Interviu

Ewex – meilės ir muzikos glėbyje (HipHop.lt 2007)

Kai jai buvo šešiolika, Ieva Kulbaciauskaite susigalvojo slapyvardi Ewex ir raite ji mokykliniame sasiuvinyje, isivaizduodama, kaip kada nors pasirašines autografus. Visai gali buti, kad greitai taip ir bus.

Aštuoniolikmete uteniške patyliukais jau vadinama Lietuvos „r’n’b“ stiliaus ryškiausia viltimi, už rankos laiko populiariausios Lietuvos repo grupes nari ir apskritai, regis, gyvena pagal formule „ka gali daryti dabar, neatidek rytojui“.

Moksleives kelias i žvaigždes

Vienuoliktokei Ievai mokytojai jau leidžia nelankyti muzikos pamoku. Taip visiems patogiau – pažymiams gauti visai pakanka radijo stociu transliuojamu jos dainu. Jei iki šiol ju negirdejote – tai turbut tik laiko klausimas.

Neseniai surengtoje Lietuvos hiphopo apdovanojimu ceremonijoje ši blondine išpleše geriausios metu vokalistes varda. Duetus su ja jau iraše Vaidas ir „G & G Sindikato“ narys Pushaz. Neblogi pasiekimai merginai, kuri dar prieš trejus metus dainininkes karjera mate tik sapnuose.

Savamoksle dainininke atrodo pasitikinti savimi ir, regis, apmasto kiekviena savo žodi. Irašu studijoje, kiek girdejome, ji yra viena iš tu, kurios tvirtai žino, ko nori. Jei Lietuvai tikrai reikia „r’n’b“ žvaigždes, Ieva, neabejokite, pasistengs ja tapti. Tada su ja kalbetis nores daug kas. O kol kas, kaip viskas prasidejo, jos klausinejame MES.

Pažinciu mezgimo menas

„Dainuoju palyginti neseniai – pora metu. Bet anksciau mokiausi groti smuiku. Kas paskatino? Tevai paklause, ka noreciau veikti laisvalaikiu. Pusbrolis grojo smuiku, tai ir aš nusprendžiau pabandyti. Tevai neprieštaravo, musu gimineje daug muzikantu“, – desto Ieva.

Sulaukusi paauglystes, panele pradejo kurti dainas. Nuo ryto iki vakaro klausesi „G & G Sindikato“, žavejosi hiphopu ir del to mokykloje jautesi balta varna – visi aplink klausesi „Mango“: „Likau nesuprasta, daug kas mane, kad aš bandau išsiskirti iš minios“.

Užsikretusi muzikos virusu, Ewex pradejo irašineti pirmasias daineles, dalyvavo „Mažojo dangaus“ atrankoje, laimejo viena dainu konkursa, o netrukus likimas švystelejo naudingos pažinties proga – „G & G Sindikato“ lyderis Svaras atvažiavo i Utena skaityti paskaitos renginyje, kuriame dainavo ir MUSU heroje. Svarui patiko tai, ka jis išgirdo, – papraše Ievos atsiusti jam keleta dainu.

Po kurio laiko pernykšteje Lietuvos hiphopo apdovanojimu ceremonijoje mergaite susibiciuliavo su kitu grupes nariu Pushu. O tada ižulokai nusprende, kad „G & G Sindikato“ prodiuseris ir muzikos kurejas Donatas Juršenas-Donciavas galetu padeti jai irašyti kelias dainas.

Kaip tare, taip padare. Ieva gavo Donato telefono numeri, paskambino ir sulauke teigiamo atsakymo: „Bet jis man iš pradžiu pasirode pasiputes“.

Donciavas sutiko, nors pirmas koncerte pamatytas Ewex pasirodymas jam ispudžio nepadare: „Pagalvojau, kas cia tokia klykauja, ir nuejau i tualeta“.

Simpatija gime akimirksniu

Kai Ieva atejo i studija, prodiuseris nebuvo tikras, ar verta jai skirti laiko. „Daug jaunu atlikeju prašo pagalbos. Bet kai ji atsistojo prie mikrofono, likau nustebes. Kiti dažnai jauciasi nejaukiai, klausineja, ar viska teisingai daro, o ji iš karto žinojo, ko nori.Man patiko, kad Ieva pati rašo dainas. Be to, užkabino jos energija. Ji nenustygo vietoje ir net man pradejo aiškinti, ka daryti. Tas jos maksimalizmas papirko“, – juokiasi Donciavas.

