.

Phoenix: O tu pats bandei kurti muziką, ar užsiiminėti beatboxu? Gal tu šokęs breiką ar paišęs graffiti?

Eisik: Taip, aš kuriu muziką, darau beatus, bet jie paprastai daromi tik dėl to, kad mane tai veža. Beje, kelios grupės jau įsirašė ant mano muzikos. „Triada“, Skato išsirinko porą beatų, kurie jiems įtiko, ir įrašinėjo trekus. Breiką ir graffitį aš gerbiu, juk tai vieną kultūra. ONE LOVE!

Phoenix: O šitos dainos su tavo muzika jau yra išleistos „Triados“ ir Skato albumuose, jeigu taip, tai kokios dainos?

Eisik: Skato debiutiniame albume yra daina „???? ? ?????“ (Žaidimas su ugnimi) feat. „Triada“, „Funk Bank“ ir Krit. Yra dar Nigativo iš „Triados“ daina feat. „Bastilia“ – „?????? ?????“ (Stiliaus dagčiai), ji dar neišleista.

Phoenix: Tavo albume beatmakeris buvo Maratas (grupė KREC), o ant savo muzikos tu nieko neįrašinėjai?

Eisik: Ne, su savo muzika neįrašinėju, nepriimu jos, ant jos nerepuoju, taip jau yra.

Phoenix: Papasakok apie savo solinį albumą.

Eisik: Klausykite visi „Saulės Raizginį“ ir po perklausymo apie tai pašnekėsim su jumis.

Phoenix: Bet o tu pats nieko apie jį negali papasakoti?

Eisik: Aišku kad ne. Iš kur aš apie jį galiu žinoti? J

Phoenix: O jeigu į Lietuvą neatvežą tavo albumo, kas tada?

Eisik: Aš duosiu tinklalapį kuriame jus galite užsisakyti ir „Saulės Raizginį“ ir rinkinį „Balistika“ – http://www.gmusic.ru Ir reikia dirbti ir plėstis, mes pasiruošę dirbti su jūsų šalies dileriais.

PhoeniX: Tikiuosi, ne su narkodileriais! =) O apie „Balistiką“ pašnekėsim vėliau.

Eisik: Mūsų prekė veža neblogiau už Jamaican Red arba Chocolate Ty.

Phoenix: Bet vis dėlto, Eisik, papasakok, prašau, kodėl tavo albumas vadinasi būtent „Saulės Raizginys“?

Eisik: Aš tą klausimą palieku tiems, kas klausė mano albumo, tegu jie ir atsako.

Phoenix: Taip nesąžininga. Aš gi prašiau tavęs – PASIRUOŠTI! 😀 O tu šitaip spyriojies. Ir ką su tavim daryti?

Eisik: Atleiskite man, bet vis vien jūs neatimsit iš manęs gyvenimo ir mokslo!!! 😀

Phoenix: Tave šiuo klausimu jau visi užparino? – tuo pat metu Eisikas rašo „Taip, taip“ – Aš dar nepaklausiau, o tu jau „Taip, taip“.

Eisik: :))) Linksmas interviu bus… Važiuojam toliau.

Phoenix: Papasakok apie „Balistiką“. Kaip atsirado mintis išleisti rinkinį?

Eisik: Ne, tiesiog mane supa žmonės, kurie dar nepažįstami klausytojams, bet jau braunasi. Tai taip ir atsirado idėja. Mūsų juk klauso, tai ko gi nepasinaudojus mūsų vardais ir nepritraukus klausytojų, pristatant jiems tuos, kurie daro kietai, bet dar nežinomi. Štai aš ir ėmiausi iniciatyvos, papasakojau apie savo idėją visiems, visi palaikė ją. Bet ir aš bet ką iš jų palaikyčiau, štai ir rezultatas – „Balistika“. Klausykit ir vertinkit.

Phoenix: Rinkinuke daugiausiai komandų ir MC iš Pietryčių Europos? Ar tai kažkaip subalansuota – iš skirtingų regionu ar net šalių?

Eisik: Taip, dauguma iš Pietryčių Europos, bet reikalas ne tas, daugiau jų ar mažiau. Čia ir Niujorkas, ir Stokholmas, ir Piteris, ir Prohladnij, ir Mozdokas, ir Maskva, Krasnodaras su Rostovu – tai mes VISI.

Phoenix: Perklausydamas „Balistiką“ aš pastebėjau, kad beveik visą muziką yra tokio pikto, ryžtingo stiliaus, nuotaikos… Arba tai grūzas, arba kachas… Griežti beatai ir t.t. Tai viskas buvo išrinkta pagal kažkokius kriterijus?

Eisik: Taip, kriterijus vienas – man patinka, kaip chebra daro, ir aš visus „Balistikoje“ laikau stipriais ir talentingais, visi savaip virtuozai yra.

Phoenix: Kodėl rinkinuką pavadinai būtent „Balistika“?

Eisik: Balistika – tai mokslas apie ginklus ir viską, kas su jais susiję. Repas – tai mūsų mokslas ir mūsų ginklas, kalibrai mūsų skirtingi ir užtaisai įvairios sudėties, bet viskas veikia, tiesiog kiekvieno ginklo šaunamoji jėga skirtinga. 

Phoenix: Eisik, jeigu gali, pasidalink savo planais, jeigu tai ne SLAPTA INFORMACIJA?

