Albumai

EVIDENCE – „Cats & Dogs“ [Rhymesayers; 2011]

Ko gero, tai tas albumas, kurio daugelis labai nekantriai laukė, o jis, kaip dažnai būna tokiu atveju, vis buvo atidedamas ir panašiai. Ir štai pagaliau atėjo ta diena, kai ant mano stalo gražus siuntinukas, skanaus man.

 

Taip, Evidence – legenda, nuo „Dilated Peoples“ grupės, su kuria asmeniškai man susiję daugybė gerų prisiminimų, laikų… Vieni pirmųjų teisingų Lietuvos hiphopo tūsų, pirmos radijo laidos, vinilai Mamanios ir Tricko krepšiuose, Stefo pamokėlės, kas yra teisingai, nepaleidžiant suktinės iš rankos, ir kas itin svarbu, tai buvo grupė, tai buvo atlikėjai, sugebėję ištrinti ribą tarp West Coasto ir East Coasto, tai žmonės, kurių dėka atsirado vadinamojo undegraundinio hiphopo terminas, kiek daug visko, kiek daug metu…

 

Aš žinau, kad pastarųjų metų Evidence kūryba sukeldavo daug prieštaravimų, „Weatherman“ nors ir patiko, netgi labai, bet tai kažkas kito, tai ne tai, prie ko mes pripratom, ko laukiam matydami Evidence vardą. Geresni ir prasteni projektai ir tarpiniai darbai, „The Layover“, kuris asmeniškai man taip ir neįstrigo, ypač kad kai kurie iš vaizdo klipų, susijusių su šiuo EP, man velniškai nepatiko, bet tai tik skirtingos nuomonės ir nuotaikos.

 

Bet grįžkim atgal prie naujo ir ilgai laukto. Netrukus po pirmų akordų suvoki, kad Evidence nutarė sugrįžti prie auksinių formulių komplekto – geri rimai, gal vietomis banaloki ir vaikiški, staigūs pokyčiai, puikus DJ darbas, puikūs instrumai. Albumas kabina nuo pirmų garsų, nepaisant net keistokos antrojo kūrinio pradžios. Kas girdėjo rimo pradžią, suprato, ką aš turiu omeny. Na, panašu, kad Evidence debiutas po „Rhymesayers“ vėliava nenuvylė – abu vardai nepakišo vienas kitam kojos, Evidence padarė puikų albumą, o „Rhyme“ jį teisingai ir gražiai išleido ir pasirūpino, kad jo visi lauktų ir klausytų, apsirengę reklaminiais albumo marškinėliais ir apsilipdę nuo kojų iki galvos lipdukais su jo atributika.

 

Manau, kad kas nors jau tikrai paskanavo albumą, nes užsakant originalų diską, pirkėjui jis atsiunčiamas nemokamai, tad norintiems paskanauti turinį pirmiau už kitus, tai geras sprendimas, bet tuo pat metu internetas labai greitai prisipildė šio darbo (ką darysi, to neišvengsi, belieka tikėtis, kad šis tas nubyrės iš koncertinių turų po Europą, Japoniją, parduotų festivalinių plakatų, toks jau tas biznis).

 

Negaliu nepaminėti visų tų vardų, kurie be Evidence prisidėjo prie albumo. Pradėsiu gal nuo svečių prie mikrofono. Taigi ilgametis draugas ir kolega Aloe Blacc, paskutinio praeito amžiaus dešimtmečio titanai Raekwon ir Ras Kass, Prodigy su Marciano, Lil Fame, o kur dar šių laikų gigantai „Aesop Rock“, Slug, Termanology, seni bendražygiai Rakaa ir Krondon. Man atrodo, toks svečių pasirinkimas suteikė albumui kultinio 10-joj dešimtmečio aromatą, lyg pabarstė stipriais pikantiškais prieskoniais, net nežinau, kaip naujoji karta jį priims ar įvertins.

 

Antra svečių grupė tai tie, kas prisidėjo prie muzikos kūrimo, vinilų, kas atsakingas už išskirtinį albumo skambėsi, – The Alchemis, Twiz The Beat, DJ Revolution, Babu, DJ Premier, DJ Flash, Sid Roams, pats Evidence ir dar keli, bet man jau ir nuo šitos puokštės galva svaigsta. Džiugu, kad dauguma paminėtųjų neapsiribojo vienu ar dviem gabalais, pasidarbavo kaip reikiant, kas savo ruožtu suteikė albumui savotišką vientisą stilių.

 

Aš jau gal aštuntą kartą klausau albumą, įsiklausydamas ir tiesiog paleisdamas kaip foną, kol kas man jis patinka. Gal kai kurios tekstų vietos truputį erzina, bet kalbant apie praeito amžiaus pabaigos stilistiką, taip ir turi būt, viskas teisingai. O prie muzikos išvis nesinori lįst, puiku, kokį „Crash“ galiu kartoti ir kartoti, manau, dar daug laiko praeis, kol šį Evidence darbą mano lentynoje nuklos dulkės.

 

Galima būtų nagrinėti kiekvieną kūrinį atskirai, bet apie kiekvieną turėsiu giedoti ditirambus, manau, bus neįdomu skaityti. Klausykitės patys, skanaus.

 

 


 

TRACKLIST:

 

01 The Liner Notes f. Aloe Blacc

02 Strangers

03 The Red Carpet f. Raekwon & Ras Kass

04 It Wasn’t Me

05 I Don’t Need Love

06 You

07 God Bless That Man

08 Fame f. Roc Marciano & Prodigy

09 James Hendrix (Stepbrothers)

10 Late For The Sky f. Slug & Aesop Rock

11 Crash

12 Where You Come From? f. Rakaa, Lil Fame & Termanology

14 To Be Continued…

15 Falling Down

16 Well Runs Dry f. Krondon

17 The Epilogue

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close