NaujienosRenginiaiStraipsniai

Freestyle Battle 2018 apžvalga – pagaliau turime kuo džiaugtis!

Penktadienį Lofte išsiaiškinome naują Freestyle čempioną ir pagaliau tai pavyko padaryti derama forma. Aktyviau ir seniau besidomintys hiphopu turbūt puikiai supranta, kokios negandos ir intrigos persekiojo šį tradicinį repo kovų formatą. Tačiau dabar pažiūrėkime, kaip šiemet, vietoj pesimizmo – atrodo pavyko grįžti prie ištakų, kai tai būdavo šventė, kurios yra verta laukti. Tačiau apie viską pradėkime nuo pradžių.

Penktadienio vakarą prie starto linijos stojo 15 dalyvių (Banginis dėl tikrai pateisinamų ir nei nuo jo, nei nuo organizatorių nepriklausiusių priežasčių deja neturėjo galimybės prisijungti). Kiekvienos kovos neanalizuosime, tačiau šiemet net nauji vardai sugebėjo maloniai nustebinti savo galimybėmis. Nebuvo nei vieno dalyvio, kuris užlipęs ant Lofto viduryje atsiradusios „360 laipsnių scenos“ – svetima gėda pavaišintų mus. Natūralu, kad vieniems sekėsi geriau, kitiems dar reiktų patobulėti – tačiau imant bendrą vaizdą atrodo, kad net pirmame rate kritę žmonės tikrai stengėsi ir iš principo taip pat labai prisidėjo, kad nuo pat pradžių visas kovas stebėti buvo įdomu. Taigi publikos vardu tikrai didelis ačiū kiekvienam jūsų (!) už tai, kad nepabijojote ir buvote savo vietoje. Dėl jūsų nuo pat pradžių galėjo skųstis tik tie, kas norėjo išeiti parūkyti, nes realiai visą laiką nuo pat pirmo etapo buvo gaila nukreipti dėmesį nuo scenos ir tekdavo laukti retų pertraukėlių.

Iš pirmą kartą (bent man) girdėtų vardų norėtųsi išskirti 61real ir JūraYura. Pastarasis yra Kaune gyvenantis svečias iš Peterburgo ir nors garbingai krito pirmame etape,- maloniai nustebino. O 61real nužingsniavo net iki pusfinalio, kur taip pat davė rimtą kovą. Atrodo, kad tai buvo jo diena, todėl ateityje bus labai įdomu stebėti tolimesnį progresą. Na, o paminėjus šį žodį negalima išsisukti nepridėjus ir Pijaus. Jei anksčiau šis Operatyvių atstovas buvo ypač vertinamas dėl savo amžiaus, dabar iki finalo jis žingsniavo ne dėl to. Jis tiesiog vis geriau ir geriau freestylina, o amžius, nors vis dar padeda pelnyti publikos palankumą – jau nebėra svarbiausias raktas. Svarbiausia jo turimas skillas + pas jį noro bei talento atrodo nepritrūks, kad auginti jį ir toliau. Taigi jaunoji karta tikrai rimtai neša savo, o kartu ir viso HH progreso vėliavą į priekį. Tai yra labai svarbu, kad “vanduo juda”.

Sekantis labai svarbus veiksnys, kuris leido formuoti tinkamą atmosferą – renginio tempas. Kova sekė kovą, jokių bereikalingų maivymųsi, delsimų ar pratęsimų. Čia, kaip filmas kino teatre – jums tikrai mažiau patiktų jei ten, kas keliasdešimt minučių užsidegtų šviesos ir pradėtų eiti nieko bendro su filmu neturinti batono reklama. Taip pat ir čia, kai pagaliau pavyko atsisakyti nereikalingų stabdymų – atsirado ritmas, kuris leido nesiblaškyti ir išlaikyti dėmesį kovose. Taigi keli teisingi organizaciniai sprendimai ir su savo darbu pagirtinai susitvarkęs renginio vedėjas Skellas – čia išsprendė rimtą problemą ir viskas gerokai pagyvėjo lyginant su ankstesniais battlais.

(kol laukiame, kol bus apdorota Battle video medžiaga – dalinamės žiūrovų finalo video).

Taip pat savotiško gyvumo renginiui įnešė Vaiperis, kurio atsakingai parinkti bytai tikrai buvo geras ingredientas kovose. O svarbiausia leido daugeliui dalyvių parodyti, ką jie moką ir nevedė į monotoniją. DJ šiame formate natūralu, kad nėra asmuo, kuris turėtų sugerti daug dėmesio, tačiau jei tik ši dalis sušlubuoja – kyla daug bėdų. Šį kartą buvo skoningai išlaviruota tarp klasikinio ir naujo skambesio, o tai nėra jau taip lengva, kai aplink kiekvienas turi savo skonį. Taigi plojimai ir DJ tikrai taip pat buvo vienas iš vakaro sėkmės elementų.

Svarbu atiduoti deramą pagarbą ir renginio komisijai, kurią sudarė Dada, Shmekla, MTW, Ade ir Jama. Jų autoritetas ir amato žinojimas, dar iki renginio niekam neleido suabejoti kompetencija ar šališkumu, o galbūt buvo netgi vienas tų veiksnių, kurie paskatino dalyvauti. Komisijos darbas niekada nebuvo lengvas. Taip ir čia dažnai komisijos narių nuomonės nesutapdavo tarpusavyje ir teko priimti sprendimus apylygėse kovose. Šį kartą buvo mažiau šnekų (nors neabejoju, kad šie žmonės žodžio kišenėse nebūtų ieškoję) – daugiau darbų. Čia galima diskutuoti, kas geriau, nes galbūt keliose kovose būtų ir pravertęs papildomas šių vilkų žodis. Tačiau iš kitos pusės, visi dalyviai turėjo puikią progą kilus klausimams taip pat prieiti ir pasikalbėti betarpiškai su kiekvienu iš komisijos nariu, tad didelio daugžodžiavimo gal ir nevertėjo daryti.

Taigi per daug nebelendant į detales – atėjome prie svarbiausio. Turime naująjį čempioną – ERKĘ !!! Favoritas tikrai pateisino savo vardą. Šio atlikėjo techniniai sugebėjimai nepaliauja stebinti. Vietomis netgi atrodė, kad Erkė pats tvirtai stovėdamas scenoje, tuo pat metu prie kontrolerių valdo ir bytą. Jam repuojant į galvą nelenda mintys apie kažkokius namų darbus ar „zagatofkes“ – tiesiog įdomia forma taikliai liejamas minčių srautas. Prieš tokį MC kovoti bet kam būtų didžiulis iššūkis. Todėl didžiausi sveikinimai pelnytai tapus čempionu!

Faktas, jog šventė visų bendromis pastangomis ne tik įvyko, bet ir pavyko. Labai tikimės, kad tai nebus vienkartinis šių kovų formato atsigavimas. Visada yra kur tobulėti, tačiau dabar optimizmo jau gerokai gerokai daugiau ir panašu, kad pasirinkta judėti teisinga kryptimi. Tad ačiū organizatoriams, nes darbo čia tikrai yra nemažai.

Po renginio atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Gi tikrai turime freestailą mėgstančių ir mokančių kurti žmonių. Paradoksalu, kad bettlai hiphope neturėtų draskyti – jie savotiškai netgi vienija kultūrą. Renginyje buvo jaučiama ta atmosfera, todėl įdėmiai seksime, kas bus toliau ir lauksime naujų kovų.

Žymos

Susiję

2 komentavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close