Eisik: Aš neturiu nei planu, nei paslapčių. Aš čia ir aš veikiu.

Phoenix: Tai reiškia, kad antrojo solinio albumo mažai liko laukti?

Eisik: Ach, jus laukiat! Nelaukit, nereikia! Darykite tai, ką jūs darote, o aš čia.

Phoenix: Ok, Eis.. O be repo ką tu veiki?

Eisik: Šiuo metu užsiimu tik repu, tik juo – tai kalbant apie mano darbą.

Phoenix: O laisvalaikį kaip leidi – sportas, knygos, draugai?

Eisik: Taip, laisvalaikį leidžiu su draugais, žiūriu mėgstamos komandos krepšinio varžybas, pats pažaidžiu. Mes gi visąlaik kažką veikiam. Kūriu muziką, bokso ar kik bokso varžybose mėgstu apsilankyti. Mėgstu pas vieną mano senuką pažįstama užeiti, pašnekėti…

Phoenix: O už kokia krepšinio komanda sergi?

Eisik: Už „KIMPIM“.

Phoenix: O pats gal užsiiminėjai kick boksu?

Eisik: Seniau užsiiminėjau, dabar liko tik prisiminimai.

Phoenix: Grįžti nesinori?

Eisik: Ne, nėra noro, nes išėjau nesigailėdamas. Nuėjau iki tam tikro lygio ir po to pasišalinau iš šios sporto šakos, nes pats taip nusprendžiau. Aš tapau Rusijos čempionu kick bokse ir kandidatu į sporto meistrus, koviausi JAV profesionaliajame ringe ir net gi nugalėjau NY valstiją.

Phoenix: Knygas mėgsti skaityti?

Eisik: Apie knygas nešnekėsiu… Aš pats jas rašau.

Phoenix: Nu va, kaip tik papasakok. Apie ką jos? Nors pasakyk, kokio žanro rašai? Labai įdomu.

Eisik: Viskas, aš neatsakinėsiu į šį klausimą! Aš greitu metu išleisiu knyga apie ašmenis, ir kokius piešinius ir parašus jie palieka ant kūno…

Phoenix: Rimtai?

Eisik: Aišku, kad rimtai.

Phoenix: Kaip įdomu. O kiek kalbų moki?

Eisik: Dvi, rusų ir anglų.

Phoenix: Turi naminių gyvūnų?

Eisik: Turiu vokiečių aviganį vardu Ralfas, gražuolis jis, aš pats jį treniravau. Ir turiu dar labai pūkuotą juodą katiną Oniksą.

Phoenix: Dabar bus klausimas, kuris padės skaitytojams daugiau pažinti tavo unikalia asmenybę, tu tikintis?

Eisik: Taip, aš tikintis. Amen.

Phoenix: Specialusis Eisiko gerbėjų (merginų) klausimas – tavo mėgstamiausias patiekalas?

Eisik: Tegu jis būna bet koks, svarbiausia yra kaip jis paruošiamas ir patiekiamas. Šypsokitės, ir saulė pradės šviesti. J

Phoenix: Įsivaizduok, kad turi Džiną, kuris išpildytų ir padarytų bet kokį dalyką ir ne tik, ką tu jam įsakytum ar paprašytum jo?

Eisik: Aš pažiūrėčiau į jį ir praeičiau pro šalį. Galbūt net gi pamojuočiau ranka.

Phoenix: O visko, ko truktų, pasiektum pats…

Eisik: Štai kaip PhoeniXas atsakė į savo klausimą, ar ne? J

Phoenix: J Tu nori susieti savo karjerą su muzika, o gal yra profesijos, kurias tu norėtum įgyti, išmokti?

Eisik: Su niekuo aš nenoriu sieti gyvenimo, ryt aš pradėsiu šluoti gatves, bet mano gyvenimas nesustos, ir nieko nelauksiu, o eisiu toliau…

Phoenix: Kokius savo būdo bruožus tu galėtum išskirti? Ką tu galėtum apie save pasakyti skaitytojams, jie tave daugiau pažįsta iš kūrybinės pusės….

Eisik: Aš neturiu ką apie save pasakyti…

Phoenix: Jeigu tu toks kuklus, pasakyk mums savo nuomonę apie repą Rusijoje. Kokia reikalų padėtis?

Eisik: Yra augimas, bet investicijos į repą kol kas neleidžia pakelti repą iki tinkamo lygio. Bet tai laiko klausimas, aš manau, kad repas paskandins Rusija, jau skandina.

Phoenix: Daug talentų?

Eisik: Talentu? :))) Aš tau taip pasakysiu, kiekvienas žmogus turi potencialą, tiesiog kiekvienas prieina prie to skirtingu kampu, supranti? Talentu nėra, yra tie, kurie daro arba nedaro. Tie, kas daro – jie eina pirmyn ir keliasi aukštyn, o tie, kas nedaro nieko, paskęsta, nes anie jau išaugo. Visi čia ir visi skirtingi.

Phoenix: Linkėjimai mūsų skaitytojams….

Eisik: Aš linkiu jums sėkmės, siekite savo tikslų, šypsokitės, kurkite, vertinkite, rašykite, mus daug kas vienija. Mus vienija gyvenimas, su pagarba Eisik. Tikiuosi, atvažiuosiu į jūsų šalį ir parodysiu Jums, ką aš darau. ONE LOVE!

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close