Jo susidomejimas naujoke, kaip ne-trukus paaiškejo, buvo toks stiprus, kad vyras iš peties emesi rupintis jos reikalais. Tuo metu Ewex viena irašu kompanija siule sutarti. Donciavas patare merginai i susitikima su kompanijos atstovais eiti kartu su juo.

Viskas baigesi tuo, kad sutartis liko nepasirašyta, – pramogu versle patirties turinciam „G & G Sindikato“ nariui buvo akivaizdu, kad naujaja jo globotine norima apmulkinti.

Gyvenimas tarp dvieju miestu

Toliau ivykiai vystesi labai greitai. Ievos tevai, regis, ir nepastebejo, kaip dukters pomegis eme užimti vis daugiau laiko. „Kai pradejau dainuoti, sake – gerai, pažaisk, tai praeis. Kai pradejau irašineti dainas, irgi per daug nesuko galvos. Kai tas dainas pradejo transliuoti radijas, patikejo, kad muzika man nera žaidimas. Mamos telefone mano daina skamba. Tevai tik stebisi, kaip aš viska speju“, – desto Ieva.

Jokiu draudimu ir priekaištu vienturte moksleive nesulauke. Mokslai, sako, del muzikos nenukentejo – Ievos pažymiu vidurkis šiuo metu siekia 8,6. Tik va savaitgaliais namie jos tevai beveik nebemato – nuo penktadienio iki pirmadienio mergina leidžia laika Vilniuje.

Labai idomiai gyvenu. Vilniuje mane visi vadina Ewex, cia visam savaitgaliui neriu i muzika, o Utenoje esu tiesiog mokine Ieva. Kol kas viska pavyksta suderinti. Nors Utenoje man jau darosi nuobodu.Svajoju persikelti i Vilniu, o baigusi vidurine kibti i muzikos mokslus“, – prisipažista Ieva. Utenoje pavyduoliai pirštais nebado? „Nežinau, ka aplinkiniai mano. Man atrodo, kad džiaugiasi del manes. Gal yra ir tokiu, kurie pavydi, bet i akis nieko nesako. Šiaip neieškau ir nenoriu išskirtinio demesio“.

Draugyste – be romantišku pasimatymu

I Vilniu, jei dar neatspejote, Ieva kiekviena savaitgali autobusu lakstyti vilioja ne tik meile muzikai. Neseniai mergina prisipažino – profesiniai jos ir Donciavo santykiai pamažu peraugo i ši ta rimciau. Netrukus radijo stotims bus pasiulyta nauja Ewex daina „Tavo“. Kalbama, kad ta daina apie poros jausmus pasakoja aiškiau nei bet koks interviu.

O kol MES jos dar negirdejome, teks pasitenkinti paciu isimylejeliu pasakojimu. Ir Donciavo juokais duotu perspejimu dainininkiu antrosioms pusems – saugokites prodiuseriu, po galais!

„Aš visai rimtai. Jei mano mergina eitu irašineti dainos su kitu prodiuseriu, žingsniuociau kartu. Tarp atlikejo ir prodiuserio atsiranda ypatingas ryšys.Dainininkes prodiuseriams išsipasakoja daug dalyku, kuriu nesakytu net savo vaikinams. Prodiuseriai – savotiški nuodemklausiai. Aš Ievai iš pradžiu buvau psichologas“, – tikina Donciavas.

Kaip jau supratote, užsimezge tarnybinis romanas. Donciavas pamažu eme suprasti, kad i Ieva žvelgia ne tik kaip i dainininke. Mergina i demesi atsake tuo paciu ir štai, prašom – jie draugauja jau beveik metus. Tiesiog lietuviška Jay-Z ir Beyonce versija, ar ne?

„Geriau pamascius – mes su Donciavu neturejome ne vieno pasimatymo. Viskas išsirutuliojo savaime. Vienas kito „nekabinome“, – šypsosi Ieva. Tai, kad Donciavas – dešimcia metu vyresnis, kaip ir tai, kad jis išgyveno santuokos griuti, merginos nesutrikde.

