AlbumaiNaujienos

EMINEM – “KAMIKAZE” neliečiamo sugrįžimas [savaitės albumas] #18

Rugpjūčio 31-mą ponaitis Eminemas nustebino visus savo nauju albumu ir nustebino taip, kad iki šiol internetas verda. Pilasi video ir komentarai, kur vieniems patinka – kitiems ne… Kiek žmonių tiek ir nuomonių. Nors Eminemas, jau kurį laiką kaip ir netelpa į Gatvės Lygos formatą, tačiau šis albumas yra tam tikra išimtis – taigi pirmyn.

Nors albumas ir buvo daugumai didelė staigmena, matosi, kad pats Eminemas ir jo chebra suplanavo tai labai tiksliai ir jau senokai. Tai tarsi vienas galingas atsakymas visiems tiems, kas kritikavo, šaipėsi, na arba tiesiog yra Eminemo buvusi žmona.

Tokio pobūdžio dissai nėra naujiena. Hiphope battlai gan dažnas reiškinys, bet čia praktiškai visas albumas, gabalas po gabalo… yra dissas. Jeigu prisimenat paskutinį Royce Da 5’9″ albumą (nuoroda į albumo apžvalgą čia) – Eminemas ir jo draugai jau ten tarsi paskelbė karą mumble reperiams. Taigi jeigu tai buvo paskelbimas, tai Kamikaze tai pirma rimtesnė ataka. Eminemas tiesiog suplojo savo lėktuvą su krūva gerų palinkėjimų į jų sieną.

Norintys internete gali laisvai rasti gausybę video, kuriuose yra iškedentas visas albumas, gabalas po gabalo ir paaiškinama kas, kam ir kodėl skirta. Ir iš tiesų – kai tai peržiūri albumas tampa klausomas visai kitaip. Gabalai įgauna dar vieną matavimo kriterijų ir daugiau spalvų – nes manau ne visi pastaraisiais metais rado laiko gilintis į visą tą geltonųjų puslapių vertą šurmulį, kuris galiausiai čia užsiliepsnojo.

Bet jeigu trumpai nuo Eminemo aštrių eilučių gavo buvusios draugės, burbantis jaunimas, žurnalistai kritikavę paskutinius Eminemo albumus (bėja mūsų nuomone  prieš tai buvęs Eminemo albumas Revival išties buvo tik labai šiaip sau albumėcas, nors ir debiutavo gan aukštai , bet buvo gan nesėkmingas ir netgi labai popsovas ir nuobodus, netgi įskaitant Eminemo agresyvią repavimo manierą…). Bet čia jau kita kita kalba – galbūt praeitas albumas ir buvo skirtas netokiems, kaip mes. Taigi o naujajame darbe nuo Eminemo prasileido netgi Pietu Afrikos bepročių pora Die Antwoord… kam daugiau kam mažiau, bet Eminemas kritikos punchline’nų nepagailėjo. Kartu smagu, kad Eminemas neapsiribojo vien tekstais, jis netgi imitavo savo oponentų repavimo manierą, taip tarsi parodydamas, kaip tai reikia daryti…

Negalima nepaminėti ir viršelio, kai albumas pasirodė – pasipylė kritika, kad va, kaip jis galėjo pavogti viršelį iš legendinių Beastie Boys… kaip jam ne gėda… Bet kiek suprantame čia irgi buvo užslėpta idėja. Ir vėliau Eminemas ne kartą apie tai kalbėjo savo intervuose. Eminemas labai gerbia Beastie Boys ir ne kartą savo kūryboj tai parodydavo – netgi kopijavo jų klipų fragmentus. Kamikaze viršelis tai dar vienas būdas išreikšti tą pagarbą. Plius jis tarsi nori priminti, kad netgi Beastie Boys savo debiuto metais elgėsi, kaip šikniaj, spjaudė nuo scenos ir visaip kitaip negerbė publikos. Bet jie išaugo, subrendo ir nuo to nieko neprarado. Eminemas tarsi nori patarti visai tai mumble kartai subręsti, išaugti iš to šūdo, kurį jie pila nuo scenos ir TV ekranuose.

Kaip ten bebūtų tai išties įdomus albumas ir Eminemas padarė gerą darbą. Jo įdomu klausyti, jis žino ką sako, jis dar kartą parodė, kad turi dantis  ir ne veltui nešioja savo “karūną”. Eminemas ir Dre panaudojo seną ir patikrintą formulę prikelti savo verslą ir vardus iš savitos užmaršties, sukeldami visą ši triukšmą. Tik galima įsivaizduoti kiek norinčių yra gauti šio albumo kopiją ir tie skaičiai tikrai yra didesni nei jo priešpaskutinio darbo.

Plius kiek matau daug tų į kieno daržą nuskrido akmuo, dabar netgi bando kurti atsaką. Ir tai daliai jų galbūt netgi yra pirmas rimtas bandymas įrašyti ką nors su prasme. Bandymas surepuoti taip, kad juos suprastų, ir taip pasidaryti sau vardą naudojantis šia galimybe. Taip kai tai padarė MGK … tikrai kas pasidomėsit bent kiek rasit apie ką mes čia 🙂 …

Buvo šią savaitę ir geresnių albumų, bet įdomesnių ir reikšmingesnių hiphopui – turbūt ne. Todėl, būtent už tai, kad Eminemas privertė labai skirtingus repo muzikos pasaulius nuo mumble reperių iki snobų, kaip aš – išklausyti viso albumo iki galo, ir netgi ne vieną kartą… jau vien tai yra labai daug. Skanaus!

O visi norintis įsigilinti į visa šią geltoną istoriją tikrai lengvai gali tai padaryti su Google pagalba… Kasdien , kas nors naujo 🙂 Eminemas su savo chebra turėtų būt labai patenkinti savo sumanymu.

Dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close