AlbumaiĮdomu!Straipsniai

FAYTAS – “Nedidėlė dalis” [JAD REC.; 2013]

Faytas
Faytas

Berašydamas recenziją Jama &W , pradėjau nuo to, kad tai “labai teisingas albumas”, šiuo atveju galbūt aš ne taip pilnai sutampu su Fayto mintimis, bet nuotaika ir bendras skambesys – yra kaip tik man… sunkus, tamsus ir be kompromisų ar žydrų staugimų

Galima sakyti, kad mano pažintis su Jad Records prasidėjo būtent nuo šio albumo. Patiko tiko ir užsinorėjau sužinoti daugiau… o ten eilė senų pažįstamų: Numberis , Ganja Man (aka SayMore  Pirmimininkas, Chiovas…. ir dar keli, bet jau vien paminėtieji aušktai iškelia vėliavą! O kur dar tie, kuriuos kol kas palikau už šio teksto… palikdamas ditirambus kitam Jad Rec darbui “3BORNIKAS” (apie kurį prižadu atskirai).

Jau nuo pirmo gabalo “Intro(Eina laikas)” Faytas tarsi sustato viską į savo vietas, kad niekas nemanytų, jog tai bus “saldus smagus” albumėlis… Kaip nekaip neveltui ir kitą albumo pusę puošia užrašas “Undeground shit” .

“Romansas” – pakvetęs į pagalbą SID3000, Faytas tęsia tai, ka pradėjo pirmam kūrinį… Aplamai keistas sprendimas, tas “svečio” užmaskavimas po efektais… bet čia atsiranda laisvė ieškoti koncepto, na bet, kad suprastum, apie ką  gi romansas – reikia perklausyti ne vieną kartą… Negi tai tiesiog pristatymas, žodžių mišinys? Mano pavargusioms smegenims tai užduotis. Chebra pripynė, kaip reikiant, net tas melodingas sampliukas nepalengvino reikalo.

Pacio Slyva” – tęsiant konceptą dar vienas sunkumėlis, ir pakankamai trumpas.. .keistokas sprendimas, nes kai tik pradedi gaudyti galus, kūrinys pasibaigia. Ar ne per andegraundinis tas andegraundas man – negaliu suprasti.

Ketvirta pozicija “Aukštai” , su ponu Ganjamanu, tiesa tik ant priedainio, o kadangi vėl gi kūrinys trumpokas ir skamabantis tarsi per dūmų debesį, kaip ir viskas, kas buvo ankščiau… galvoj bepasilieka tik nuotaika po perklausos ir Ganjamano priedainis

Titulinis gabalas, turėtų manau viską paaiškinti, noriu tikėtis… Vėl gi sunkus, Fayto lyrikoj galima daugiau pagauti logikos, bet vėl gi tai daugiau nuotaikos ir atmosferis žaidimas su primintais raimais. Labai dvipusė nuotaika

Coma” – ir štai iš dūmų išplaukia dar vienas gabalas, ir dar vienas albumo bendras gabalas su Beeta (irgi žmogus nereikalaujantis atskiro pristatymo), bet tai ką ir kaip jis tarsi išspaudė iš savęs šiame gabale dar labiau sukėlė mano susidomėjimą, plius dar prisimenant Jad dalyvavimus gatvės Lygoj – lauksiu daugiau ir stebėsiu (juolab, kad jau pasiekė gandai ir apie jo po truputį ruošiamą solinį albumą) bet tai, kol kas kūrinys numeris vienas visame albume, kaip ir sekantis po jo “Angis”, nors vėl gi pristatymo forma, bet kabina, kaip reikia!

“Naktis”. Kažkas kitokio, nežinau ar tiesiog studijoj buvo kitokia nuotaika, ar gabalo viešnia Molly sukėlė savitą feromonų maratoną. Beja Molly labai įdomiai atliko savo darbą. Per anskti sakyti ar tai, ką jis daro yra gerai, bet moteriškė MC, ir dar tokiam tamsiam albume – yra puiku ir kažkas šviežio.

“Visi namus palieka” – kartu su Micro One. Dar vienas kūrinys, tarsi kitoks, nors vis dar tam pačiam tamsiam stiliuj, ko gero Micro One su savo kitokiu stilium įnešė šį bei tą naujo… Plius kadangi pas Micro repavimo maniera ir minčių dėliojimas ne toks supintas, kaip pas poną Faytą… čia vienas vėl gi iš tų lengviau suprantamų kūrinių albume.

Na ir gale instrumentinis Outro. O dabar galima sudėti mintis kartu…

faytas radioSuprantu, kodėl man taip užtruko su šio albumo klausymu. Faytas pripynė, kaip reikia, plius labai dažnai skamba, tarsi reiktų ką nors užtraukti, kad pilnai “daeitų”. Sakykim taip: man patinka Fayto repavimo maniera, man patinka nuotaika, kurią jis sukūrė, tie dūmai, alegorijios, ar kaip ten viską užvadinti, bet kažkaip norėtųsi daugiau aiškių minčių, istorijų… Nepažįstu Fayto asmeniškai, bet manau, kad jis tikrai ne koks nors bambukas… gal kitą kartą, kitame albume, po albumo perklausos išliks kas nors daugiau .

Didelis pliusas albumo muzikinė pusė – puikumėlis viskas išlaikyta vientisai. Galiu klausyti ir klausyti, gal norėtųsi kiek ilgiau, bet ką čia jau – tačiau neatsibodo.

Jeigu nebandyti gaudyti, kas ten kur ir apie ką – albumas išties skanus, maloniai praleidau laiką, bet ieškantiems gilių minčių, socialinio protesto, gal ir nepatiks…

Debiutas sėkmingas, bet kas liktų, jeigu  pakeisti muziką į prastesnę ir prailginti kūrinius – oi nežinau…

Va taip – dvejopas įspūdis. Faytas gali pykti ant manęs, parašyti piktą komentarą, bet taip jau yra. Niuansų yra per daug, o gal būt tiesiog reikia, kad man kas nors paaiškintų,  kas ten ir kur, pabendrauti ir atsakyti į klausimus…

 

Būtinai lauksiu kitų darbų ir šitas, nežiūrint į šią tokią “pražilusią” kritiką iš mano pavargusių smegenų albumo dar ilgai neišmesiu iš savo playlisto …nes gi ir yra jame kažkas tokio

Žymos

Susiję

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close