„Mano tevams gal ir buvo truputi neramu. Jie – gana griežti. Pati nežinau, kaip ju vietoje elgciausi.Taciau jie jau susipažino su Donciavu, kartu šventeme Kucias. Tevai mate, koks jis mielas žmogus. Aš taip ir maniau, kad jie puikiai sutars. O ka mano kiti žmones, man nesvarbu“, – tvirtina Ieva.

Aha, aš su jos tevu jau žaidžiau šachmatais“, – juokiasi Donciavas. Ir surimtejes užkerta kelia naturaliai kylanciam klausimui: „Musu su žmona keliai išsi-skyre dar prieš susidraugaujant su Ieva“.

Nori atskirti darba ir jausmus

Jau girdime bambant cinikus: „Bepigu daryti karjera, kai tavo draugas – geriausias Lietuvos hiphopo prodiuseris“. Bet, pasirodo, ne viskas taip paprasta.

Aš su Donciavu pradejau draugauti tikrai ne del to, kad jis – iš „G & G Sindikato“. Man jis tiesiog patiko kaip žmogus“, – sako Ieva.

Jei kam nors atrodo, kad tai nenuoširdu (na, tokiu minciu gali kilti), tai bent jau pats Donciavas taip nemano. Jis pats puikiai supranta – kas nors internete vis tiek parašys, neva „jaunikle iš Utenos su juo susidejo tik del karjeros“.

Man taip daug kas sake. Maždaug – pasakysiu, kad su ja nebedirbsiu, ir santykiai nutruks. Bet galiu prisipažinti – Ieva manes jau papraše, kad surasciau jai kita prodiuseri. Norime atskirti jausmus nuo darbo.Aš irgi noreciau su ja laika leisti kine ar pietaudamas, o mes visada lindime studijoje. Bet kol kas nematau žmogaus, su kuriuo jai rekomenduociau dirbti“, – atsidusta Donciavas.

Pigaus popso nedainuos

Atsikratyti Donciavo pagalbos, kita vertus, Ievai nebutu labai protinga. Neseniai ji su prodiuseriu kompanija „U-Sound“ pasiraše sutarti, pagal kuria iki metu pabaigos turi irašyti pirmaji albuma. Puse jo jau paruošta.

Ar Lietuva supras Ewex siuloma muzika, anksciau ar veliau pamatysime. Pati mergina sako, kad panašiu stiliumi dainuojanciu merginu Lietuvoje yra nedaug – nebent Daiva Starinskaite iš „Saules kliošo“.

„I ka lygiuojuosi? Man patinka Fergie, Gwen Stefani, Beyonce. Tokios popmuzikos, kokia dainuoja kai kurios populiariausios Lietuvos grupes, nenoreciau dainuoti. Tai – tiesiog ne man. Aš einu i scena ne tam, kad tapciau garsi ar parduociau daug irašu. Man norisi parodyti savo idejas“, – aiškina Ewex. Ir MES suprantame, kad Donciavo ankstesnes kalbos apie jaunatviška maksimalizma nera iš piršto laužtos.

Mylimaji ikalbes repuoti?

Pats Donatas juokdamasis prisipažista, kad žino, kaip busima albuma išpopuliarinti Lietuvoje, – tereikia dueto su kuriuo nors „Kelio i žvaigždes“ dalyviu ir Ievos fotosesijos su maudymosi kostiumeliu vyru žurnalui. Tik nei pirmo, nei antro, atrodo, tikrai nebus. Užtat gal bus kas nors dar labiau netiketa.

Nuo pat „G & G Sindikato“ karjeros pradžios scenos gilumoje sleptis megstantis Donciavas vienoje Ewex albumo dainu tikriausiai… repuos. Išgirdus šia naujiena, ne vienam jo biciuliui iš ranku iškristu bokalas. Mat iki šiol šis žmogus reperio ambiciju neturejo.

Aš niekada nemegau per daug demesio. Kai dar grojau panku grupeje, scenoje stovedavau i žiurovus nusisukes nugara“, – kvatojasi Donciavas.

O Ewex tvirtina, kad jau girdejo Donciava repuojanti, ir tai, anot jos, skamba labai gražiai. „Tikiuosi, kad sugebesiu ji ikalbeti. Išgirsti ta daina daug kam butu idomu“, – nenustygsta vietoje dainininke. MES jau irgi nekantraujame. Jei tai ivyks, galesite buti tikri – ši mergina pasieks visko, ko nori.

Kamantinejo Ramunas Zilnys.

 

Autorius Ramūnas Zilnys ( MES)

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close