Albumai

Flying Lotus – Los Angeles [Warp rec.;2008]

   Pastaruoju metu man į rankas kažkaip papuola ne visai standartinio hiphopo įrašai, štai vienas iš jų – Flying Lotus “Los Angeles”. 2007 metais Warp records priglaudė po savo sparnu tokį jauną ir taleningą žmogų kaip Flyng Lotus, valstybinėm instancijom – Steven Ellison, o fanams tiesiog FlyLo. Tais pačiais metais pasirodė pirmas Warp išleistas darbas “Reset” EP, o po metų, 2008ais, dienos šviesą išvydo “Los Angeles “.Bet visa istorija, suprantama, Warp neprasideda. Dar 2006 metais parduotuvių lentynose buvo pasirodęs jo debiutinis albumas “1983”(Plug Research Records), be to, šis jaunuolis pasižymėjo tuo, kad buvo pakviestas kuriam laikui kurti muzikinius intarpus Adult Swim kanalui (Cartoon Network dalis, tik rimtesnei auditorijai), kuris su bet kuo nedirba, kvietėsi vieną kitą nestandartinę ir hiphopo pasaulyje gerbiamą asmenybę – MF Doom, Peanut Butter Wolf… Na, ir dar vienas įdomus faktas – FlyLo yra Alice Coltraine (John Coltraine žmona) sūnėnas. Kaip jis pats prisipažino, tai buvo vienas tų žmonių, iš kurių jis sėmėsi įkvėpimo. Buvo netgi idėjų apie bendrą projektą ar bent kelis gabalus. Deja, Alice paliko šį pasaulį anksčiau, negu jų planai buvo įgyvendinti. Bet FlyLo vis dar pilnas ryžto parašyti tetos biografiją, nes medžiagos apie ją susikaupė genėtinai daug, na, ir pats darbas buvo pradėtas dar jai pačiai padedant…Tai būtu toks trumpas supažindinimas su šiuo žmogum.

Dabar prie albumo.17 gabalų, keli svečiai, kurių vardai nelabai ką ir sako – Dolly, Laura Darlington, Gonjasufi – tai viskas, ką galima iškrapštyti iš labai abstraktaus (kaip vienas žurnalistas pasakė – atrodo kaip svetimas, bandantis išlįst iš šiukšlių maišo) ir gražaus cd įpakavimo ir bukleto. Labai įdomus ir kabinantis (galbūt ne iš pirmo karto) skambesys. Atmosferinė muzika, kuri veikia visose įmanomose erdvėse, apvelka ir prisitaiko prie tavo nuotaikų. Laisvai plaukiantis bitas, kartais išsimušantis iš ritmo, daugybė įdomių gudriai įpintų sample‘ų. Keli gabalai su vokalais (,,Roberta Flack“, ,,Testament“), įnešantys atpalaiduojančios psichodelikos, ,,Melt!“ savo būgnų garsu išlaisvinantis užmigusius plėšrius instinktus, ,,Beginners Falafel“, primenantis narkotinį apsvaigimą, ,,Hot“ su savo griežtu, viską savo kelyje plėšančiu garsu, ,,Gng gnb“, tęsiantis ,,Hot“ tradicijas… Ir taip nuo gabalo prie gabalo, organiškai persiliejanti nuotaika iki pat paskutinio albumo akordo, visa tai – Los Angeles. Kaip aiškino pats FlyLo, šis albumas – tai jo alternatyvus miesto aprašymas, muzikinė alternatyva vaizdui. Būtent taip puolusių angelų miestą mato Flying Lotus. Nors man tai labiau panašu į futuristinę viziją, tarpgalaktines keliones, tapusias kasdienybės dalimi.

Aš nelabai mėgstu lygint vienus atlikėjus su kitais, bet paklaustas, į ką tai panašu, įsivaizduočiau Dj Krush Dilla aranžuotėje, sugrotą Prefuse 73. Toksai va keistas apibūdinimas. Iš tikrųjų šis albumas vietomis išsikrapšto už hiphopo muzikos apibūdinimo ribų, ir, aišku, tikrai neatitinka klasikinio skambesio, bet gal ir nereikia visko kišt į kažkokius nematomus rėmus. Juolab, kad kai muzika įdomi ir vežanti, kam tuščios šnekos ir klasifikavimas? Ieškokit, klausykit, jei dar negirdėjot, platinkit akiratį…

 

 

Tracklist:

1. Brainfeeder
2. Breathe Something/Stellar Star
3. Beginners Falafel
4. Camel
5. Melt
6. Comet Course
7. Orbit 405
8. Golden Diva
9. Riot
10. GNG BNG
11. Parisian Goldfish
12. Sleepy Dinosaur
13. RobertaFlack – Flying Lotus & Dolly
14. SexSlaveShip
15. Auntie’s Harp
16. Testament – Flying Lotus & Gonja Sufi
17. Auntie’s Lock Infinitum – Flying Lotus & Laura Darlington

 

Autorius Ra-Jah

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close